Gdzie najlepiej pożyczyć pieniądze?

rece_trzymajace_starbonki
DATA: 16 marca, 2022

Chociaż polskie społeczeństwo stale się wzbogaca, to wciąż wydajemy więcej, niż zarabiamy. Nie wynika to jednak ze złej sytuacji finansowej, ale raczej ze wciąż wzrastających potrzeb. Co ciekawe, tylko połowa z nas generuje jakiekolwiek oszczędności, jednak te nie przekraczają zazwyczaj wartości dwukrotnej pensji. To nadal zbyt mało, aby realizować finansowe cele. Ciekawostką jest również to, że nawet 75% dorosłych Polaków przynajmniej raz w życiu wzięło pożyczkę pozabankową lub kredyt gotówkowy. Gdzie najlepiej pożyczyć pieniądze? Sprawdź, skąd najczęściej pożyczamy pieniądze i co bierzemy pod uwagę przy wyborze finansowego wsparcia.

Skąd można pożyczyć pieniądze?

Na rynku usług finansowych panuje ogromna konkurencja, dzięki czemu potencjalni pożyczkobiorcy i kredytobiorcy mogą wybierać zobowiązania wedle własnych potrzeb, oczekiwań, ale również możliwości spłaty. Propozycje finansowego wsparcia oferują zarówno banki, jak i instytucje pozabankowe, w tym firmy pożyczkowe. W większości przypadków takie zobowiązania są elastyczne, co oznacza, że udaje się wybrać te „szyte na miarę” indywidualnych preferencji potencjalnych klientów.

Najchętniej pożyczamy pieniądze od członków rodziny, przyjaciół albo bliskich znajomych. Chodzi tutaj przede wszystkim o zobowiązania o niskiej wartości i takie, które są niezbędne „na już”. Ogromną zaletą takich pożyczek, jeśli potrzebujesz pieniędzy szybko i tanio, jest to, że termin spłaty jest uzgadniany na dogodnych warunkach, a sama pożyczka jest z reguły nieoprocentowana. Pożyczając środki finansowe od bliskich, przeważnie oddajemy tyle, ile pożyczyliśmy. W tym przypadku minimalizowany jest również cały proces i formalności, jakie wiążą się z zawarciem umowy, nie zawsze tego rodzaju prywatna pożyczka ma w ogóle swoje podstawy w formie pisemnej, częściej spłata uzgadniana jest ustnie.

Jeśli wśród członków rodziny czy bliskich przyjaciół nie znajdujemy osób, które mogłyby pożyczyć potrzebne pieniądze, korzystamy z ofert firm pożyczkowych albo banków. Dzisiaj do wyboru mamy szereg korzystnych rozwiązań, a warunki pożyczki bądź kredytu są odpowiednie, wedle wymagań klienta. Jeśli dobrze zweryfikujesz rynek usług finansowych, możesz skorzystać ze zobowiązań, których całkowita kwota kredytu albo pożyczki pozabankowej spełni Twoje potrzeby, umowa pożyczki czy zobowiązania kredytowego będzie podpisana na korzystnych warunkach, a cały proces ubiegania się o takie wsparcie oraz czas wypłaty środków będzie naprawdę krótki. Co więcej, wzięcie pożyczki albo kredytu nie wiąże się już z koniecznością spełniania licznych formalności, nie zawsze musisz wykazywać zdolność kredytową, co ma znaczenie, jeśli pozostajesz w trudnej sytuacji finansowej, a zobowiązanie jest traktowane jako produkt oddłużeniowy.

Jak pożyczyć pieniądze szybko, tanio, bezpiecznie i na warunkach, które zaspokoją potrzeby osoby, która wymaga finansowego wsparcia? Wiele osób korzysta z kredytu gotówkowego. Okazuje się, że nawet co drugi, dorosły Polak posiada tego rodzaju zobowiązanie. Największą popularnością cieszy się kredyt gotówkowy na dowolny cel. Coraz częściej można go brać za pośrednictwem internetu, a formalności i czas oczekiwania na wypłatę środków zostają minimalizowane. Pamiętaj jednak, że każda instytucja bankowa współpracuje tylko z w pełni wiarygodnymi i wypłacalnymi kredytobiorcami, a podstawą zawieranych umów jest zawsze zdolność kredytowa. Jest ona weryfikowana na podstawie osiąganych, stałych dochodów potencjalnego klienta, analizy wpływów na konto bankowe oraz sprawdzeniu historii kredytowej.

