Blog OK

Wkład własny w mieszkanie

Jaki wkład własny na mieszkanie oraz skąd go wziąć?

DATA: 18 lipca, 2024

Czy wiesz, że chociaż polskie społeczeństwo się wzbogaca, to wciąż kredyt hipoteczny jest głównym źródłem pozyskiwania środków w celu zakupu nieruchomości? Polacy przeważnie nie mają aż tak dużych oszczędności, nadwyżki pieniędzy ma tylko co druga dorosła osoba, ale zazwyczaj nie przekraczają one dwukrotności przeciętnego wynagrodzenia. Sprawdź, jakie wymagania stawia bank, oferując kredyt hipoteczny. Zauważ, że podstawą zdolności kredytowej potencjalnego kredytobiorcy jest obowiązkowy wkład własny. Ile wynosi minimalny wkład własny i skąd go wziąć? Dowiedz się więcej już teraz.

Czytaj dalej »
Pożyczka na komunie

Ile kosztuje komunia święta? Pożyczka na komunię

DATA: 8 lipca, 2024

Nie ma wątpliwości, że pierwsza komunia święta oraz przyjęcie komunijne to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu nie tylko dziecka, ale i całej rodziny. Trzeba przyznać, że już same przygotowania do tej ceremonii okazują się niezwykle kosztowne. Jaki jest całkowity koszt przyjęcia komunijnego? Czy da się ograniczyć koszty organizacji komunii świętej? Skąd wziąć środki na wyprawienie pierwszej komunii świętej swojego dziecka? Niezbędne informacje na ten temat znajdziesz w tym poradniku. Przygotuj się na tę ważną uroczystość i bez stresu oczekuj na pierwszą komunię świętą swojej pociechy.

Czytaj dalej »
Pożyczka 1000

Pożyczka 1000 zł na już – jak dostać?

DATA: 8 lipca, 2024

Czy wiesz, że co drugi dorosły Polak spłaca przynajmniej jedno zobowiązanie finansowe? Wśród kredytów i pożyczek największą popularnością cieszą się te, które można zaciągać na dowolny cel. Co więcej, coraz bardziej świadomi klienci banków i firm pożyczkowych stawiają pewne warunki — zobowiązanie ma być tanie a termin jego spłaty — dogodny. Finansowe wsparcie chcemy otrzymywać jeszcze tego samego dnia i to bez konieczności wychodzenia z domu. Wszystkie te warunki spełnia szybka pożyczka 1000 zł. Dowiedz się o niej więcej.

Czytaj dalej »
Pożyczka 5 tysięcy

Pożyczka 5 tysięcy. Czy to odpowiednia opcja dla Ciebie?

DATA: 26 marca, 2024

Pożyczka gotówkowa na kwotę 5 tysięcy złotych jest z reguły łatwo dostępna, ponieważ charakteryzuje się relatywnie niskim ryzykiem kredytowym. Jeśli potrzebujesz „na już” tego rodzaju finansowego wsparcia, weź pod uwagę różne możliwości. Zobowiązanie na tak niewielką kwotę warto wybierać, uwzględniając co najmniej kilka istotnych kryteriów. Dowiedz się, na co zwrócić szczególną uwagę, chcąc zaciągnąć pożyczkę gotówkową.

Czytaj dalej »
Budżet domowy

Jak zaplanować budżet domowy? Co zrobić, gdy się nie spina?

DATA: 20 marca, 2024

Planowanie budżetu domowego to istotny krok w utrzymaniu stabilności finansowej i osiągnięciu celów finansowych. Świadome zarządzanie przychodami i wydatkami wymaga solidnego planu oraz dyscypliny. Co zrobić, gdy miesięczny budżet w gospodarstwie domowym staje się niewystarczający? Sprawdź, jak odpowiedzialnie podchodzić do finansów i zaplanuj strategię, dzięki której portfel zawsze będzie pełny, a nieprzewidziane wydatki nie będą negatywnie wpływać na Twoją sytuację finansową.

Czytaj dalej »
Firmy pożyczkowe - jak wybrać?

Firmy pożyczkowe — jak wybrać godnego zaufania pożyczkodawcę?

DATA: 13 marca, 2024

Wybór godnego zaufania pożyczkodawcy to najistotniejszy element w procesie bezpiecznego pozyskiwania środków finansowych. Wybór instytucji pozabankowych jest szeroki, dlatego należy podjąć decyzję świadomie, przede wszystkim uwzględniając nie tylko dostępność środków, ale także warunki, uczciwość i transparentność samej oferty. Dowiedz się, dlaczego warto i jak przeprowadzić gruntowną analizę propozycji firm pożyczkowych, aby podjąć korzystną współpracę i uzyskać finansowe wsparcie na dobrych warunkach.

Czytaj dalej »
Skąd wziąć pieniądze na nagłe wydatki?

Skąd wziąć pieniądze na nagłe wydatki — szybkie opcje finansowania

DATA: 22 lutego, 2024

W obliczu nagłych wydatków zdolność szybkiego pozyskania środków finansowych staje się kluczowym elementem sprawnego zarządzania finansami osobistymi. Odpowiednie zabezpieczenie się przed nieprzewidzianymi sytuacjami wymaga świadomego podejścia do dostępnych opcji finansowania. Skąd wziąć pieniądze szybko i bez zbędnych formalności? Dowiedz się, jeśli potrzebujesz pieniędzy „na już”.

Czytaj dalej »
Gdzie najłatwiej dostać pożyczkę?

Gdzie najłatwiej dostać pożyczkę? Sprawdź ofertę KredytOK

DATA: 16 lutego, 2024

W poszukiwaniu szybkiego i efektywnego finansowania wybór między firmami pożyczkowymi, a bankami staje się dzisiaj kluczowym elementem. Firmy pożyczkowe zdobywają popularność dzięki gotowości do udzielenia wsparcia finansowego nawet tego samego dnia, eliminując zbędne formalności. W przeciwieństwie do banków oferują prostsze i mniej czasochłonne procedury. Pamiętaj jednak, że zawsze najważniejsze są indywidualne potrzeby każdego kredytobiorcy i to one powinny być brane pod uwagę przy wyborze zobowiązań. Sprawdź, gdzie najłatwiej dostać pożyczkę „na już”, porównaj warunki, jakie stawiają różnego rodzaju instytucje finansowe i ciesz się dodatkowymi środkami.

Czytaj dalej »
Przyznawalność pożyczek

Pożyczka z 100% przyznawalnością — mit czy rzeczywistość?

DATA: 9 lutego, 2024

Dzisiaj, kiedy rynek finansowy obfituje w różnorodne oferty pożyczek, pojęcie „pożyczka z 100% przyznawalnością” staje się przedmiotem wielu dyskusji i wątpliwości. Czy to jedynie chwyt marketingowy, czy może rzeczywistość, na którą można liczyć? Warto przyjrzeć się temu zagadnieniu z bliska, zastanowić się nad mechanizmami funkcjonowania takich ofert i rozwiać ewentualne wątpliwości. Czy pożyczki online z gwarancją przyznawalności to fakt, czy iluzja? Odpowiedź na to pytanie może być kluczowa dla wielu poszukujących szybkiego wsparcia finansowego.

Czytaj dalej »

Pożyczka z komornikiem — szansa dla zadłużonych?

DATA: 18 grudnia, 2023

Łatwy dostęp do dodatkowych środków finansowych bardzo często sprawia, że pożyczkobiorca wpada w spiralę zadłużenia. Nierzadko oznacza to, że nie ma wystarczającej zdolności kredytowej, aby móc zaciągnąć kolejne zobowiązanie bankowe. Wyjściem z sytuacji może być pożyczka dla osób z komornikiem, czyli dla osób zadłużonych. Sprawdź, jakie warunki stawiają firmy pożyczkowe i która instytucja udzieli pożyczki nawet wtedy, kiedy masz długi. Pożyczki z komornikiem są dostępne i często można je zaciągać przy minimum formalności. Dowiedz się więcej już teraz.

Czytaj dalej »

Szybka pożyczka online — na którą się zdecydować?

DATA: 18 grudnia, 2023

Szybkie pożyczki przez Internet to krótkoterminowe zobowiązania finansowe udzielane online, często bez konieczności wychodzenia z domu. Sam proces wnioskowania jest zazwyczaj prosty i szybki, a decyzja o przyznaniu tego rodzaju finansowego wsparcia podejmowana jest w krótkim czasie. To rozwiązanie jest popularne ze względu na minimum formalności, jakie musi spełnić pożyczkobiorca, wygodę i natychmiastową dostępność środków. Sprawdź, czym jeszcze charakteryzują się pożyczki online i jak z nich skorzystać, aby zdobyć pieniądze na dowolny cel.

Czytaj dalej »
Pożyczki od 18lat

Pożyczki online od 18 lat — pożyczki bez formalności

DATA: 18 grudnia, 2023

W obecnym dynamicznym środowisku finansowym młodzi ludzie stają przed wyjątkowym wyzwaniem – zdobyciem wsparcia finansowego w postaci pożyczki w wieku 18 lat. W momencie, gdy odpowiedzialność finansowa staje się nieodłączną częścią dorosłego życia, wielu z nich poszukuje środków na zawodowy rozwój, kształcenie czy pokrywanie codziennych potrzeb. Poznaj możliwości oraz istotne kwestie związane z finansowym wsparciem dla osiemnastolatków. Czy pożyczka dla 18 latka jest dostępna i czy takie zobowiązanie zawsze jest opłacalne? Dowiedz się więcej.

Czytaj dalej »
sprzęt na raty

Sprzęt na raty dla zadłużonych — jak go sfinansować?

DATA: 18 grudnia, 2023

W obliczu ograniczonych możliwości finansowych, zadłużenie nie musi stanowić przeszkody w dostępie do niezbędnego sprzętu. Współcześnie istnieją skuteczne rozwiązania, które pozwalają osobom zadłużonym kupić wymarzony laptop czy telefon. Poznaj możliwości pozyskania sprzętu na raty. Dowiedz się, na jakich warunkach możesz otrzymać pożyczkę na sprzęt według indywidualnych potrzeb i możliwości spłaty.

