Pożyczka na umowę zlecenie lub umowę o dzieło

Pożyczka na umowę zlecenie lub umowę o dzieło
DATA: 28 września, 2022

Weryfikacja generowanych przez potencjalnego klienta dochodów jest podstawą wyliczania zdolności kredytowej przez instytucje finansowe, które udzielają pożyczek lub kredytów. Okazuje się, że w wyniku ogromnej elastyczności w zakresie formy zatrudnienia, funkcjonujące dzisiaj banki i firmy pożyczkowe stosują znacznie bardziej liberalne zasady w zakresie warunków oceny wypłacalności i wiarygodności swoich klientów. W większości przypadków pożyczki na umowę zlecenie czy o dzieło są jak najbardziej możliwe. Pożyczka na umowę zlecenie lub umowę o dzieło – czy to możliwe?

Czy można dostać pożyczkę na umowę zlecenie lub umowę o dzieło?

Ryzyko ewentualnej niewypłacalności pożyczkobiorcy minimalizowane jest poprzez udzielanie pożyczek o niskiej wartości, na krótki okres współpracy, ale także poprzez sprawdzenie zdolności, co do możliwości spłaty miesięcznych rat zgodnie z wyznaczonym harmonogramem. Faktem jest, że na rynku usług finansowych funkcjonują instytucje pozabankowe, które udzielają pożyczki na sam dowód osobisty, dzięki czemu o finansowe wsparcie ubiegać się mogą dłużnicy czy osoby bezrobotne. Takie zobowiązania najczęściej charakteryzują się jednak nieopłacalnymi warunkami spłaty. Co istotne, o pożyczkę pozabankową powinny ubiegać się tylko te osoby, które mają pewność co do możliwości regulowania należności, a weryfikacja ich zdolności kredytowej realizowana jest dla ich bezpieczeństwa. Zbyt łatwy dostęp do dodatkowych pieniędzy może wywoływać decyzje zbyt impulsywne, które doprowadzą do utraty płynności finansowej.

Potencjalni pożyczkobiorcy, którzy swoje dochody generują na podstawie umowy zlecenia lub o dzieło, jak najbardziej uznawani są za wiarygodnych i wypłacalnych, o ile oczywiście zarobek jest stabilny i o konkretnej wysokości.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać pożyczkę na umowę zlecenie lub umowę o dzieło?

Pożyczka na umowę zlecenie lub o dzieło najczęściej zaciągana jest online, czyli bez konieczności wychodzenia z domu. Klient instytucji pozabankowej musi podać swoje dane osobowe, zaznaczyć preferowaną wartość zobowiązania oraz określić dogodną do jego spłaty liczbę rat. Ponadto, w celu weryfikacji jego wypłacalności należy dołączyć informacje o formie zatrudnienia oraz wysokości generowanych dochodów, nierzadko podając również dane firmy, dla której regularnie wykonujemy zlecenie lub dzieło.

Co ważne, ponieważ stabilne zatrudnienie i regularne dochody pozytywnie wpływają na wiarygodność pożyczkobiorcy, najczęściej nie jest konieczne dodatkowe oświadczenie, zabezpieczenie, zastaw ani żyrant.

Warto również wiedzieć, że potrzebujący finansowego wsparcia mogą zaciągać również bankowy kredyt na umowę zlecenie, zarówno ten gotówkowy na dowolny cel, jak i celowy. Kredyty udzielane są na znacznie większą wartość, aniżeli pożyczki, spłata rozkładana jest na większą liczbę miesięcznych płatności, natomiast kredytobiorca musi liczyć się ze znacznie bardziej skrupulatną weryfikacją zdolności kredytowej. Bankom nie wystarcza deklaracja w zakresie osiąganych zarobków, zawsze sprawdzają również raport BIK, aby ocenić historię kredytową czy analizują wpływy na konto. Szans na współpracę nie mają osoby, które spóźniają się ze spłatą innych zobowiązań albo wygenerowały już z tego tytułu przeterminowane płatności.

Do jakiej kwoty można zaciągnąć pożyczkę na umowę zlecenie?

Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb pożyczkobiorcy, przy czym trzeba zaznaczyć, że instytucje pozabankowe z reguły udzielają zobowiązania na niską wartość. Pierwsza pożyczka udzielana jest najczęściej na kwotę nie większą, niż 10 tysięcy złotych, chociaż niektóre pożyczki pozabankowe można brać nawet na 20 tysięcy złotych. Czas ich spłaty to maksymalnie 60 miesięcy.

Warto pamiętać, że każda firma pożyczkowa realizuje własną politykę współpracy ze swoimi klientami, dlatego warunki udzielanej pożyczki na umowę zlecenie i umowę o dzieło mogą się od siebie znacznie różnić. Maksymalne kwoty pożyczki nigdy nie powinny być jedynym wyznacznikiem atrakcyjności takiego zobowiązania. Pod uwagę zawsze należy brać ranking pożyczek i udostępnione w nim porównania różnych propozycji (udaje się łatwo zweryfikować takie zestawienia za pośrednictwem strony internetowej). Kluczowym kryterium musi być całkowita kwota pożyczki, na którą wpływają różne czynniki. Instytucja pożyczkowa może nakładać dodatkowe koszty, takie jak:

  • prowizja za weryfikację wniosku o pożyczki ratalne,
  • prowizja za udzielenie pożyczki,
  • dodatkowe ubezpieczenie zobowiązania,
  • odsetki naliczane w przypadku nieterminowej spłaty.