Okazuje się, że z kredytu gotówkowego czy innego produktu bankowego, jak kredyt konsolidacyjny bądź kredyt celowy (w tym hipoteczny czy kredyt na samochód) nie może skorzystać każdy. Brak zdolności kredytowej to również zadłużenia oraz nieradzenie sobie ze spłatą wcześniej zaciągniętych zobowiązań. Jeśli wnioskujący o kredyt bankowy spóźnia się ze spłatą rat, nie dotrzymuje terminów albo wykazuje z tego tytułu długi, raczej nie otrzyma kredytu w banku. Jeśli takie osoby zastanawiają się, gdzie pożyczyć pieniądze, jedną z lepszych ofert będzie stanowić pożyczka pozabankowa. W tym przypadku decyzja o przyznaniu pożyczki podejmowana jest przy uwzględnieniu zupełnie innych czynników.

Gdzie pożyczymy pieniądze bez dochodów i sprawdzania baz?

Osoby, które z różnych powodów nie mogą liczyć na współpracę z instytucjami bankowymi, wciąż mogą liczyć na finansowe wsparcie. Takim okazują się pożyczki pozabankowe, które charakteryzują się łatwą dostępnością i minimalnym zakresem formalności, jakie musi spełnić przyszły pożyczkobiorca. Co istotne, każdy bank realizuje własną politykę kredytową, ale bez względu na oferowane warunki zobowiązań kredytowych, priorytetem jest minimalizowanie ryzyka kredytowego, a więc ryzyka w zakresie niewypłacalności klienta. Jest ono zmniejszane właśnie poprzez sprawdzanie zdolności kredytowej.

W firmach pożyczkowych weryfikacja nowych klientów odbywa się na zupełnie innych zasadach, a sama pożyczka prywatna obarczona jest mniejszym ryzykiem w zakresie ewentualnego braku spłaty ustalonych rat. Firma pożyczkowa może pożyczać pieniądze, ale ustala znacznie niższą, całkowitą kwotę pożyczki, a zobowiązanie udzielane jest na krótszy okres. To sprawia, że oferty firm pożyczkowych kierowane są do potrzebujących finansowego wsparcia bez względu na ich zdolność kredytową. W ofertach firm pożyczkowych bez problemu udaje się znaleźć zobowiązania udzielane bez zbędnych formalności, jedynie na sam dowód osobisty, bez sprawdzania dochodów, analizy konta bankowego czy weryfikacji zdolności oraz historii kredytowej. Zdarza się, że w tego rodzaju firmie o finansowe wsparcie ubiegać się mogą również osoby niepracujące oraz dłużnicy, nawet ci, na których ciąży egzekucja komornicza.

Jeśli zastanawiasz się, gdzie pożyczyć pieniądze poza bankiem, umowy pożyczki w instytucjach pozabankowych mogą być dla Ciebie jedyną opcją na otrzymanie niezbędnych środków finansowych. Co ważne, pożyczki gotówkowe zaciąga się z reguły online, wystarczy jedynie wypełnić elektroniczny wniosek, a w nim wskazać, jaka maksymalna kwota pożyczki Cię interesuje i na jakie równe raty chcesz podzielić spłatę zobowiązania. W większości przypadków niezbędne są również dane z dowodu osobistego, przelew weryfikacyjny, aby potwierdzić dane pożyczkobiorcy oraz deklaracja o zarobkach. Tylko w niektórych przypadkach otrzymanie pożyczki wymaga dołączenia zaświadczenie o dochodach, nie zawsze też proces wnioskowania zakłada generowanie i weryfikację raportu BIK.

Nie ma wątpliwości, że ogromną zaletą pożyczki oferowanej przez instytucję pozabankową jest to, że środki trafiają na konto pożyczkobiorcy albo w formie gotówki (na przykład za pośrednictwem kuriera) w błyskawicznym tempie. Wybierając opcję przelewu pożyczki na konto, pożyczkobiorca może liczyć na finansowe wsparcie jeszcze tego samego dnia, nawet w ciągu 15 minut od wysłania wniosku.