Czytaj dalej »
pożyczki bez ERIF

Pożyczka bez sprawdzania w bazach ERIF

DATA: 18 grudnia, 2023

Poszukiwania finansowych rozwiązań zwykle wiążą się z koniecznością sprawdzenia w bazach danych, takich jak ERIF. Jednakże, dla wielu osób pojęcie „pożyczka bez sprawdzania w bazach ERIF” staje się coraz bardziej atrakcyjne. Czy istnieje realna możliwość skorzystania z finansowego wsparcia bez weryfikacji w tej konkretnej bazie? Czy pożyczka bez ERIF może stanowić doskonałą alternatywę dla tradycyjnych kredytów bankowych w przypadkach, w których potrzebujący nie wykazuje odpowiedniej zdolności kredytowej i ma negatywną historię kredytową? Poznaj oferty pożyczek, które omijają proces sprawdzania w bazie ERIF.

Czytaj dalej »
pożyczka 12 tysięcy

Pożyczka do 12 tys. — szybko i wygodnie

DATA: 18 grudnia, 2023

Pożyczki online oferowane przez instytucje pozabankowe to doskonały sposób na uzyskanie wsparcia finansowego jeszcze tego samego dnia. Tego rodzaju zobowiązanie jest dobrym pomysłem na zdobycie dodatkowych pieniędzy, na przykład w ramach niespodziewanych wydatków czy w obliczu tzw. czarnej godziny. Sprawdź, czy dostępna jest pożyczka 12 tys. bez BIK? Czy musisz mieć zdolność kredytową, aby móc spodziewać się pozytywnej decyzji pożyczkowej? Dowiedz się, na jakich warunkach firmy pożyczkowe podejmują współpracę z klientami, którzy ubiegają się o otrzymanie gotówki.

Czytaj dalej »
Pożyczka w 15min

Pożyczka w 15 minut w KredytOK

DATA: 30 października, 2023

Potrzebujesz pieniędzy „na już”? Dopadły Cię niespodziewane wydatki albo po prostu chcesz zrealizować konkretną potrzebę, na którą nie masz środków? Pożyczka w 15 minut w KredytOK może być dla Ciebie doskonałym rozwiązaniem. Sprawdź, kto może skorzystać z takiego zobowiązania i na jakich warunkach jest ono udzielane. Musisz wiedzieć, że tego rodzaju szybka pożyczka online zostanie Ci wypłacona od razu. Dowiedz się więcej już teraz i ciesz się z dodatkowej gotówki.

Czytaj dalej »
Pożyczka od ręki

Pożyczka od ręki w KredytOK

DATA: 24 października, 2023

Pożyczki od ręki mogą stanowić doskonałą formę finansowego wsparcia. Poznaj warunki, jakie stawiają instytucje pozabankowe i dowiedz się, dlaczego szybka pożyczka może stanowić „koło ratunkowe” w obliczu niespodziewanych wydatków czy tzw. czarnej godziny. Sprawdź, czy Ty również możesz wziąć pożyczkę online, która jest wypłacana jeszcze tego samego dnia.

Czytaj dalej »
Dziedziczenie długów

Dziedziczenie długów — na czym polega i czy można go uniknąć?

DATA: 27 września, 2023

Okazuje się, że spadek nie zawsze wiąże się z nabywaniem dóbr. Może okazać się, że długi spadkodawcy przechodzą na kolejnych członków rodziny czy spadkobiercę, który zdecydował się na przyjęcie spadku. Sprawdź, kiedy obowiązki majątkowe zmarłego przechodzą na spadkobierców i czy odrzucenie spadku jest jedyną możliwością, aby długi spadkowe nie ciążyły na Twoim budżecie. Dowiedz się, co o długach zmarłego mówi prawo spadkowe.

Czytaj dalej »
Zgubiony dowód osobisty

Zgubiony dowód osobisty — co robić i jak uchronić się przed konsekwencjami?

DATA: 25 września, 2023

Zgubiony dowód osobisty to poważna sprawa i niestety taka sytuacja może zdarzyć się każdemu z nas. Sprawdź, co zrobić w przypadku utraty dokumentu. Jak zastrzec zgubiony dowód osobisty i w jakich instytucjach powinno odbyć się zastrzeżenie dokumentu. Dowiedz się, dlaczego trzeba zgłaszać utratę dowodu osobistego. Pamiętaj, że bagatelizowanie takiej zguby może mieć poważne i jakże przykre konsekwencje. Poznaj sposoby, dzięki którym zgubienie dowodu osobistego nie będzie życiową tragedią.

Czytaj dalej »
Pożyczka bez zaświadczeń

Kredyt i pożyczka bez zaświadczeń o dochodach — kiedy jest to możliwe?

DATA: 14 września, 2023

Każdy bank i instytucja pozabankowa realizuje własną politykę współpracy ze swoimi klientami. Ponieważ na rynku usług finansowych panuje dzisiaj ogromna konkurencja, potencjalni kredytobiorcy oraz pożyczkobiorcy mogą wybierać rodzaj zewnętrznego wsparcia, biorąc pod uwagę własne potrzeby, możliwości spłaty i własne bezpieczeństwo finansowe. Pamiętaj jednak, że zarówno banki, jak i firmy pożyczkowe narzucają konkretne wymagania, jakie musi spełnić klient. Sprawdź, czy pożyczka bez zaświadczeń o dochodach na raty jest możliwa, kto może ubiegać się o takie zobowiązanie i na jakich zasadach przebiega współpraca z instytucją finansową.

Czytaj dalej »
Kredyt dla rolników

Kredyty dla rolników — wszystko, co musisz wiedzieć

DATA: 22 sierpnia, 2023

Ponieważ na rynku usług kredytowych panuje coraz większa konkurencja, instytucje bankowe oferują swoje produkty licznym grupom potencjalnych klientów. Jedną z nich stanowią rolnicy, którzy korzystając z finansowego wsparcia, mogą inwestować we własne gospodarstwo rolne. Sprawdź, jak wybrać najkorzystniejszy kredyt dla rolnika na dowolny cel. Poznaj warunki, jakie musi spełnić rolnik, który ubiega się o kredyt preferencyjny na własną działalność.

Czytaj dalej »
Umorzenie odsetek

Umorzenie odsetek — kiedy można się o nie starać?

DATA: 16 sierpnia, 2023

Masz problem ze spłatą miesięcznych rat kredytu, nie masz środków, żeby opłacić rachunek, nie stać Cię na spłatę zaległości podatkowych? Musisz wiedzieć, że od momentu terminu zapłaty zobowiązania wierzyciel nalicza karne odsetki za zwłokę. Są one dla dłużnika zawsze dodatkowym kosztem, przez który uregulowanie należności sprawia jeszcze większy problem. Sprawdź, jak wyjść z pętli zadłużenia i odzyskać płynność finansową. Dowiedz się, czy umorzenie odsetek podatkowych lub rat jest możliwe. Pamiętaj, że naliczanie odsetek za zwłokę w spłacie zobowiązań podatkowych i tych innego rodzaju nigdy nie jest korzystne i to dwóm stronom powinno zależeć na jak najszybszym uregulowaniu należności już po terminie płatności.

Czytaj dalej »
Odstąpienie od umowy kredytu

Odstąpienie od umowy kredytu lub pożyczki — kiedy można to zrobić?

DATA: 14 sierpnia, 2023

Eksperci rynku finansowego potwierdzają, że decyzje większości kredytobiorców w zakresie zaciągania zobowiązań kredytowych najczęściej są zbyt impulsywne. Chociaż polskie społeczeństwo ma coraz większą świadomość finansową, to jednak wciąż wygrywa łatwość zdobycia dodatkowych środków. Chwytliwe hasło reklamowe, na pozór atrakcyjne warunki współpracy z bankiem czy firmą finansową, ale też konieczność skorzystania z finansowego wsparcia, to tylko niektóre czynniki, które wywołują szybką decyzję o zaciągnięciu zobowiązania kredytowego. Sprawdź, czy w sytuacji chęci zmiany decyzji możliwe jest odstąpienie od umowy kredytu już po podpisaniu jej z bankiem czy instytucją pozabankową.

Czytaj dalej »
Eksmisja lokatora z mieszkania własnościowego

Eksmisja lokatora z mieszkania własnościowego — wszystko, co musisz wiedzieć

DATA: 14 lipca, 2023

Zakup nieruchomości w celach inwestycyjnych jest coraz częściej stosowanym zabiegiem. Uznaje się, że inwestycja w mieszkanie własnościowe to jeden z najlepszych sposobów nie tylko na lokowanie własnych oszczędności, ale również ich pomnażanie. Zanim jednak wynajmiesz swoją nieruchomość lokatorom, sprawdź, jakie prawa mogą im przysługiwać i to również wtedy, kiedy nie będą wywiązywać się z warunków podpisanej umowy najmu. Czy eksmisja z mieszkania własnościowego zawsze jest możliwa i jak przebiega ten proces? Dowiedz się więcej już teraz.

Czytaj dalej »
Czym jest gwarancja bankowa

Czym jest gwarancja bankowa i jak ją uzyskać?

DATA: 10 lipca, 2023

Coraz więcej przedsiębiorstw korzysta z usług instytucji finansowych w celu realizacji różnego rodzaju inwestycji, dzięki którym mogą się rozwijać. O ile podstawową formą wsparcia ze strony banków są kredyty, a ze strony instytucji pozabankowej pożyczki gotówkowe, o tyle dzisiaj firmy, jak i osoby fizyczne mogą korzystać również z innej formy pewnego rodzaju finansowego zabezpieczenia. Mowa o gwarancji bankowej. Dowiedz się, czym jest gwarancja bankowa, kto może ją uzyskać, jakie są rodzaje gwarancji bankowych i czym gwarancja bankowa różni się od poręczenia.

Czytaj dalej »
Oszustwa na kryptowaluty

Oszustwa na kryptowaluty — jak się przed nimi uchronić?

