Problemy finansowe – jak poprawić swoją płynność finansową?

płynność finansowa
DATA: 4 lipca, 2017

Słaba płynność finansowa jest problemem bardzo wielu Polaków. Jedną z głównych jej przyczyn stanowią dość niskie wynagrodzenia. Szczególnie w kryzysowych chwilach lekarstwem na słabą płynność finansową jest pożyczka gotówkowa, pod warunkiem że zostanie udzielona na uczciwych i racjonalnych warunkach. Jeśli przeżywasz problemy finansowe, zapoznaj się z ofertą pożyczek w KredytOK. Wspólnie znajdziemy sposób na wyjście z trudnej sytuacji.

Dlaczego tracimy płynność finansową?

Problemy z zachowaniem płynności finansowej nie dotyczą wyłącznie osób o niestabilnej sytuacji zawodowej. Również gospodarstwa domowe, których członkowie pracują na etat nie są w stanie zrównoważyć wydatków i przychodów, mimo zaspokajania wyłącznie podstawowych potrzeb. Za taki obrót spraw odpowiadają przede wszystkim niskie wynagrodzenia na wielu segmentach rodzimego rynku pracy. Sytuacja poprawia się bardzo powoli.

Wiele rodzin, które zarządzają swoim budżetem racjonalne, traci płynność finansową w chwili pojawienia się niespodziewanych wydatków. Przykładów jest wiele. Kosztowna awaria samochodu, który był niezbędny do pracy, kłopoty zdrowotne i związane z nimi koszty leczenia, konieczność wymiany sprzętu AGD w mieszkaniu to tylko wybrane problemy. Pokaźny jednorazowy wydatek grozi utratą płynności finansowej i popadnięciem w spiralę zadłużenia.

Unikaj spirali zadłużenia

Spirala zadłużenia to bardzo niebezpieczne zjawisko. Mówimy o niej w sytuacji, gdy gospodarstwo domowe nie jest w stanie terminowo regulować piętrzących się zobowiązań i dokonuje wybranych płatności, kosztem pominięcia innych. Pieniądze pożyczane od znajomych i rodziny trzeba prędzej, czy później zwrócić, jednak liczba zobowiązań stale rośnie. Takiego obrotu spraw należy unikać za wszelką cenę, ponieważ bez planu naprawczego zobowiązania będą się kumulować. Nawet wzrost dochodów nie zawsze oznacza perspektywę na wyjście z tej sytuacji, ponieważ długi rosną proporcjonalnie za sprawą odsetek.

Dlaczego warto wyjść zobowiązaniom naprzeciw?

W sytuacji kryzysowej należy przede wszystkim zachować trzeźwość umysłu. Mechanizm obronny często sprawia, że przestajemy odbierać telefony i otwierać listy w obawie przed rosnącymi długami i ich konsekwencjami. To błędna strategia. Plan naprawczy należy bowiem rozpocząć od realnego określenia, jaka suma pieniędzy pozwoli nam wyjść na prostą. Gdy już dokonasz takiego rachunku, warto poszukać pożyczki, która pozwoli Ci pokryć aktualne zobowiązania i którą będziesz mógł spłacać na warunkach zgodnych z Twoimi możliwościami finansowymi. Takie właśnie usługi finansowe proponujemy w KredytOK.

Odzyskaj płynność finansową korzystając z pożyczki w KredytOK

Działamy na rynku od 1999 roku i mamy ogromne doświadczenie we spieraniu naszych klientów w odzyskiwaniu płynności finansowej. Doskonale znamy ich potrzeby i jesteśmy w stanie zaproponować realne rozwiązania. Pożyczka, którą Ci zaproponujemy zostanie rozłożona na taki okres, który pozwoli Ci na jej regularne spłacanie. Co ważne, gotówkę otrzymasz błyskawicznie, bez niepotrzebnych formalności, aby jak najszybciej uregulować rosnące zobowiązania. Skorzystaj z oferty KredytOK zyskując stabilizację finansową i spokój ducha. Sytuacje bez wyjścia zdarzają się na szczęście wyłącznie w greckich tragediach.

Potrzebujesz dodatkowej gotówki?

Wyślij wniosek pożyczkowy

Kategoria:

Wyślij wniosek