Historia kredytowa a szansa na otrzymanie pożyczki

pożyczki, zdolność kredytowa
DATA: 27 września, 2018

 

Jak budować dobrą historię kredytową i jak dbać o swój ranking w wywiadowniach gospodarczych? Jakie działania podjąć przed złożeniem wniosku o pożyczkę, aby zwiększyć swoje szanse oraz możliwy limit wnioskowanej kwoty? Poznaj 3 wskazówki na poprawienie swojej historii kredytowej.

Przed zaciągnięciem pożyczki online czy pożyczki ratalnej, warto zadbać o dobrą historię kredytową. To dzięki niej otrzymamy pożyczkę lub kredyt w banku albo firmie pożyczkowej. Jak to zrobić? Przede wszystkim, bez względu na to czy zaciągnęliśmy wcześniej kredyt, pożyczkę online czy też pożyczkę ratalną, powinniśmy ją spłacać w terminie. Niespłacane terminowo zobowiązania to najważniejszy czynnik, który osłabia nasz ranking i psuje historię kredytową.

Unikaj wielu pożyczek jednocześnie

Drugim czynnikiem wpływającym na dobrą historię kredytową jest unikanie zaciągania i spłacania zbyt dużej ilości zobowiązań jednocześnie. Należy mierzyć siły na zamiary i nie korzystać ze wszystkich produktów finansowych, które są nam oferowane. Czasem zamiast zaciągania paru małych kredytów lub pożyczek ratalnych online warto skorzystać z karty kredytowej, której używanie i regularne spłacanie może zaważyć na przyznaniu nam np. kredytu hipotecznego. Można też mieć jedną większą pożyczkę, zamiast wielu małych, dzięki czemu płaci się jedną ratę o mniejszej wysokości  niż łączna kwota rat w przypadku kilku zobowiązań ratalnych. Często w tym celu wykorzystuje się pożyczki konsolidacyjne lub kredyty konsolidacyjne.

Pożyczki, czy pożyczka?

Trzecia ważna rada: dbajmy także o to, by w ogóle mieć historię kredytową. Jej brak może być powodem odmów, gdy staramy się o pożyczkę lub kredyt. Dlaczego? Osoba bez żadnej historii kredytowej to dla banku lub firmy pożyczkowej wielka zagadka. Tak jak dla pracodawcy zagadką jest ktoś, kto ma puste CV. Warto więc w sposób przemyślany budować swoją historię kredytową, biorąc pożyczkę na raty, kartę kredytową, czy też decydując się na kredyt konsumencki, który spłacimy w terminie.

Potrzebujesz dodatkowej gotówki?

Wyślij wniosek pożyczkowy

Kategoria:

Wyślij wniosek