Znaczenie ma również atrakcyjność zobowiązania, w tym czas na otrzymanie pożyczki czy inne czynniki, które firma pożyczkowa uwzględnia podczas analizy zdolności kredytowej, zanim wyda decyzję pożyczkową. Jedno jest pewne, „zastrzyk gotówki” ma być tani, otrzymany jeszcze tego samego dnia i przy minimum formalności. Pożyczkobiorcy najczęściej decydują się wziąć pożyczkę online.

Kto może uzyskać pożyczkę na umowę zlecenie lub na umowę o dzieło?

Osoby, dla których podstawą generowania regularnych zarobków są umowy cywilnoprawne, z powodzeniem mogą ubiegać się o pożyczki online, które zostają z reguły wypłacane jeszcze tego samego dnia. Co istotne, nie zawsze dochody są jedynym i wystarczającym czynnikiem, aby móc skorzystać z finansowego wsparcia. Przed złożeniem wniosku o zobowiązanie, zawsze należy sprawdzić warunki danej oferty. Może okazać się, że instytucja pożyczkowa realizuje ocenę zdolności kredytowej przy wykorzystaniu także innych kryteriów, w tym weryfikuje raport BIK. Do weryfikacji tożsamości konieczny może być przelew weryfikacyjny, więc pożyczkobiorca musi posiadać własne konto bankowe, na którym są ulokowane niezbędne środki w celu jego realizacji (najczęściej jest to przelew na 1 złotych).

Pożyczka pozabankowa i tak jest łatwiej dostępna, aniżeli kredyt na umowę zlecenie. Przede wszystkim, środki można otrzymać szybciej, bez konieczności wychodzenia z domu i przy minimum formalności. Banki decydują o przyznaniu kredytu, stawiając znacznie bardziej restrykcyjne warunki.

Firmy pożyczkowe, które mają w swojej ofercie pożyczki ratalne na umowę cywilno-prawną, oprócz określenia formy zatrudnienia i wysokości generowanych dochodów, od swoich klientów wymagają również dodatkowych warunków, to między innymi:

  • uzyskanie pełnoletności (niektóre firmy pożyczkowe udzielają zobowiązań osobom, które ukończyły 21-23 lata),
  • posiadanie polskiego obywatelstwa (coraz więcej ofert dedykowanych jest również obywatelom Ukrainy),
  • podanie danych tożsamości z dowodu osobistego, w tym numer PESEL,
  • wskazanie miejsca zamieszkania, numeru telefonu oraz adresu e-mail,
  • posiadanie własnego konta w banku.

Jakie dokumenty należy złożyć, aby uzyskać pożyczkę na umowę zlecenie lub umowę o dzieło?

Kluczowym warunkiem udzielenia pożyczki jest wypełnienie i wysłanie wniosku online. W nim należy wskazać wartość zobowiązania, dogodny okres spłaty oraz przedstawić deklarację dotyczącą formy zatrudnienia i wysokość generowanych zarobków. Pamiętaj, że większość firmy pożyczkowych weryfikuje również bazy dłużników, dlatego nie każdy ma szansę na otrzymanie finansowego wsparcia. Wiarygodność i wypłacalność potencjalnego klienta jest podstawą do minimalizowania ryzyka pożyczkowego, natomiast trzeba dodać, że jest również priorytetem dla samych pożyczkobiorców. Brak możliwości otrzymania dodatkowych pieniędzy nierzadko ratuje przed tzw. pętlą długów.

Zanim złożysz wniosek o pożyczkę ratalną na umowę zlecenie lub umowę o dzieło, dokładnie przemyśl, czy środki z takiego źródła są Ci na pewno niezbędne. Wybierz również sprawdzoną instytucję pozabankową, porównaj co najmniej kilka konkurencyjnych ofert, poznaj opinie o firmie pożyczkowej, dokładnie czytaj zapisy umowy. Bierz pod uwagę tylko wiarygodne propozycje i korzystaj ze współpracy z uczciwymi instytucjami pozabankowymi. Zawsze szukaj atrakcyjnych ofert specjalnych i promocji, dzięki którym pożyczka ratalna zostanie przyznana na preferencyjnych warunkach.

Pamiętaj o regularnej spłacie należności i postępowaniu zgodnie z zapisami w umowie. Dzięki temu unikniesz naliczania karnych odsetek, zachowasz płynność finansową i pozytywną historię kredytową. Pożyczka na podstawie umowy zlecenie lub o dzieło może być jak najbardziej finansowym wsparciem, ale tylko wtedy, kiedy zostanie dopasowana do indywidualnych potrzeb i możliwości spłaty każdego klienta.

Potrzebujesz dodatkowej gotówki?

Wyślij wniosek pożyczkowy

Kategoria:

Wyślij wniosek