Pożyczka lub kredyt gotówkowy na wakacje

Pożyczka na wakacje
DATA: 3 sierpnia, 2021

Masz niewielkie oszczędności i wielką chęć odpoczynku od codziennych obowiązków i zmartwień? Nie powiemy, że mamy idealne antidotum na ten stan, ale całkiem fajnym rozwiązaniem może być dla Ciebie pożyczka na wakacje. Dzięki temu odpoczniesz i naładujesz akumulatory w dowolnym, wybranym przez Ciebie zakątku świata.

Czy warto zdecydować się na wakacje na kredyt? Przyjrzyjmy się, kiedy najlepiej korzystać z takiej formy finansowania i na co uważać przy wyborze firmy pożyczkowej.

Finansowanie pożyczką wymarzonego urlopu

Mamy praktycznie środek sezonu urlopowego. Wiele osób chce odpocząć, odciąć się od rzeczywistości i zażyć odrobiny słońca na plażach w Grecji, Hiszpanii czy Włoszech. Niektórzy szukają wrażeń w kraju, decydując się na wyjazdy w miejsca spokojne, pełne przyrody, jezior i dzikich zwierząt. Chcemy odpocząć od zgiełku miasta, zwłaszcza że ostatni okres był dla nas cięższy niż zazwyczaj.

Na tym etapie pojawić się może pierwszy problem. Urlop kosztuje. Zwłaszcza, jeśli chcesz jechać na niego z bliską Ci osobą, dziećmi czy psem. Średnio w tym roku decydujemy się przeznaczyć 1222 zł na osobę na wydatki związane z wakacjami. A to oznacza, że 4-osobowa rodzina potrzebuje prawie 5000 zł oszczędności.

Skąd wziąć taką kwotę pieniędzy, aby po całym roku błogo wylegiwać się na plaży albo chodzić po górach? Proponujemy szybki, bezpieczny i wygodny kredyt wakacyjny. Pomoże Ci on sfinansować całość lub tylko część Twoich urlopowych wydatków. A dodatkowo jest stosunkowo łatwy do uzyskania i z minimum formalności.

Tylko zanim zdecydujesz się na takie finansowanie, dokładnie sprawdź, ile pieniędzy potrzebujesz. W końcu to zobowiązanie finansowe, które potem będzie trzeba spłacić. Kredyt na wakacje to świetne uzupełnienie domowego budżetu. Sprawdź więc ile kosztować Cię będą:

 • przejazdy do miejsca docelowego (autobusem, pociągiem, samolotem);
 • noclegi w hotelu, ośrodku turystycznym;
 • wyżywienie dla wszystkich uczestników wycieczki;
 • dodatkowe atrakcje, np. bilety wstępu, pamiątki itp.

A następnie ustal satysfakcjonującą Cię kwotę. Szybki kredyt na wakacje sprawi, że pozyskanymi pieniędzmi będziesz mógł sfinansować nawet niezwykle atrakcyjne oferty last minute, a także swoje kaprysy urlopowe – nie obciążając przy tym domowych oszczędności.

Warto skorzystać z pożyczki na wczasy, ponieważ:

 • pieniądze pojawią się na Twoim koncie błyskawicznie;
 • formalności do jej uzyskania ograniczone są do minimum;
 • możesz ją zaciągnąć wygodnie w domu, siedząc przed komputerem;
 • sfinansujesz nią wakacje, a także inne nieprzewidziane wydatki, np. odzież czy sprzęt turystyczny.

Jak szybko można otrzymać kredyt na wakacje?

Decydując się na pożyczkę na wczasy w banku trzeba będzie przejść przez szereg formalności i wymogów. Dużo prościej i znacznie wygodniej jest zaciągnąć kredyt na wakacje o niewielkich rozmiarach w firmie pożyczkowej. Dlaczego?

Przede wszystkim oszczędzasz swój czas. Wystarczy, że wypełnisz prosty wniosek online na stronie instytucji, aby już po kilku minutach uzyskać pełną decyzję kredytową. Dzięki temu pieniądze wpłyną do Ciebie błyskawicznie i załapiesz się na najlepsze wakacyjne promocje i rabaty. Jest jeszcze jedna zaleta tego typu finansowania – to pożyczka na wakacje bez BIK. A to oznacza, że w przypadku większości firm pożyczkowych nie musisz posiadać dobrej zdolności kredytowej.

Aby zaciągnąć kredyt na wczasy wystarczy:

 • polskie obywatelstwo;
 • ukończone przynajmniej 18 lat (niektóre instytucje udzielają pożyczek dopiero po 25 roku życia);
 • stały dochód w praktycznie dowolnej formie;
 • ważny dowód osobisty.

Dodatkowo w Kredyt OK możesz zaciągnąć pożyczkę o dowolnej porze dnia od ręki, podając jedynie swoje podstawowe dane, jak imię, nazwisko oraz numer PESEL. Decyzję otrzymasz w zaledwie kilka minut, a pieniądze dotrą do Ciebie przelewem bankowym, w formie przekazu pocztowego lub bezpośrednio do rąk własnych.

Pożyczka i wakacje to naprawdę dobre połączenie. Często korzystają z niej osoby z dziećmi, a także pary, którym oszczędności nie wystarczyły na pokrycie pełnych kosztów wypoczynku w kraju czy zagranicą. Dofinansowanie urlopu sprawi, że nie będzie trzeba martwić się wysokimi kosztami dzięki przyjemnie rozłożonym ratom – nawet na 36 miesięcy.