DATA: 29 czerwca, 2023

Inwestowanie w kryptowaluty to już powszechny sposób na łatwe pomnażanie pieniędzy. Niestety, lokowanie własnych środków na giełdach kryptowalut obarczone jest wysokim ryzykiem. Na fali ogromnej popularności takich portfeli inwestycyjnych swoją działalność z użyciem internetowych serwisów prowadzi coraz więcej oszustów. Jak nie paść ofiarą oszustwa? Jak rozpoznać oszustwo na kryptowaluty, aby chronić się przed utratą pieniędzy? Obietnice wysokich zysków są naprawdę kuszące, natomiast inwestor musi zawsze zweryfikować wiarygodność podmiotu i zachować szczególną czujność. Zachowaj zdrowy rozsądek, oszuści dopuszczają się coraz większych wyłudzeń.

Czytaj dalej »
Kim jest dłużnik wekslowy? - podstawowe informacje

Kim jest dłużnik wekslowy? – podstawowe informacje

DATA: 26 czerwca, 2023

Dłużnik wekslowy to pojęcie, z którym możesz się spotkać, chcąc zaciągnąć kredyt hipoteczny. Właśnie o takie poręczenie kredytu może poprosić Cię instytucja bankowa. Weksel stanowi wtedy dodatkowe zabezpieczenie i minimalizuje ryzyko kredytowe w razie Twoich problemów ze spłatą zobowiązania. Dowiedz się, na czym polega kredyt wekslowy, czym różni się od kredytu redyskontowego i jakie obowiązki zostają narzucone dłużnikowi wekslowemu. Przedstawiamy kredyt wekslowy w pigułce, z tego tekstu dowiesz się wszystkiego.

Czytaj dalej »
Spłata karty kredytowej

Spłata karty kredytowej — jak najłatwiej pozbyć się zadłużenia?

DATA: 19 czerwca, 2023

Karta kredytowa to dzisiaj powszechny środek płatniczy. Jej użytkownicy korzystają ze środków banku, więc w tym zakresie można mówić o pożyczce udzielonej przez instytucję bankową. Wydane z karty kredytowej pieniądze należy jednak zwrócić w wyznaczonym terminie, a sam zwrot sprawia, że limit zostaje odnowiony i klient ponownie może z niego korzystać. Dowiedz się, na jakich warunkach odbywa się spłata karty kredytowej, jak przebiega spłata zadłużenia na karcie kredytowej, co zrobić, kiedy nie stać nas na odnowienie limitu kredytowego i jak całkowicie spłacić kartę kredytową? Kompendium w tym zakresie prezentujemy poniżej.

Czytaj dalej »
Renta z tytułu niezdolności do pracy

Renta z tytułu niezdolności do pracy — komu przysługuje?

DATA: 30 maja, 2023

Renta z tytułu niezdolności do pracy jest świadczeniem dedykowanym konkretnej grupie ludzi. Dowiedz się, kto może ją otrzymać, na jakich warunkach jest udzielana i ile wynosi renta z tytułu niezdolności do pracy w 2023 roku. Wszystko o rencie z tytułu częściowej niezdolności do pracy oraz rencie z tytułu całkowitej niezdolności do pracy przeczytasz w tym tekście.

Czytaj dalej »
Cesja wierzytelności

Cesja wierzytelności — co to jest i na czym polega?

DATA: 24 maja, 2023

Czy wiesz, że już prawie 3 miliony Polaków ma długi? Okazuje się, że nie każdy dłużnik jest wypłacalny, a w licznych przypadkach wierzytelność nie może zostać odzyskana. Z wierzytelnością ściśle wiąże się pojęcie cesji, czyli ustąpienia. Co właściwie oznacza tego rodzaju umowa cywilnoprawna i jakie może mieć konsekwencje? Czy cesja, na przykład cesja wierzytelności jest zawsze opłacalna? Czy cesja może być obowiązkowa i w jakich przypadkach się ją dokonuje? Kompendium wiedzy na ten temat znajdziesz poniżej.

Czytaj dalej »
Raty równe czy malejące

Raty równe czy malejące? Poznaj podstawowe różnice

DATA: 11 maja, 2023

Decydując się na kredyt bankowy, większość kredytobiorców zwraca uwagę na oprocentowanie zobowiązania, wartość kredytu albo całkowite koszty finansowego wsparcia. Znacznie rzadziej pod uwagę brany jest sposób spłaty należności. Okazuje się, że to właśnie rodzaj rat może mieć znaczenie, uwzględniając nie tylko finansowy komfort i wypłacalność klienta banku, ale również opłacalność kredytu. Raty równe czy malejące? Weź pod uwagę te opcje, wybierając dopasowany wedle Twoich potrzeb kredyt bankowy.

Czytaj dalej »
Wykup mieszkania komunalnego — co warto wiedzieć?

Wykup mieszkania komunalnego — co warto wiedzieć?

DATA: 5 maja, 2023

Na terenie Polski jest prawie 9 tysięcy mieszkań komunalnych. Okazuje się, że nie wszystkie z nich są do wykupu, chociaż taka możliwość jest niezwykle opłacalna dla użytkowników tego rodzaju nieruchomości. Mieszkanie komunalne kosztuje znacznie mniej, niż zakup nieruchomości z prawem własności, a jego wieloletni mieszkańcy mogą liczyć na dodatkową bonifikatę. Kto może wykupić mieszkanie komunalne i jak przebiega wykup mieszkania komunalnego? Interesuje Cię nabycie naprawdę taniego lokum? Koniecznie przeczytaj ten tekst.

Czytaj dalej »
Wyłudzenie kredytu — jak można mu zapobiegać?

Wyłudzenie kredytu — jak można mu zapobiegać?

DATA: 5 kwietnia, 2023

Czy wiesz, że każdego dnia dochodzi do nawet 25 wyłudzeń kredytów? To właśnie kradzież danych jest największą zmorą Polaków, biorąc pod uwagę bankowość. Okazuje się, że niepowołane do tego osoby trzecie pomimo licznych zabezpieczeń systemowych instytucji bankowych i pozabankowych mogą wziąć na nasze dane osobowe kredyt lub pożyczkę pozabankową. Dowiedz się, czym jest wyłudzenie kredytu, jakie dane potrzebne są złodziejom do wyłudzenia kredytu, jak zastrzec dowód osobisty i zapobiegać tego rodzaju przestępstwom? Poznaj również sposoby, dzięki którym dowiesz się, czy na Twoje dane ktoś dopuścił się zaciągnięcia zobowiązania finansowego.

Czytaj dalej »
Ugoda z wierzycielem

Ugoda z wierzycielem — co warto o niej wiedzieć?

DATA: 5 kwietnia, 2023

Jedną z najskuteczniejszych form ustania sporu jest właśnie ugoda. Takie porozumienie dwóch stron dotyczy już istniejącego między nimi stosunku prawnego. Umowa, zgodnie z którą ustalane zostają cechy pewności oraz bezoporności najczęściej pozwala zakończyć sporną sprawę, spełnić potrzeby zarówno wierzyciela, jak i dłużnika. Należy mieć na uwadze, że istotą ugody jest zawsze dążenie do zgody poprzez kompromisy, aby ustanowić korzystne dla dwóch stron rozwiązanie. Sprawdź, jak następuje zawarcie ugody, na czym polega ta najbardziej preferowana ugoda pozasądowa w zakresie dobrowolnej spłaty długu i czy po zawarciu ugody można się z takiej umowy wycofać? O tym, jak najlepiej uchylić spór istniejący pomiędzy wierzycielem a dłużnikiem, piszemy poniżej.

Czytaj dalej »
Kredyt za granicą

Kredyt dla pracujących za granicą — poradnik

DATA: 20 marca, 2023

Czy banki udzielą kredytu gotówkowego bądź hipotecznego osobom, które generują dochód poza granicami naszego kraju? W czasach, w których miliony naszych rodaków żyje poza Polską, pytania o bankowe wsparcie dla osób pracujących za granicą padają coraz częściej. Jeśli chcesz wiedzieć, że można nawiązać współpracę z instytucją bankową działającą w naszym kraju, zarabiając w walucie obcej, koniecznie przeczytaj ten tekst. Sprawdzisz również jakie warunki uzyskania kredytu gotówkowego lub hipotecznego stawiają banki.

Czytaj dalej »
Karencja kredytu — co to jest i jak długo może trwać okres karencji?

Karencja kredytu — co to jest i jak długo może trwać okres karencji?

DATA: 13 marca, 2023

Kredytobiorca, który zaciągnął zobowiązanie bankowe, musi spłacać miesięczne raty zgodnie z harmonogramem spłat, jaki wyznacza bank. Wynika to z umowy kredytowej i jest podstawą pozytywnej współpracy z instytucją bankową. Regularne płatności wpływają też korzystnie na historię kredytową klienta, która wzmacnia wypłacalność i wiarygodność kredytobiorcy oraz minimalizuje ryzyko kredytowe w przypadku zaciągania kolejnych kredytów. Warto jednak wiedzieć, że klient banku nie zawsze może przewidzieć swoją sytuację finansową, a ta może być różna, szczególnie przy zobowiązaniach zaciąganych na długi okres spłaty kredytu. W przypadku problemów z terminowym regulowaniem rat, z pomocą przychodzi karencja kredytu hipotecznego bądź gotówkowego. Co to jest i na czym polega karencja kredytu? Dowiedz się więcej już teraz.

Czytaj dalej »
Koszty komornicze — czym są i co w sobie zawierają?

Koszty komornicze — czym są i co w sobie zawierają?

DATA: 13 marca, 2023

Praca komornika nie jest darmowa, a wszelkie koszty komornicze z tytułu ściągania należności ponosi dłużnik. Jeśli w wyniku utraty płynności finansowej wygenerowałeś długi i ciąży na Tobie egzekucja komornicza, musisz wiedzieć, że prędzej czy później oddasz nie tylko wierzytelność, ale zapłacisz także dodatkowe koszty komornicze, jakie wynikają z postępowania egzekucyjnego. Chociażby dlatego należy robić wszystko, aby nie dopuścić do przeterminowanych płatności, które nigdy nie są umarzane, raczej przyczyniają się do powstawania kosztów o jeszcze większej wartości. Sprawdź, co to są koszty komornicze i jakie są ich rodzaje. Pamiętaj, że wszczęcie egzekucji jest zawsze negatywne dla dłużnika.

