Raty przez internet — jak robić zakupy na raty online?

Raty przez internet — jak robić zakupy na raty online?
DATA: 1 lutego, 2023

Zakupy online cieszą się dzisiaj ogromną popularnością, już ponad 70% użytkowników sieci przyznaje, że realizuje zamówienia przez internet przynajmniej raz w miesiącu. Nie ma w tym nic dziwnego, bo przecież możliwość realizacji zakupów bez konieczności wychodzenia z domu i z dostawą pod wskazany adres są szybkie i komfortowe. Same e-sklepy zachęcają nas do skorzystania z ich oferty, proponując wymierne korzyści w postaci niższych cen. Co więcej, zakupy w sieci można zrobić bez płacenia. Raty przez internet stały jest powszechną formą nabywania dóbr również wtedy, kiedy aktualnie nie ma na nie wystarczających środków. Sprawdź, jak robić zakupy na raty online i czy możliwe są zakupy na raty przez internet na dowód osobisty bez weryfikacji zdolności kredytowej.

Zakupy na raty przez internet – dlaczego są coraz popularniejsze?

Zakupy w sklepach stacjonarnych odchodzą do lamusa. Dzisiaj coraz częściej robimy zakupy w sklepach internetowych. Co ważne, online możemy zamówić wszystko, czego tak naprawdę potrzebujemy, ubrania, kosmetyki, jedzenie czy sprzęt AGD lub sprzęt RTV. Warto dodać, że zamówienia można składać o dowolnej porze i z dowolnego miejsca, żadnym ograniczeniem nie jest dla nas lokalizacja.

Okazuje się również, że przeszkodą w robieniu zakupów przez internet nie jest także brak środków na koncie. Coraz więcej e-sklepów oferuje zakupy na raty przez internet na dowód. Oznacza to, że drogi sprzęt RTV, sprzęty sportowe, sprzęt AGD czy innego rodzaju gadżety elektroniczne można nabyć z możliwością zakupu ratalnego. To nie tylko oszczędność czasu, ale i gwarancja kupienia niezbędnych rzeczy, nawet jeśli chwilowo nas na nią nie stać. Zakupy przez internet na raty są doskonałą opcją, jeśli nie chcesz inwestować swoich oszczędności na drogie sprzęty albo jeśli zwyczajnie nie posiadasz nadwyżki pieniędzy.

Jak kupować na raty przez internet?

Jak to właściwie działa? Wystarczy, że ten sposób płatności wskażesz już w koszyku zakupowym, na etapie finalizacji transakcji. Cały proces jest naprawdę intuicyjny, a po wypełnieniu i złożeniu wniosku o kredyt ratalny, na pozytywną decyzję kredytową poczekasz dosłownie kilka minut. Tyle wystarczy, aby już za chwilę zrealizować zakup towarów w sklepie internetowym.

Zakupy na raty bez zdolności kredytowej

Z zakupów ratalnych mogą korzystać nie tylko osoby, które wykazują odpowiednią zdolność kredytową. Okazuje się, że wybrany towar jest dostępny również dla osób, które nie chciałyby, aby bank czy firma pożyczkowa dokonywała ich oceny zdolności kredytowej. Zdarza się, że potencjalny klient posiada zadłużenie, nie wykazuje odpowiednich dochodów czy boryka się z utratą płynności finansowej, ale jednak zakupy online są konieczne. W takich przypadkach możliwe są zakupy ratalne na dowód osobisty bez weryfikacji wiarygodności oraz wypłacalności klienta, czyli czynnika, jakim jest zdolność kredytowa. Minimum formalności sprawia również, że decyzja kredytowa jest wydawana w błyskawicznym czasie.

Co trzeba zrobić, aby zrealizować zakupy ratalne na dowód osobisty? Wystarczy wypełnić wniosek kredytowy, który nierzadko jest jedynym wymaganym dokumentem. W nim trzeba uwzględnić informacje, takie jak dane z dowodu tożsamości, wartość zakupów ratalnych, preferowaną liczbę rat oraz deklarację dotyczącą wysokości generowanych zarobków.

Zakupy na raty z komornikiem

Nie wszystkie instytucje finansowe weryfikują zdolność kredytową za pośrednictwem internetu. Nie zawsze wymagane jest stałe źródło dochodu, a klient może figurować w bazach dłużników. Zastanów się jednak, czy w takiej sytuacji nabywanie kolejnych dóbr jest rozsądne? Owszem, firma pożyczkowa zapłaci za Twoje zakupy, ale Ty zobowiązujesz się oddać jej pieniądze ze sporą nawiązką. Czy na pewno Cię na to stać? Zwróć również uwagę, że instytucja finansowa, która udziela kredytu ratalnego bez sprawdzenia zdolności kredytowej, na pewno zwiększa całkowity koszt kredytu, przez co comiesięczne raty będą jeszcze większe. Może jednak lepiej poczekać, w pierwszej kolejności wyjść z zadłużenia i odzyskać płynność finansową, a dopiero potem zastanowić się nad zakupem nowego sprzętu AGD?

Czy kupowanie na raty przez internet jest bezpieczne?

Chcesz kupić na raty przez internet? Czy to bezpieczne? Na pewno zadajesz sobie to pytanie. Odpowiadamy natychmiast, zakupy na raty przez internet są jak najbardziej bezpieczne, oczywiście, jeśli klient uprzednio zweryfikuje wiarygodność sklepu online. Warto jednak nadmienić, że transakcje bezgotówkowe są znacznie bezpieczniejsze niż te realizowane w formie gotówki. Co więcej, nie musisz martwić się również o to, że Twoje hasła do bankowości mobilnej czy Twoje dane trafią w niepowołane ręce. Działalność sklepów online, które prowadzą zakupy w systemie ratalnym, jest odpowiednio chroniona.

Jeśli wiesz już, że kupno na raty przez internet jest bezpieczne, wybierz produkt, który spełnia Twoje potrzeby, ale również ofertę kredytu ratalnego, który zostanie udzielony na atrakcyjnych warunkach. Czy wiesz, że niektóre sklepy internetowe decydują się na sprzedaż na raty, a całkowita kwota kredytu jest równa cenie produktu? Jeśli tylko będziesz spłacać raty w wyznaczonym terminie i spełnisz wszystkie warunki, otrzymasz raty zupełnie za darmo.

Ponieważ każdy dany sklep współpracuje z innymi bankami i firmami pożyczkowymi, najpierw porównaj co najmniej kilka ofert, a dopiero później zdecyduj się na złożenie wniosku o zakupy ratalne. Weź pod uwagę czynniki, takie jak:

  • Całkowita kwota kredytu ratalnego,
  • liczba rat,
  • całkowite koszty kredytu,
  • warunki, jakie stawia instytucja finansowa,
  • czas na decyzję banku.

Zakup na raty przez internet może okazać się prawdziwym wybawieniem w ramach rzeczywistych potrzeb klienta. Z drugiej strony taka możliwość bardzo często może wywoływać zbyt pochopne decyzje zakupowe. System ratalny na pewno jest wsparciem dla potencjalnych klientów, ale mogą się na niego decydować jedynie osoby, które mają pewność, że stać ich na terminową spłatę zobowiązania.

Potrzebujesz dodatkowej gotówki?

Wyślij wniosek pożyczkowy

Kategoria:

Wyślij wniosek