Pamiętaj jednak, że najlepiej pożyczać pieniądze w sprawdzonych, renomowanych instytucjach i firmach pożyczkowych. Ponieważ każde tego rodzaju zobowiązanie udzielane jest na innych warunkach, zanim podpiszesz umowę pożyczki, koniecznie sprawdź przynajmniej kilka konkurencyjnych ofert. Z pomocą przychodzą rankingi kredytów i pożyczek, które są zestawieniem kluczowych dla opłacalności i atrakcyjności czynników, jakimi charakteryzuje się dane zobowiązanie.

Dzięki takim porównaniom dowiesz się, w ilu miesięcznych ratach możesz spłacać pożyczkę, jaka może być maksymalna, całkowita kwota pożyczki, jak długi jest okres obowiązywania umowy, jakie są odsetki maksymalne za ewentualną zwłokę w spłacie rat, jaka jest roczna stopa oprocentowania pożyczki, kiedy może dojść do podpisania umowy pożyczki i czy warunkiem udzielenia pożyczki w przypadku tej pierwszej pożyczki jest weryfikacja wypłacalności klienta? Dzięki takim informacjom dowiesz się, skąd pożyczyć pieniądze na najlepszych warunkach, a zobowiązanie będzie idealnie dopasowane do Twoich indywidualnych oczekiwań w zakresie zewnętrznego źródła finansowego wsparcia.

Skąd pożyczymy pieniądze najszybciej?

Nie da się ukryć, że to firmy pożyczkowe oferują zobowiązania finansowe szybko, wygodnie, a nawet bez potrzeby wychodzenia z domu. Cały proces, jaki wiąże się z otrzymaniem pożyczki, jest w tym przypadku znacznie uproszczony, a większość instytucji pozabankowej nie weryfikuje tak skrupulatnie, jak banki zdolności kredytowej swojego potencjalnego klienta. Możliwość wnioskowania o zobowiązanie finansowe za pośrednictwem internetu oraz opcja dobrania warunków zgodnie z indywidualnymi potrzebami, sprawiają, że pożyczka od firm pozabankowych trafia na konto pożyczkobiorcy jeszcze tego samego dnia.

Dzięki temu pożyczki uznawane są bardzo często za doskonały produkt oddłużeniowy, ponieważ pożyczkobiorca otrzymuje środki dokładnie wtedy, kiedy ich potrzebuje. Nierzadko jest to wsparcie niezbędne w ramach niespodziewanych wydatków czy tzw. czarnej godziny. Zdarza się, że to właśnie pożyczka od instytucji pozabankowych uznawana jest za „ostatnią deskę ratunku”.

Dla porównania czas oczekiwania na wypłatę środków przy kredycie konsumenckim to minimum kilka dni. Proces wydawania decyzji pozytywnej jest w tym przypadku znacznie wydłużony, ponieważ każdy bank zawsze weryfikuje całkowitą zdolność w zakresie wypłacalności i pełnej wiarygodności potencjalnego klienta. Warto też zwrócić uwagę, że nie każdy może w ogóle liczyć na współpracę z bankiem.

Jeśli liczysz na finansowe wsparcie szybko i przy minimum formalności, zobowiązanie z firmy pożyczkowej sprawdzi się znacznie lepiej. Pamiętaj jednak, że łatwy dostęp do dodatkowych środków często wywołuje decyzje zbyt impulsywne. Aby całkowity koszt pożyczki nie wywołał problemów z płynnością finansową ani nie doprowadził do tzw. spirali długów, przede wszystkim podejmuj tylko racjonalne decyzje, a z firmami pożyczkowymi współpracuj jedynie wtedy, gdy tego rzeczywiście potrzebujesz.

Co więcej, przed podpisaniem umowy, która dotyczy pożyczki oferowanej przez prywatne firmy, najpierw porównaj kilka różnych propozycji, aby wybrać zobowiązanie jak najbardziej opłacalne i takie, które spełnia Twoje wszystkie potrzeby. Na rynku usług finansowych oferowanych jest tak wiele różnych pożyczek, że z powodzeniem wybierzesz finansowe wsparcie idealnie dopasowane do Twoich wymagań i możliwości dogodnej spłaty.

Potrzebujesz dodatkowej gotówki?

Wyślij wniosek pożyczkowy

Kategoria:

Wyślij wniosek