Czytaj dalej »
Czyszczenie BIK — jak odbudować zdolność kredytową?

Czyszczenie BIK — jak odbudować zdolność kredytową?

DATA: 28 lutego, 2023

Banki współpracują z tylko w pełni wiarygodnymi i wypłacalnymi klientami, dlatego, zanim otrzymasz decyzję pozytywną w ramach możliwości zaciągnięcia kredytu bankowego, wybrana instytucja finansowa z całą pewnością dokona weryfikacji Twojej zdolności kredytowej. Podstawą jest analiza raportu BIK, w którym zawarta jest historia kredytowa każdego kredytobiorcy. Jeśli nie jest pozytywna, bank może odmówić Ci udzielenia finansowego wsparcia. Czy czyszczenie BIK jest możliwe i jak przebiega usunięcie danych z BIK, aby móc otrzymać kredyt gotówkowy lub kredyt hipoteczny? Dowiedz się więcej już teraz i zwiększ swoje szanse na lepszy scoring BIK i możliwość skorzystania z oferty banków.

Czytaj dalej »
Erif - co to jest?

ERIF — co to jest i jak sprawdzić tam swoje dane?

DATA: 6 lutego, 2023

ERIF to jeden z pięciu rejestrów, które działają w ramach BIG, czyli Biura Informacji Gospodarczej. Odnotowywane są w nim informacje dotyczące sytuacji finansowej zarówno klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorstw. Chcesz wiedzieć więcej na temat ERIF? Jakie konkretnie dane gospodarcze można znaleźć we wpisach tego rejestru i czemu służy wymiana danych gospodarczych? Do czego przydaje się ERIF Biuro Informacji Gospodarczej i kto może z takim rejestrem współpracować oraz pozyskiwać z niego dane? Kompendium wiedzy, uwzględniając Biuro Informacji Gospodarczej ERIF prezentujemy poniżej.

Czytaj dalej »
Jak wziąć kredyt?

Koszty kredytu – Jak wziąć kredyt?

DATA: 2 lutego, 2023

Czy wiesz, że już co drugi dorosły Polak ma przynajmniej jedno zobowiązanie kredytowe? Okazuje się, że tego rodzaju finansowe wsparcie wciąż udzielane jest na atrakcyjnych warunkach. Do tego kredyt jest na tyle elastyczny, że można go dopasować wedle własnych potrzeb, a same instytucje bankowe oferują tego rodzaju produkty w różnych odsłonach. Najczęściej zaciągany jest kredyt gotówkowy na dowolny cel oraz kredyt hipoteczny, który staje się pomocny w celu nabycia własnej nieruchomości. Czym właściwie jest kredyt i związane z nim najważniejsze zagadnienia, jak prowizja banku czy RRSO? Dowiedz się więcej już teraz, jeśli i Ty chcesz podjąć współpracę z instytucją finansową.

Czytaj dalej »
Pożyczka 5000 zł — Jak ją wziąć?

Pożyczka 5000 zł — Jak ją wziąć?

DATA: 1 lutego, 2023

Potrzebujesz pieniędzy „na już”? Dopadły Cię niespodziewane wydatki, tracisz płynność finansową? Pomocnym wsparciem może okazać się pożyczka 5000 zł, którą otrzymasz zarówno w banku, jak i w instytucji pozabankowej. Poznaj najlepsze oferty, sprawdź, jakie warunki musisz spełnić, aby środki trafiły na Twoje konto. Którą pożyczkę na 5000 złotych zaciągniesz? Podpowiadamy, co brać pod uwagę przy wyborze takiego zobowiązania.

Czytaj dalej »
Raty przez internet — jak robić zakupy na raty online?

Raty przez internet — jak robić zakupy na raty online?

DATA: 1 lutego, 2023

Zakupy online cieszą się dzisiaj ogromną popularnością, już ponad 70% użytkowników sieci przyznaje, że realizuje zamówienia przez internet przynajmniej raz w miesiącu. Nie ma w tym nic dziwnego, bo przecież możliwość realizacji zakupów bez konieczności wychodzenia z domu i z dostawą pod wskazany adres są szybkie i komfortowe. Same e-sklepy zachęcają nas do skorzystania z ich oferty, proponując wymierne korzyści w postaci niższych cen. Co więcej, zakupy w sieci można zrobić bez płacenia. Raty przez internet stały jest powszechną formą nabywania dóbr również wtedy, kiedy aktualnie nie ma na nie wystarczających środków. Sprawdź, jak robić zakupy na raty online i czy możliwe są zakupy na raty przez internet na dowód osobisty bez weryfikacji zdolności kredytowej.

Czytaj dalej »
Pożyczki pod zastaw mieszkania

Pożyczki pod zastaw mieszkania i innych nieruchomości — najważniejsze informacje

DATA: 21 grudnia, 2022

Pożyczki hipoteczne

Zastaw nieruchomości zwiększa szanse na uzyskanie finansowego wsparcia w postaci kredytu hipotecznego bądź pożyczki. Jeśli jesteś właścicielem nieruchomości, możesz liczyć na lepsze warunki współpracy z bankiem czy firmą pożyczkową. Sprawdź, co to jest pożyczka hipoteczna, kto może się o nią ubiegać i jakie warunki należy spełnić. Warto wiedzieć, że zastaw mieszkania własnościowego jest coraz częściej stosowanym zabiegiem, aby móc uzyskać zobowiązanie finansowe na dogodnych warunkach.

Czytaj dalej »
WIBOR — co to jest i jak ma wpływ na raty kredytu

WIBOR — co to jest i jaki ma wpływ na raty kredytu?

DATA: 16 grudnia, 2022

W ostatnim czasie na rynku finansowym zauważyć można dosyć mocne zawirowania. W ramach walki z inflacją odnotowuje się wzrost stóp procentowych, ale na wysokość miesięcznych rat kredytów hipotecznych wpływa nie tylko ten wskaźnik. Kolejny czynnik, który ma znaczenie to WIBOR. Co to jest stawka WIBOR, jak jest ustalana i jak działa na kredyty hipoteczne? Chcesz wiedzieć, zanim zdecydujesz się na podpisanie umowy kredytowej? Chociaż oferty kredytów są różne, zawsze warto mieć przynajmniej tę podstawową wiedzę w zakresie funkcjonowania mechanizmów, jakie rządzą na rynku bankowym.

Czytaj dalej »
Historia kredytowa - jak ją sprawdzić i jak zrobić?

Historia kredytowa — najważniejsze informacje

DATA: 30 listopada, 2022

Historia kredytowa w BIK jest jednym z czynników, który ma wpływ na ostateczną decyzję wydawaną przez analityków w zakresie możliwości skorzystania z wybranego wsparcia finansowego. Właśnie ona jest „wizytówką” potencjalnego pożyczkobiorcy czy kredytobiorcy. Dobra historia kredytowa pozwala nie tylko uzyskać zobowiązanie, ale również atrakcyjne warunki jego spłaty, negatywna bardzo często całkowicie przekreśla zaś szansę na współpracę z instytucją bankową lub pozabankową.

Czytaj dalej »
Kredyt dla lekarzy - co trzeba o nim wiedzieć

Kredyt dla lekarzy – co trzeba o nim wiedzieć?

DATA: 29 listopada, 2022

Czy lekarze mogą liczyć na preferencyjne warunki kredytowe w zakresie współpracy z instytucjami finansowymi? Oczywiście, że tak, ponieważ medycy to prestiżowa grupa zawodowa, która cieszy się społecznym zaufaniem. Ponadto lekarze mają zazwyczaj odpowiednią zdolność kredytową. Ich zarobki są wystarczające, wykazują również stabilność zatrudnienia. Dowiedz się, jaki jest najlepszy kredyt dla lekarzy, kto z takiego zobowiązania może korzystać i na jakich konkretnie warunkach oferowana jest współpraca w ramach udzielania finansowego wsparcia tego rodzaju.

Czytaj dalej »
Przedawnienie długu - czy dług może się przedawnić? - KredytOK

Przedawnienie długu – czy dług może się przedawnić?

DATA: 28 listopada, 2022

„Nie chowaj głowy w piasek” i staraj się regulować swoje należności. Na pewno wiesz, że przeterminowane płatności nie zostaną Ci darowane, prędzej czy później będziesz musiał je spłacić, i to z naliczonymi odsetkami. Okazuje się jednak, że dłużnicy w wielu przypadkach mogą liczyć na przedawnienie długu. Kiedy przypada termin przedawnienia długu? Czy wszystkie zobowiązania finansowe mogą ulec przedawnieniu? Czy rzeczywiście warto czekać na przedawnienie długu i czy w takiej sytuacji dochodzi do braku konieczności spłaty zadłużenia? Dowiedz się więcej już teraz, tym bardziej, jeśli tracisz płynność finansową i nie radzisz sobie z regulowaniem powstałych należności.

Czytaj dalej »
Pożyczki bez zdolności kredytowej - jak ją uzyskać?

Pożyczki bez zdolności kredytowej – jak ją uzyskać?

DATA: 8 listopada, 2022

Im lepsza jest zdolność kredytowa klienta banku lub firmy pożyczkowej, tym większe są jego szanse na uzyskanie finansowego wsparcia, a samo zobowiązanie może zostać udzielone na atrakcyjnych warunkach. Okazuje się jednak, że dodatkowe środki bardzo często mogą uzyskać nie tylko osoby w pełni wiarygodne i wypłacalne, ale również takie, które mają problem z utrzymaniem płynności finansowej. Zdarza się, że w ofertach instytucji pozabankowych figurują oferty dla klientów bez zdolności kredytowej, a nawet dla dłużników. Jeśli i Ty szukasz „szytej na miarę” pożyczki, dowiedz się więcej, jakie warunki musisz spełnić, czego wymaga firma pożyczkowa i jakie zobowiązanie możesz otrzymać, biorąc pod uwagę swoją sytuację finansową.

