Pożyczka przez telefon – na co zwrócić uwagę?

pożyczka przez telefon
DATA: 19 grudnia, 2018

Pożyczka przez telefon to szybki sposób na uzyskanie dodatkowych środków pieniężnych. Współcześnie najczęściej decydujemy się na pożyczkę lub kredyt gotówkowy zawierany przez internet. Nie dla wszystkich jednak jest to najlepsze rozwiązanie. Na co możemy liczyć, decydując się na pożyczkę na telefon? Jak wyglądają procedury i formalności, których musimy dopełnić?

Pożyczka na telefon – dla kogo to idealne rozwiązanie?

Współcześnie często zapominamy o tym, że wciąż nie wszystkie osoby posiadają dostęp do internetu. Nie wszyscy również potrafią się w nim poruszać na tyle sprawnie, aby umieć samodzielnie wypełnić wniosek o pożyczkę. Z rozwiązaniem przychodzi wówczas klasyczna pożyczka na telefon.

Pożyczki przez telefon to pożyczki zawierane w zasadzie bez wychodzenia z domu. Świetnie sprawdzą się nie tylko dla osób, które nie mogą wypełnić formularza internetowego, ale także dla wszystkich tych, którzy cenią sobie bezpośredni kontakt z konsultantem bez konieczności odwiedzenia najbliższej placówki.

Pożyczka przez telefon – krok po kroku. Procedury

Proces przyznawania pożyczki na telefon można obrazowo wyjaśnić na przykładzie kilku kroków. Po pierwsze, jeśli zdecydowaliśmy się na pożyczkę, rozmawiając z konsultantem musimy podać mu nasze dane osobowe. Konieczne będzie również podanie prawdziwego adresu zamieszkania i adresu korespondencyjnego (jeśli faktyczne miejsce zamieszkania jest inne, niż widniejące w dowodzie osobistym). W celach kontaktowych należy podać również numer telefonu.

Na rynku pożyczek pozabankowych istnieją zarówno oferty pożyczek przez telefon bez BIK, czyli bez sprawdzania naszego ewentualnego zadłużenia w bazie Biura Informacji Kredytowej), jak i pożyczek przez telefon z weryfikacją. Bez względu na rodzaj pożyczki, zwykle w każdym przypadku konsultant poprosi nas o podanie statusu i wymiaru zatrudnienia. W przeciwieństwie do banków firmy pożyczkowe posiadają znacznie mniejsze wymagania w zakresie dostępności pożyczek. W niektórych przypadkach procedur o ubieganie się o pożyczkę przez telefon, pożyczkodawca nie będzie dokładnie sprawdzał informacji o naszych dochodach, co jest niewątpliwą zaletą tego rozwiązania. Do uzyskania pożyczki przez telefon istotna jest weryfikacja powyższych czynników – numer telefonu, z którego dzwonimy, nie będzie miał znaczenia dla uzyskania pożyczki.

Zawarcie pożyczki przez telefon

Zawarcie każdej pożyczki musi być umocowane odpowiednią umową. Z tego powodu firmy pożyczkowe proponują klientom, zawierającym pożyczkę przez telefon, bardzo wygodne rozwiązanie – możliwość podpisania umowy w domu lub zawarcie umowy zdalnie. 

Potrzebujesz dodatkowej gotówki?

Wyślij wniosek pożyczkowy

Kategoria:

Wyślij wniosek