A pożyczysz kwotę od 1000 do 6000 zł. Do tego potrzebujesz dowolnego źródła dochodu:

 • umowy o pracę
 • umowy zlecenie lub o dzieło
 • prowadzenia działalności gospodarczej
 • dochodu z gospodarstwa rolnego
 • emerytury lub renty
 • zasiłku lub alimentów.

Pamiętaj jednak, żeby wzięty kredyt na wczasy nie obciążał zbytnio Twojego rodzinnego budżetu. Dokładnie przejrzyj oferty poszczególnych instytucji, sprawdź koszty, które związane są z zaciągnięciem zewnętrznego finansowania. Dobrze jest poszukać opinii innych użytkowników o firmie pożyczkowej oraz sprawdzić w innych miejscach, czy jest ona godna zaufania.

Istotne przy kredycie wakacyjnym będą również:

 • jak wysoką pożyczkę na wakacje możesz zaciągnąć;
 • ile wynoszą koszty (oprocentowanie i prowizje);
 • na jak długo możesz się zadłużyć;
 • jak wysoka będzie miesięczna rata pożyczki.

Nie decyduj się na pożyczkę na wczasy w całości pokrywającą Twoje koszty urlopowe. Jeśli masz jakieś oszczędności możesz nimi pokryć część wydatków. Dzięki temu Twój ostateczny koszt pożyczonych pieniędzy będzie niższy i w mniejszym stopniu odczujesz to zobowiązanie. Wakacje na kredyt to również świetne rozwiązanie w sytuacji, gdy trafia nam się naprawdę tania oferta wyjazdu i nie możemy czekać, aby ją sfinansować. Szybki zastrzyk gotówki pozwoli Ci zrealizować marzenia i spędzić kilki tygodni w wymarzonym przez Ciebie miejscu.

Pożyczka lub kredyt na wczasy także poza sezonem?

Oczywiście największe oblężenie biur podróży przypada na okres wakacyjny. Wtedy też planujemy urlopy i dopisuje nam pogoda. Ale nie każdy ma ochotę na wypoczynek w środku lata. Ceny są wówczas znacznie wyższe niż poza sezonem, w dodatku w wielu miejscach jest tłoczno, a dostęp do atrakcji utrudniony.

Wtedy warto zdecydować się na wakacje poza sezonem urlopowym. W ofertach biur podróży znajdziemy wówczas wiele ciekawych cenowo ofert last minute, które w mgnieniu oka przeniosą nas do wymarzonego miejsca. Niestety oferty tego typu wymagają od razu pokrycia całych kosztów. Pożyczka na wakacje bez BIK i innych skomplikowanych formalności będzie wtedy dla nas jak znalazł.

Dlaczego warto zdecydować się na wyjazd poza sezonem:

 • niższe ceny (co oznacza, że możemy sporo zaoszczędzić i mieć nawet 2 wycieczki w cenie jednej);
 • brak tłumów, czyli komfort zwiedzania i łatwiejszy dostęp do atrakcji;
 • niska temperatura – na plaży może średnio się przyda, ale gdy chcemy zwiedzać to jesienna pogoda będzie idealna do podróżowania;
 • lato, gdy lata nie ma – wyjazd do ciepłych krajów w środku zimy poprawi nam nastrój i sprawi, że znów będziemy mogli zażyć kąpieli słonecznej.

Kiedy warto skorzystać z opcji pożyczki na wakacje?

Jeśli posiadasz własne oszczędności, które w pełni wystarczają na pokrycie kosztów wypoczynku to nie musisz zastanawiać się nad dodatkowym źródłem finansowania. Podobnie w przypadku możliwości pożyczki od rodziny czy znajomych. Ale gdy takie rozwiązania nie są na wyciągnięcie ręki, pozostaje Ci kredyt wakacyjny w banku lub pożyczka w zewnętrznej firmie. Co wybrać?

Kredyt będzie odpowiedni w przypadku większych wypadów, które wyniosą nawet kilkanaście tysięcy złotych. Mniejsze wydatki do 5000 zł lepiej jest pokryć szybką pożyczką na wakacje. Takie rozwiązanie sprawi, że pieniądze błyskawicznie pojawią się na koncie i będzie można nimi opłacić wybrany wcześniej wyjazd.

 

Wakacje na kredyt to również świetne rozwiązanie gdy:

 • znajdziemy okazjonalną ofertę i zamiast zaliczki musimy opłacić całą kwotę (i to natychmiast, bo oferta pewnie zaraz zniknie i wykupi ją ktoś inny);
 • mamy ochotę na wakacje all inclusive, ale nie uwzględniliśmy tego przy oszczędzaniu;
 • chcemy spontanicznie wyjechać;
 • w podróży zaskoczą nas nietypowe wydatki, których nie przewidzieliśmy.

Dzięki zewnętrznemu finansowaniu kosztów wyjazdu nie będziesz musiał martwić się, że nadwyrężyłeś swój budżet. Pożyczkę możesz rozłożyć na dogodne dla Ciebie raty i spłacić ją dopiero po wakacjach.

Potrzebujesz dodatkowej gotówki?

Wyślij wniosek pożyczkowy

Kategoria:

Wyślij wniosek