Czytaj dalej »
Pożyczka na samochód bez zdolności kredytowej

Pożyczka na samochód bez zdolności kredytowej

DATA: 7 listopada, 2022

Wylicza się, że średnia wartość samochodu używanego w Polsce to około 24 tysiące złotych, natomiast nowego to aż 153 tysiące złotych. Chociaż auto jest jednym z najczęściej nabywanych dóbr materialnych, to niestety nie wszystkich kierowców stać, aby zrealizować taką inwestycję z własnych oszczędności. Z pomocą przychodzą więc instytucje pozabankowe, które oferują finansowe wsparcie. Kto może na nie liczyć? Czy istnieje możliwość wzięcia pożyczki na samochód bez zdolności kredytowej? Jakie warunki trzeba spełnić, aby pożyczka samochodowa została uruchomiona? Szczegóły znajdziesz w poniższym tekście.

Czytaj dalej »
Kim jest wierzyciel i jakie ma prawa?

Kim jest wierzyciel i jakie ma prawa?

DATA: 4 listopada, 2022

Wierzyciel oraz dłużnik, właśnie takie nazewnictwo pojawia się najczęściej w ramach obowiązkowych płatności, realizacji warunków podpisanej umowy czy kontraktu albo różnego rodzaju usług. O ile w zakresie dłużnika świadczenia kwestia nie jest skomplikowana, a ten musi uregulować przeterminowane zobowiązania, tak w sytuacji wierzyciela warto szerzej omówić jego funkcję. Kto to jest wierzyciel, jakie są wierzytelności oraz prawa wierzyciela? Kompendium wiedzy w tym zakresie prezentujemy poniżej.

Czytaj dalej »
Pożyczka na umowę zlecenie lub umowę o dzieło

Pożyczka na umowę zlecenie lub umowę o dzieło

DATA: 28 września, 2022

Weryfikacja generowanych przez potencjalnego klienta dochodów jest podstawą wyliczania zdolności kredytowej przez instytucje finansowe, które udzielają pożyczek lub kredytów. Okazuje się, że w wyniku ogromnej elastyczności w zakresie formy zatrudnienia, funkcjonujące dzisiaj banki i firmy pożyczkowe stosują znacznie bardziej liberalne zasady w zakresie warunków oceny wypłacalności i wiarygodności swoich klientów. W większości przypadków pożyczki na umowę zlecenie czy o dzieło są jak najbardziej możliwe. Pożyczka na umowę zlecenie lub umowę o dzieło – czy to możliwe?

Czytaj dalej »
Krajowy Rejestr Dłużników (KRD) - jak sprawdzić siebie w KRD?

Krajowy Rejestr Dłużników (KRD) – jak sprawdzić siebie w KRD?

DATA: 23 września, 2022

Czy wiesz, że każda decyzja odmowna ze strony banku czy instytucji pozabankowej negatywnie wpływa na Twoją historię kredytową? Aby zapobiec takiej sytuacji, przed złożeniem wniosku o pożyczkę lub kredyt zawsze warto dokonać weryfikacji własnej zdolności kredytowej. Jednym z podstawowych czynników, jaki uwzględniany jest do analizy wiarygodności i wypłacalności potencjalnego klienta jest KRD. Sprawdź, co to jest Krajowy Rejestr Dłużników i jakich informacji udziela. Sprawdź siebie i upewnij się, że otrzymasz finansowe wsparcie.

Czytaj dalej »
Pożyczka pozabankowa dla firm — na czym to polega i jak ją dostać?

Pożyczka pozabankowa dla firm — na czym to polega i jak ją dostać?

DATA: 19 września, 2022

Praktycznie we wszystkich sektorach rynku panuje obecnie ogromna konkurencja. Firmy, aby móc dalej prosperować i rozwijać się w celu zdobywania nowych klientów oraz generowania coraz większych zysków, nierzadko muszą wspierać się finansowym wsparciem. Z pomocą przychodzą kredyty bankowe dla firm, ale również pożyczka pozabankowa. Jest to opcja, dzięki której dodatkowe środki udaje się otrzymać szybko i przy minimum formalności. Sprawdź, jakie warunki należy spełnić, aby wspomóc biznes „zastrzykiem gotówki”.

Czytaj dalej »
Pożyczka online bez BIK, KRD i innych świadczeń — na czym to polega?

Pożyczka online bez BIK, KRD i innych świadczeń — na czym to polega?

DATA: 31 sierpnia, 2022

Polacy zaciągają coraz więcej zobowiązań finansowych i nie zawsze wynika to z konieczności zdobycia dodatkowych środków. Zdarza się, że decyzja o współpracy z instytucją pozabankową jest podejmowana zbyt impulsywnie, ponieważ pieniądze udaje się otrzymać łatwo i szybko, przy minimum formalności i bez weryfikacji zdolności kredytowej. Sprawdź, komu dedykowane są pożyczki bez BIK, kiedy rzeczywiście warto z takiej opcji skorzystać i jak wybrać zobowiązanie na atrakcyjnych, opłacalnych warunkach.

Czytaj dalej »
Pożyczka bez przelewu weryfikacyjnego

Pożyczka bez przelewu weryfikacyjnego

DATA: 22 sierpnia, 2022

Jeszcze do niedawna jedyną formą weryfikacji tożsamości potencjalnego klienta instytucji pozabankowej było wykonanie przelewu weryfikacyjnego. Dzięki temu firmy pożyczkowe zapobiegały wyłudzeniom zobowiązań finansowych, istniało bowiem ryzyko, że dam dowód osobisty mógł być skradziony, w wyniku czego dodatkowe środki otrzymywały niepowołane do tego osoby. Dzisiaj wymagania pożyczkobiorców rosną, a ci nie chcą tracić czasu na realizację przelewu ani czekać na jego zaksięgowanie, aby móc uzyskać decyzję pozytywną. Coraz częściej na rynku usług finansowych pojawiają się więc pożyczki bez przelewu weryfikacyjnego.

Czytaj dalej »
Pożyczki gotówkowe w domu klienta

Pożyczki gotówkowe w domu klienta

DATA: 17 sierpnia, 2022

Na rynku usług finansowych panuje ogromna konkurencja, zarówno instytucje bankowe, jak i te pozabankowe muszą wręcz walczyć o swoich klientów. Oferują im finansowe wsparcie „szyte na miarę”, a więc idealnie dopasowane do ich indywidualnych potrzeb oraz możliwości spłaty. Jedną z opcji, aby móc otrzymać dodatkowe środki, są pożyczki udzielane w domu klienta. Sprawdź, na czym polega, kto może z takiego zobowiązania korzystać i jakie warunki należy spełnić, by uzyskać decyzję pozytywną.

Czytaj dalej »
pożyczki bez baz

Pożyczka bez baz

DATA: 27 lipca, 2022

Teraz możesz otrzymać finansowe wsparcie, nawet jeśli nie wykazujesz odpowiedniej zdolności kredytowej. Instytucje pozabankowe w odróżnieniu od banków nie zawsze generują raporty BIK czy KRD. Dzięki temu pożyczki bez baz dłużników są dostępne dla osób, które mają przeterminowane płatności czy nie wykazują stałych dochodów. Pożyczka bez baz – gdzie się o nią ubiegać?  Dowiedz się więcej już teraz.

Czytaj dalej »
Pożyczka online na raty

Pożyczka online na raty

DATA: 22 lipca, 2022

Czy wiesz, że nawet 75% dorosłych Polaków przynajmniej raz w życiu skorzystało z pożyczki na raty? Okazuje się, że tego rodzaju zobowiązania finansowe cieszą się ogromną popularnością. Co więcej, stanowią dzisiaj ogromną konkurencję dla banków, które oferują trudno dostępne kredyty gotówkowe. Sprawdź, jak zaciągnąć pożyczkę ratalną online, jakie warunki należy spełnić i jak przebiega spłata takiego wsparcia. Pożyczka online na raty – szczegóły znajdziesz poniżej.

Czytaj dalej »
Pożyczka dla bezrobotnych bez BIK i KRD — jak ją uzyskać?

Pożyczka dla bezrobotnych bez BIK i KRD — jak ją uzyskać?

DATA: 18 lipca, 2022

Potrzebujesz „zastrzyku” gotówki, ale nie masz szans na uzyskanie finansowego wsparcia z banku? Chwilowo nie generujesz żadnych dochodów, przez co nie masz wystarczającej zdolności kredytowej? Pożyczka dla bezrobotnych jest właśnie dla Ciebie! Złóż wniosek online o pożyczkę ratalną dla bezrobotnych. Instytucje pozabankowe oferują w tym zakresie wiele możliwości. Poznaj je już teraz.

Czytaj dalej »
Pożyczka online dla każdego — czy jest możliwa?

Pożyczka online dla każdego — czy jest możliwa?

DATA: 28 czerwca, 2022

Każda instytucja pozabankowa wyznacza własne warunki współpracy z klientami. Właśnie dlatego nie można wskazać najlepszego zobowiązania ani konkretnej grupy potrzebujących finansowego wsparcia, która na pewno może liczyć na współpracę z firmą pożyczkową. Wiadomo jednak na pewno, że w obliczu rosnącej na rynku usług finansowych konkurencji, pożyczki online udzielane są na coraz bardziej preferencyjnych zasadach współpracy, szybko, łatwo i przy minimum formalności. Czy jednak może z nich korzystać każdy? Odpowiedź znajdziesz w poniższym tekście.

Czytaj dalej »
Czy można wziąć pożyczkę na sam PESEL?

Czy można wziąć pożyczkę na sam PESEL?

DATA: 24 czerwca, 2022

Polacy mają coraz większe wymagania względem współpracy z instytucjami bankowymi i firmami pożyczkowymi. Chcą zaciągać zobowiązania szybko, łatwo i przy minimum formalności. Nic dziwnego, że dzisiaj tak ogromną popularnością cieszą się pożyczki online, dzięki którym dodatkowe środki trafiają na konto jeszcze tego samego dnia i to bez konieczności wychodzenia z domu. Te same zobowiązania bardzo często charakteryzują się także prostą procedurą ubiegania się o finansowe wsparcie, nierzadko wystarczy sam dowód osobisty. Co to jest pożyczka na PESEL i kto może z niej skorzystać? Szczegółowe informacje znajdziesz poniżej.

Czytaj dalej »
Szybka gotówka na konto

Szybka gotówka na konto

DATA: 21 czerwca, 2022

Wpadłeś w finansowe tarapaty? A może potrzebujesz pilnie gotówki „na już”? Bez względu na cel uzyskania dodatkowego zobowiązania, z powodzeniem możesz ubiegać się o pożyczkę od instytucji pozabankowej. Sprawdź, na jakich zasadach udzielana jest szybka gotówka, kto może się o nią starać i kiedy pieniądze trafią na Twoje konto bankowe.

Czytaj dalej »
Pożyczka kieszonkowa. Czy opłaca się brać bardzo niską pożyczkę?

Pożyczka kieszonkowa. Czy opłaca się brać bardzo niską pożyczkę?

DATA: 30 maja, 2022

Potrzebujesz niewielkiej kwoty dodatkowych pieniędzy w obliczu niespodziewanych wydatków albo tzw. czarnej godziny? Żaden bank nie udzieli Ci kredytu na niską kwotę. Rozwiązaniem może być współpraca z instytucją pozabankową. Okazuje się, że firmy pożyczkowe wychodzą naprzeciw coraz większym wymaganiom swoich potencjalnych klientów i oferują pożyczki kieszonkowe. Sprawdź już teraz, co to jest mała pożyczka dla zadłużonych, jak ją zaciągnąć i na jakich warunkach przebiega współpraca z pożyczkodawcą.

Czytaj dalej »
Pożyczka na wyciąg z konta

Pożyczka na wyciąg z konta

DATA: 24 maja, 2022

Na rynku usług finansowych panuje coraz większa konkurencja. Potencjalny klient instytucji bankowych i pozabankowych jest coraz bardziej wymagający, zarówno banki, jak i firmy pożyczkowe starają się maksymalnie ułatwiać proces współpracy i zaciągania zobowiązań. Jednym z czynników, który decyduje o minimalizowaniu formalności na etapie weryfikacji wnioskującego o kredyt bądź pożyczkę, jest uproszczona procedura analizy zdolności kredytowej klienta. Zarówno w przypadku kredytu gotówkowego, jak i pożyczek pozabankowych możliwe jest uzyskanie zobowiązania jedynie poprzez analizę konta bankowego wnioskodawcy. Sprawdź, komu oferowana jest pożyczka na wyciąg z konta i które banki akceptują wyciąg bankowy do oceny wiarygodności oraz wypłacalności przyszłego klienta.

Czytaj dalej »
Giełda pożyczek prywatnych

Giełda pożyczek prywatnych

DATA: 18 maja, 2022

Chociaż polskie społeczeństwo się wzbogaca, to wciąż wydajemy więcej, niż zarabiamy. W związku z tym nagminnie poszukujemy możliwości finansowego wsparcia. Jednocześnie należy zaznaczyć, że klienci banków i firm pożyczkowych stali się coraz bardziej wymagający. Oczekują zobowiązań „na już” i przy minimum formalności. Jedną z opcji na znalezienie dodatkowych środków jest giełda pożyczek prywatnych. Kto się na nie decyduje, na jakich zasadach są udzielane i czy giełda pożyczek od podmiotów prywatnych to zawsze dobry pomysł dla osób, które znalazły się w trudnej sytuacji finansowej? Dowiedz się więcej już teraz.

Czytaj dalej »
kredyt odnawialny

Kredyt odnawialny. Co to jest i czy warto z niego skorzystać?

DATA: 28 kwietnia, 2022

Ponieważ na rynku usług finansowych panuje ogromna konkurencja, banki komercyjne i instytucje pozabankowe oferują swoim potencjalnym klientom produkty „szyte na miarę”, czyli zobowiązania, które w pełni spełniają ich oczekiwania oraz możliwości spłaty. Chociaż wciąż największą popularnością cieszy się tradycyjny kredyt gotówkowy na dowolny cel oraz szybka pożyczka pozabankowa, klienci, którzy szukają opłacalnych i wygodnych form finansowego wsparcia, decydują się na kredyt odnawialny. Co to jest kredyt odnawialny? Na jakich warunkach można go zaciągnąć i kto ma szansę na korzystanie z tego rodzaju produktu? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej.

Czytaj dalej »
kalkulator

Stopy procentowe, a rata kredytu gotówkowego

DATA: 20 kwietnia, 2022

Rada Polityki Pieniężnej wciąż podnosi stopy procentowe, przez co wzrasta WIBOR. Co to tak naprawdę oznacza dla przeciętnego kredytobiorcy? Warto wziąć pod uwagę, że już co drugi dorosły Polak posiada jakieś zobowiązanie kredytowe, dla większości z nich niestety miesięczne raty kredytowe w takiej sytuacji rosną. Dzisiaj główna stopa procentowa wynosi już 4,5%, a sami eksperci potwierdzają, że to niestety nie jest koniec podwyżek. Jak na nasze portfele wpływa podwyżka stóp procentowych? Czy wartości stóp procentowych w najbliższym czasie spadną, a klienci banków będą mogli płacić niższe raty? Banki komercyjne niestety nie zawsze mają na to wpływ, a stałe oprocentowanie zobowiązania kredytowego nie gwarantują wzrostu kosztów. Dowiedz się więcej już teraz!

Czytaj dalej »
kobieta

Kredyt oddłużeniowy. Czym jest i jak działa?

DATA: 15 kwietnia, 2022

Łatwy dostęp do dodatkowych środków sprawia, że Polacy zaciągają coraz więcej zobowiązań finansowych. Niestety, nie każda decyzja w tym zakresie jest podejmowana racjonalnie, a finansowe wsparcie czasem nie jest rzeczywiście potrzebne. Czy wiesz, że w 2021 roku mieszkańcy naszego kraju wzięli aż o 33% więcej kredytów i pożyczek, aniżeli w roku 2020? Badania wykazują, że blisko połowa Polaków obawia się o własną przyszłość finansową, a niekorzystna sytuacja na rynku usług bankowych i wciąż rosnąca wartość kredytów sprawia, że ogromna większość klientów przestaje sobie radzić z regularną spłatą. Kredyt oddłużeniowy może być dla nich „ostatnią deską ratunku” i opcją, która zapobiegnie wpadanie w tzw. pętlę zadłużenia. Dowiedz się, co to jest kredyt oddłużeniowy i pożyczka oddłużeniowa, na jakiej zasadzie działa, kto może z takich zobowiązań korzystać i czym różnią się od tradycyjnego kredytu konsolidacyjnego?

Czytaj dalej »
swinka_skarbonka_2

Czym jest refinansowanie pożyczki?

DATA: 30 marca, 2022

Chociaż polskie społeczeństwo stale się wzbogaca, to wciąż zaciągamy kolejne zobowiązania finansowe, a nierzadko wykazujemy również problemy z ich regularną spłatą według uzgodnionych warunków zapisanych w umowie. To z kolei może przyczynić się do narzucania dodatkowych, bardzo często wysokich kosztów finansowych, a od nich już tylko krótka droga do tzw. spirali zadłużenia. Okazuje się, że pomocą w zakresie regulowania należności pożyczkowych bez generowania długów może być refinansowanie pożyczki. Na czym polega usługa, którą w swojej ofercie ma coraz więcej firm pożyczkowych? Dowiedz się, co to jest refinansowanie pożyczki i sprawdź szczegóły już teraz.

Czytaj dalej »
swinka_skarbonka

Czym są pożyczki społecznościowe?

DATA: 23 marca, 2022

Na rynku usług finansowych dostępne są różne opcje, dzięki którym możliwe jest pożyczanie pieniędzy. W tej najpopularniejszej formie potrzebujący finansowego wsparcia korzystają najczęściej z kredytów bankowych, pożyczek od instytucji pozabankowych albo pożyczają pieniądze od znajomych. Wciąż niewiele osób wie, że istnieje jeszcze jeden sposób na uzyskanie dodatkowych środków. To pożyczka społecznościowa, która dzisiaj cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Jeśli jesteś w potrzebie i szukasz zewnętrznego źródła uzyskania pieniędzy, dowiedz się już teraz, czym są pożyczki społecznościowe. Poznaj największe zalety, ale również wady tego rodzaju zobowiązań.

Czytaj dalej »
rece_trzymajace_starbonki

Gdzie najlepiej pożyczyć pieniądze?

DATA: 16 marca, 2022

Chociaż polskie społeczeństwo stale się wzbogaca, to wciąż wydajemy więcej, niż zarabiamy. Nie wynika to jednak ze złej sytuacji finansowej, ale raczej ze wciąż wzrastających potrzeb. Co ciekawe, tylko połowa z nas generuje jakiekolwiek oszczędności, jednak te nie przekraczają zazwyczaj wartości dwukrotnej pensji. To nadal zbyt mało, aby realizować finansowe cele. Ciekawostką jest również to, że nawet 75% dorosłych Polaków przynajmniej raz w życiu wzięło pożyczkę pozabankową lub kredyt gotówkowy. Gdzie najlepiej pożyczyć pieniądze? Sprawdź, skąd najczęściej pożyczamy pieniądze i co bierzemy pod uwagę przy wyborze finansowego wsparcia.

Czytaj dalej »
pożyczka bez konta bankowego

Pożyczka bez konta bankowego. Jak wypłacić pożyczone środki?

DATA: 28 lutego, 2022

W Polsce nie ma obowiązku posiadania konta bankowego, nie wszyscy w danym momencie mogą też z niego z różnych względów korzystać. Czy można brać pożyczki bez konta bankowego, a jeśli tak- jak w takim razie wypłacić udzielone środki? W jaki sposób następuje spłata pożyczki bez konta bankowego? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym tekście. Pożyczka bez konta bankowego – kompendium wiedzy dla wszystkich, którzy nie mogą lub nie chcą korzystać z własnego konta bankowego i liczą na to, że firmy pożyczkowe udzielą zobowiązanie bez przelewu weryfikacyjnego. Poznaj szczegóły już teraz.

Czytaj dalej »
przelew na konto innej osoby

Czy przelew pożyczki na konto innej osoby jest możliwy?

DATA: 24 lutego, 2022

Pożyczki pozabankowe cieszą się coraz większą popularnością i nie ma w tym nic dziwnego. Właśnie te zobowiązania od firm pożyczkowych gwarantują otrzymanie finansowego wsparcia szybko, nawet tego samego dnia. Wypłaty pożyczki są z reguły możliwe po spełnieniu minimum formalności, a same warunki współpracy są oferowane na coraz atrakcyjniejszych warunkach. Dowiedz się, czy na pewno musisz być posiadaczem konta bankowego, aby móc korzystać z dodatkowych środków. Czy możliwy jest przelew pożyczki na konto innej osoby? Co przewidują powszechne umowy pożyczki? Poznaj szczegóły już teraz.

Czytaj dalej »
oświadczenie, a zaświadczenie

Oświadczenie a zaświadczenie. Czym się różnią od siebie?

DATA: 21 lutego, 2022

Jednym z podstawowych dokumentów, który potwierdza zdolność kredytową klienta, jest zaświadczenie o zarobkach z tytułu obecnego zatrudnienia. To właśnie wysokość dochodów jest priorytetem w zakresie wiarygodności i wypłacalności klienta oraz potwierdza możliwość regulowania miesięcznych należności, jeśli zaciągnięty ma zostać kredyt czy pożyczka. Sprawdź, czym różni się zaświadczenie o zarobkach od oświadczenia o generowanych dochodach.

Czytaj dalej »

Pożyczka na weksel. Czym jest i jak działa?

DATA: 24 stycznia, 2022

Potrzebujesz szybko finansowego wsparcia? Nie masz czasu na przedłużające się procedury, jakie obowiązują podczas zaciągania kredytów bankowych ani nie możesz czekać na przelew z firmy pożyczkowej? Jeśli masz kłopoty finansowe, możesz skorzystać z opcji, która zapewni ci szybką gotówkę. Dowiedz się więcej, co to jest pożyczka na weksel, jakie instytucje pożyczkowe ją oferują, czy tego rodzaju pożyczka prywatna jest opłacalna i jakie warunki musisz spełnić, aby doszło do sfinalizowania transakcji. Pamiętaj, aby przed podpisaniem umowy i wzięciem pożyczki tego rodzaju zawsze porównać kilka innych opcji – być może okażą się znacznie korzystniejsze, niż podpisanie weksla.

Czytaj dalej »
czek giro

Pożyczki na czek GIRO

DATA: 18 stycznia, 2022

Na rynku usług finansowych panuje coraz większa konkurencja. Potrzebujący finansowego wsparcia od dawna mogą korzystać już nie tylko z tradycyjnych kredytów bankowych, dzięki którym niezbędne środki trafiają na konto bankowe, ale również ze zobowiązań, jakie oferują im firmy pożyczkowe. W tej najprostszej i najszybszej formie zaciąga się pożyczkę online, zgodnie z którą instytucja, która udziela pożyczek, proponuje wypłatę pieniędzy jeszcze tego samego dnia. Trzeba przyznać, że pożyczka ratalna wiąże się ze znacznie mniejszą ilością formalności, a zaciągnąć pożyczkę może praktycznie każda pełnoletnia osoba. Dzisiaj w ofercie instytucji pożyczkowych jest również specjalna pożyczka na czek giro. Czym się charakteryzuje i kto może z niej korzystać? Czy pożyczki na czek giro są zawsze opłacalne? Kompendium wiedzy w tym zakresie znajdziesz poniżej.

Czytaj dalej »
wolnosc finansowa

Czym jest wolność finansowa?

DATA: 29 grudnia, 2021

Czy wiesz, że 44% Polaków nadal nie generuje żadnych oszczędności? Co więcej, tylko 20% z tych, którzy mają nadwyżki pieniędzy, decyduje się na ich inwestowanie. Trzeba jednak przyznać, że polskie społeczeństwo się wzbogaca, Polacy mają też coraz większą świadomość w zakresie zarządzania własnym budżetem. Coraz więcej osób dąży do uzyskania wolności finansowej, bo chociaż podobno „pieniądze szczęścia nie dają”, to jednak dzięki nim żyje się znacznie łatwiej. Co to jest wolność finansowa i jak ją uzyskać? Odpowiedzi znajdziesz w poniższym tekście. Sprawdź już teraz.

Czytaj dalej »
pożyczka z gwarantem

Czym jest pożyczka z gwarantem? Czy warto ją zaciągnąć?

DATA: 23 grudnia, 2021

Nie masz szans na współpracę z bankiem? Wykazujesz niewystarczającą zdolność kredytową albo posiadasz zadłużenie, które negatywnie wpływa na Twoją historię kredytową? Jeśli potrzebujesz finansowego wsparcia, możesz ubiegać się o pożyczkę z gwarantem. Czym jest tego rodzaju zobowiązanie, kim jest poręczyciel, jak odbywa się udzielenie pożyczki z tego rodzaju dodatkowym zabezpieczeniem? Kompendium wiedzy w tym zakresie zostało przedstawione poniżej. Przeczytaj koniecznie, może okazać się, że pożyczka z gwarantem jest Twoją „ostatnią deską ratunku” w obliczu tzw. czarnej godziny lub niespodziewanych wydatków.

Czytaj dalej »
kobieta rachunki

Niezapłacony rachunek za gaz, prąd, telefon – co nam grozi?

DATA: 17 grudnia, 2021

Czy wiesz, że prawie 400 tysięcy Polaków ma zadłużenia u dostawców mediów? Zobowiązania wobec nich sięgają łącznie 1,5 miliarda złotych. Okazuje się, że o ile jesteśmy uznawani za wiarygodnych i wypłacalnych klientów instytucji bankowych, tak comiesięczne płatności związane z powszechnymi rachunkami nie są przez nas regulowane terminowo. Dlaczego nie płacimy rachunków i jakie konsekwencje nam za to grożą? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej.

Czytaj dalej »
Rankingi pożyczek

Internetowe rankingi pożyczek gotówkowych

DATA: 30 listopada, 2021

Potencjalni pożyczkobiorcy mogą wybierać dzisiaj zobowiązania „szyte na miarę” swoich indywidualnych potrzeb, oczekiwań, ale też możliwości spłaty. Wszystko dlatego, że prywatne pożyczki oferowane są przez różne instytucje pozabankowe, a każda z nich realizuje własną politykę współpracy z klientami. Co więcej, ponieważ na rynku usług finansowych panuje ogromna konkurencja, nawet pożyczka prywatna „na już” może być oferowana na naprawdę atrakcyjnych warunkach. Aby móc podjąć współpracę z najlepszą firmą pożyczkową, zawsze warto najpierw porównać co najmniej kilka konkurencyjnych propozycji. Z pomocą przychodzi ranking pożyczek. Sprawdź, jak weryfikować oferty, korzystając z tego rodzaju zestawienia.

Czytaj dalej »
Pilna pożyczka

Pilna pożyczka na dzisiaj

DATA: 23 listopada, 2021

Chociaż polskie społeczeństwo stale się wzbogaca, jednocześnie ma coraz większe potrzeby. Właśnie dlatego bankowe i pozabankowe zobowiązania finansowe cieszą się tak ogromną popularnością. Jeśli i Ciebie interesuje pilna pożyczka na dzisiaj, sprawdź jak wybrać tę najlepszą, która będzie finansowym wsparciem. Poznaj warunki, jakie dyktują firmy pożyczkowe, porównaj pożyczki prywatne i kredyt gotówkowy. Wybierz zobowiązanie do swoich możliwości finansowych. Jedno jest pewne, dodatkowe środki mogą trafić na Twoje konto już dzisiaj.

Czytaj dalej »
Prywatne pożyczki

Prywatne pożyczki są bezpieczne

DATA: 16 listopada, 2021

Na rynku usług finansowych panuje ogromna konkurencja, a instytucje bankowe nie są już jedynym podmiotem, które udzielają finansowego wsparcia. Coraz większym powodzeniem cieszą się pożyczki prywatne od instytucji pozabankowych, w tym od firm pożyczkowych czy osób prywatnych. Ponieważ prywatne pożyczki nie są kontrolowane ani zabezpieczane, tak jak zobowiązania bankowe, potencjalni klienci, którzy chcą z takich ofert skorzystać, powinni zachować należytą ostrożność i zaciągać tylko te, które są udzielane na uczciwych i opłacalnych warunkach.

Czytaj dalej »
analiza

Ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt?

DATA: 27 października, 2021

Czy wiesz, że już co drugi dorosły obywatel Polski posiada przynajmniej jedno zobowiązanie bankowe? Okazuje się, że finansowe wsparcie ze strony banku nie wynika tylko z coraz większych potrzeb. Polskie społeczeństwo wciąż się wzbogaca, przez co potencjalny kredytobiorca wykazuje odpowiednią zdolność kredytową, aby podjąć współpracę z bankiem. Ponieważ na rynku tego rodzaju usług panuje coraz większa konkurencja, instytucje bankowe muszą walczyć o klientów, oferując atrakcyjne produkty kredytowe. Nie oznacza to oczywiście, że przyszli kredytobiorcy nie muszą spełniać żadnych warunków. Podstawą są zarobki do kredytu. Szczegóły w tym zakresie poznasz poniżej.

Czytaj dalej »
mężczyzna

Co zrobić, gdy ktoś wziął kredyt/pożyczkę na mój pesel?

DATA: 22 października, 2021

Wzięcie kredytu gotówkowego albo pożyczki pozabankowej jest coraz łatwiejsze. Ponieważ na rynku usług finansowych panuje ogromna konkurencja, podmioty udzielające finansowego wsparcia minimalizują formalności, jakie potencjalny klient musi spełnić, aby otrzymać środki. Coraz częściej udaje się wziąć kredyt tylko na dowód osobisty, a instytucje bankowe i pozabankowe nie weryfikują raportu BIK ani danych w rejestrze  dłużników big infomonitor. Wszystko to sprawia, że zachodzi większe ryzyko, iż nastąpi wyłudzenie kredytu i zaciągnięty zostanie kredyt pożyczka na skradziony pesel. Jak się przed tym uchronić i co zrobić, kiedy już dojdzie do takiej sytuacji?

Czytaj dalej »
banknoty

Czym jest pożyczka pozabankowa?

DATA: 18 października, 2021

Na rynku usług finansowych panuje ogromna konkurencja, a osoby potrzebujące finansowego wsparcia mogą wybierać różnego rodzaju produkty dopasowane do ich indywidualnych potrzeb, oczekiwań, ale i możliwości spłaty. Coraz większą popularnością cieszy się pożyczka pozabankowa. To zobowiązanie udzielane nie przez banki, ale instytucje pozabankowe, takie jak firma pożyczkowa, parabank czy tzw. chwilówki, jak również osoby prywatne. Sprawdź, na jakich warunkach oferowane są takie zobowiązania.

Czytaj dalej »
Ojciec i dorosły syn- pożyczka w rodzinie

Pożyczka w rodzinie bez podatku. Jak to zrobić?

DATA: 28 września, 2021

Pożyczka od rodziny to jedna z najczęściej wykorzystywanych form finansowego wsparcia. Wszystko dlatego, że wiąże się ze znacznie mniejszą ilością koniecznych do spełnienia formalności, jest też tańsza, a środki udaje się otrzymać bez weryfikacji zdolności kredytowej, która jest obowiązkowa na przykład przy zaciąganiu kredytu bankowego. Czy pożyczka pieniędzy w rodzinie musi być zgłoszona do Urzędu Skarbowego? Czy pożyczka w rodzinie jest opodatkowana? Kompendium wiedzy w tym zakresie znajdziesz poniżej.

Czytaj dalej »
osoba przy laptopie - BIK

Jak sprawdzić BIK za darmo przez internet?

DATA: 24 września, 2021

Planujesz zaciągnąć kredyt w banku? Przed złożeniem wniosku o tego rodzaju zobowiązanie, sprawdź własną zdolność kredytową. Jak to zrobić? Dowiedz się najpierw, co to jest BIK, ponieważ właśnie raport z Biura Informacji Kredytowej pozwoli Ci oszacować Twoje szanse na współpracę z instytucją bankową. Wszystko o BIK znajdziesz w poniższym tekście.

Czytaj dalej »
kobieta w samochodzie - rata balonowa

Rata balonowa – co to jest i na czym polega?

DATA: 20 września, 2021

Czy wiesz, że już co drugi dorosły Polak posiada kredyt gotówkowy? Dla banków jesteśmy w pełni wiarygodnymi i wypłacalnymi klientami, a ponieważ na rynku usług finansowych panuje coraz większa konkurencja, oferty kredytowe stają się elastyczne, „szyte na miarę” indywidualnych potrzeb. Instytucje bankowe muszą walczyć o każdego klienta, dlatego też dopasowują swoje propozycje do wymagań potencjalnych kredytobiorców. Pewne jest, że ci chcą cieszyć się tanim finansowym wsparciem, które nie ma negatywnego wpływu na ich miesięczny budżet. Na takie potrzeby odpowiada  kredyt balonowy. Dowiedz się o nim więcej. 

Czytaj dalej »
Zdjęcie blog 3

Pośrednik kredytowy – czy warto skorzystać z jego usług?

DATA: 31 sierpnia, 2021

Decyzja o wzięciu kredytu gotówkowego lub hipotetycznego jest bardzo poważna, gdyż wiąże nas na wiele lat z bankiem albo firmą pozabankową. Dlatego tak istotne jest, aby dokonać optymalnego wyboru, dostosowanego do naszych indywidualnych potrzeb. W tym może pomóc pośrednik kredytowy lub doradca kredytowy.

Czytaj dalej »
Zdjęcie blog 2

Pożyczki chwilówki w weekend

DATA: 27 sierpnia, 2021

Potrzebujesz szybko pieniędzy? Pojawiła się nagła potrzeba? Jeżeli akurat wypadła ona w weekend, to większość banków jest nieczynna. No i nie zapominajmy, że samych formalności związanych z kredytem gotówkowym nie da się załatwić od ręki. Ale to nie znaczy, że stoisz na straconej pozycji. Pożyczka w 15 minut w sobotę? Sprawdź, co możesz zrobić!

Czytaj dalej »
Zdjęcie na bloga 1

Pożyczki długoterminowe online

DATA: 23 sierpnia, 2021

Zdarzają się momenty, kiedy szybka pożyczka okazuje się przydatna, a nawet niezbędna. Nagły remont, zakup samochodu albo po prostu wakacje. W takiej sytuacji masz do dyspozycji wiele opcji zależnych od Twojej aktualnej sytuacji oraz innych czynników np. czasu spłaty. Jednym z rozwiązań są pożyczki długoterminowe online – wygodna forma otrzymania niezbędnych pieniędzy. Dowiedz się, jakie masz wówczas możliwości!

Czytaj dalej »
Pożyczka na dowód 3 Blog - dobry

Pożyczka na dowód osobisty

DATA: 13 sierpnia, 2021

Jeżeli decydujesz się na wzięcie kredytu gotówkowego w banku, potrzebujesz dużej liczby dokumentów. Inaczej ma się sprawa w przypadku firm pożyczkowych i parabanków – tutaj niejednokrotnie wystarczy zaledwie dowód osobisty oraz zaświadczenie o dochodach. Jakie są zalety takich pożyczek i jakie opcje są dla Ciebie dostępne?

Czytaj dalej »
remont blog

Pożyczka na remont mieszkania lub domu

DATA: 10 sierpnia, 2021

Niezależnie od tego, jak bardzo dbasz o swoją nieruchomość, to każde mieszkanie lub dom prędzej czy później będą wymagać remontu. Najczęściej na pierwszy plan wysuwają się kwestie finansowe. Wtedy remont odkładasz, aż do momentu zebrania potrzebnych funduszy. Jednak wcale nie musisz czekać! W takim przypadku rozwiązaniem może być korzystnie oprocentowana pożyczka na remont lub kredyt gotówkowy. Co powinieneś wiedzieć na ten temat?

Czytaj dalej »
Pożyczka na wakacje

Pożyczka lub kredyt gotówkowy na wakacje

DATA: 3 sierpnia, 2021

Masz niewielkie oszczędności i wielką chęć odpoczynku od codziennych obowiązków i zmartwień? Nie powiemy, że mamy idealne antidotum na ten stan, ale całkiem fajnym rozwiązaniem może być dla Ciebie pożyczka na wakacje. Dzięki temu odpoczniesz i naładujesz akumulatory w dowolnym, wybranym przez Ciebie zakątku świata.

Czytaj dalej »
zwrot podatku

Zwrot podatku 2020. Kiedy trafi na konto? Jak go wyliczyć?

DATA: 23 kwietnia, 2020

Roczne rozliczenie PIT składa się z kilku etapów, z których najprzyjemniejszy to zwrot podatku.
Zwrot od fiskusa wynika z nadpłaty lub z rozliczenia ulgi podatkowej. Na zwrot podatku urząd skarbowy ma nawet 3 miesiące, jednak z reguły pieniądze trafią na konto bankowe szybciej, zwłaszcza wtedy jeśli PIT wyślesz przez internet.

Czytaj dalej »
koronawirus

Koronawirus w Polsce. Te informacje na pewno Ci się przydadzą

DATA: 27 marca, 2020

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba ta objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem.
Ciężki przebieg obserwuje się u ok.15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2-3% osób chorych. Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby, w szczególności przewlekłe.

Czytaj dalej »
Finanse młodych małżeństw

Finanse w związku – jak dzielić się pieniędzmi i wydatkami?

DATA: 24 lutego, 2020

Decyzja o małżeństwie jest jedną z najważniejszych w życiu. Młodzi ludzie po ślubie stają przed ważnymi wyborami. Zaczynają planować wspólnie większe wydatki, jak na przykład kupno samochodu, czy rodzinną wycieczkę. Podpowiadamy, jak sfinansować je z głową. Jak wyglądają finanse w związku?

Czytaj dalej »
pensja minimalna 2020

Pensja minimalna 2020 – o ile wzrosła i na co to wpłynie?

DATA: 15 stycznia, 2020

Stało się. Najniższa krajowa w 2020 roku wynosi 2600 zł brutto. To rekordowa podwyżka. Pensja minimalna jest obecnie o 350 złotych wyższa niż w roku ubiegłym, kiedy to wynosiła 2250 zł brutto.  Minimalna stawka godzinowa w 2020 roku wynosi 17 zł brutto. W 2019 r. wynosiła ona 14,70 zł brutto.

Czytaj dalej »
Prezenty pod choinkę

Szybkie prezenty na święta – pomysły last minute

DATA: 19 grudnia, 2019

Święta za pasem, a Ty nadal nie masz prezentów ? Oto nasze propozycje na prezenty pod choinkę last minute.
Okres przedświąteczny to czas, który potrafi przytłoczyć obowiązkami. Jednym z nich jest zakup prezentów. Jeśli nie możesz przeznaczyć na to zbyt wiele czasu, przedstawiamy Ci naszą listę pomysłów na świąteczne prezenty.

Czytaj dalej »
praca dla emeryta

Praca dla emeryta – trudne finanse osób starszych

DATA: 18 września, 2019

Liczba osób w wieku produkcyjnym maleje w Polsce z roku na rok. Społeczeństwo się starzeje, a to przekłada się na wzrost liczby emerytów, pobierających świadczenia z ZUS. Przejście na emeryturę dla większości seniorów nie oznacza niestety błogiego spokoju. Większość starszych osób narzeka: nasze świadczenia są zbyt niskie, mamy problem by utrzymać się z samej emerytury! Praca dla emeryta staje się koniecznością.

Czytaj dalej »