Pożyczka na wyciąg z konta

Pożyczka na wyciąg z konta
DATA: 24 maja, 2022

Na rynku usług finansowych panuje coraz większa konkurencja. Potencjalny klient instytucji bankowych i pozabankowych jest coraz bardziej wymagający, zarówno banki, jak i firmy pożyczkowe starają się maksymalnie ułatwiać proces współpracy i zaciągania zobowiązań. Jednym z czynników, który decyduje o minimalizowaniu formalności na etapie weryfikacji wnioskującego o kredyt bądź pożyczkę, jest uproszczona procedura analizy zdolności kredytowej klienta. Zarówno w przypadku kredytu gotówkowego, jak i pożyczek pozabankowych możliwe jest uzyskanie zobowiązania jedynie poprzez analizę konta bankowego wnioskodawcy. Sprawdź, komu oferowana jest pożyczka na wyciąg z konta i które banki akceptują wyciąg bankowy do oceny wiarygodności oraz wypłacalności przyszłego klienta.

Jakie zaświadczenia są zwykle potrzebne do wzięcia kredytu gotówkowego?

Każda instytucja bankowa, która ma w swojej ofercie kredyt gotówkowy, niezwykle skrupulatnie weryfikuje swoich potencjalnych klientów. Ich wiarygodność i wypłacalność obniża ryzyko kredytowe. Na współpracę z bankami nie ma szans podmiot, który nie wykazuje właściwej zdolności kredytowej. W jej zakres wchodzi przede wszystkim zaświadczenie o formie zatrudnienia i wysokości generowanych dochodów, sprawdzany jest również raport BIK i analizowana historia kredytowa. Jeśli potencjalny kredytobiorca posiada długi albo w przeszłości spóźniał się z terminowymi płatnościami w zakresie regulowania innych zobowiązań, raczej nie ma szans na współpracę z instytucją bankową. Kolejnym czynnikiem, który wchodzi w skład sprawdzania wypłacalności klienta, jest weryfikacja konta bankowego. Najczęściej bank bierze pod uwagę wpływy na taki rachunek w okresie ostatnich trzech lub sześciu miesięcy. Rzadko zdarza się, aby kredyt gotówkowy mógł zostać udzielony tylko na podstawie wyciągu z rachunku bankowego, częściej jest to jeden z wymogów, który ma znaczenie przy ocenie zdolności kredytowej klienta.

Warto opisać również kredyty gotówkowe zaciągane za pośrednictwem bankowości internetowej. Rzeczywiście, w ich przypadku można mówić o minimalizacji formalności, natomiast trzeba zaznaczyć, że potencjalny klient zawsze jest sprawdzany w zakresie swojej wypłacalności. Wnioski online o zobowiązanie bankowe tego rodzaju nie zwalniają z dostarczenia dodatkowych dokumentów. Załącznikiem najczęściej jest zaświadczenie o dochodach oraz wyciąg z konta bankowego. O ile procedura weryfikacji przyszłego kredytobiorcy jest w tym przypadku szybsza, to nie można potwierdzić, że kredyt na wyciąg jest dostępny, a sama analiza konta osobistego klienta jest dla banków wystarczająca.

Czy p jest możliwa?

Zupełnie inne procedury weryfikacji zdolności kredytowej klienta, są realizowane w przypadku zobowiązań pozabankowych. W ich przypadku pożyczka na podstawie wpływów na konto jest jak najbardziej możliwa. Analiza środków księgowanych na rachunku bankowym jest podstawą do uznania, że klient jest w pełni wiarygodny oraz wypłacalny.

Co ciekawe, pożyczka pozabankowa bardzo często udzielana jest jedynie na sam dowód osobisty. Oznacza to, że wyciąg z konta wcale nie jest potrzebny. Szereg zobowiązań udzielanych jest bez analizy zdolności kredytowej, a przyznanie pożyczki zależy jedynie od sprawdzenia danych tożsamości. Pożyczka na wyciąg z konta bez BIK jest tylko jedną z dostępnych opcji – niektóre firmy pożyczkowe do wyniku oceny zdolności kredytowej wymagają jedynie wniosku online oraz oświadczenia.

Chociaż instytucje pozabankowe udzielają pożyczki bez konta bankowego, bez weryfikacji w bazach dłużników i przy minimum formalności, to zawsze przed złożeniem wniosku o takie zobowiązanie, należy sprawdzić co najmniej kilka różnych ofert. Okazuje się, że każda pożyczka na wyciąg z konta pozabankowa czy każde zobowiązanie na sam dowód osobisty charakteryzuje się innymi warunkami współpracy. Nie da się ukryć, że firma pożyczkowa, która udziela zobowiązań dopiero po analizie zdolności kredytowej swojego klienta, oferuje znacznie korzystniejsze wsparcie finansowe. Ponadto, zupełnie inne warunki mogą być narzucane w przypadku pierwszej pożyczki udzielanej przez daną instytucję pozabankową czy kolejnej pożyczki udzielanej przez ten sam podmiot.

Priorytetem zawsze jest roczna stopa oprocentowania, wszelkie opłaty, jakie będzie musiał ponieść klient w ramach współpracy z daną firmą, (a więc całkowity koszt pożyczki, okres spłaty zobowiązania, maksymalna kwota pożyczki oraz wszelkie formalności niezbędne do złożenia wniosku). Nie wszyscy pożyczkobiorcy posiadają konto bankowe i życzą sobie wypłatę środków w formie gotówki. Klient instytucji pozabankowej z różnych względów nie zawsze może też korzystać z rachunku bankowego. Warto również mieć na uwadze, że pożyczki pozabankowe biorą nie tylko obywatele Polski. Przed złożeniem wniosku dobrze jest więc sprawdzić, czy posiadanie karty stałego pobytu jest wystarczające.

Pożyczka na wyciąg z konta – niezbędne dokumenty

Pożyczka na wyciąg z konta bankowego najczęściej udzielana jest online. Oznacza to, że pożyczkobiorca nie musi nawet wychodzić z domu, aby uzyskać niezbędne środki. Podstawą jest elektroniczny wniosek, do którego należy dołączyć wyciąg bankowy. Jego uzyskanie nie jest żadnym problemem, ponieważ każdy bank jest obowiązany przesyłać posiadaczowi rachunku zestawienie wydatków w określonym czasie. Cały proces trwa nie dłużej niż kilka minut, a weryfikacja klienta jest uruchamiana natychmiast. Dzięki temu, pieniądze na koncie mogą znaleźć się jeszcze tego samego dnia.

Z tego rodzaju pożyczki nie może jednak skorzystać każdy. Podstawą jest własne konto, a pożyczkobiorca nie może wskazać rachunku osoby trzeciej. Co więcej, konto bankowe nie może podlegać zabezpieczeniu komorniczemu, musi być aktywne i muszą być na nim generowane wpływy o konkretnej wartości. Instytucje pozabankowe z reguły biorą pod uwagę wpływy z tytułu generowanych dochodów.

Jakie jeszcze informacje z wyciągu bankowego są istotne dla firmy pożyczkowej? Liczyć się może oczywiście wysokość generowanych zarobków, ale również stałych kosztów, jakie w każdym miesiącu ponosi klient. Na rachunku bankowym doskonale widać wszelkie realizowane operacje, nie tylko wpływy, ale także wypłaty pieniędzy czy przelewy stałe, które mogą być znacznym obciążeniem dla domowego budżetu pożyczkobiorcy. Tutaj pod uwagę bierze się przede wszystkim opłaty czynszowe, rachunki za media czy też regularnie spłacane rat innych zobowiązań finansowych. Niektóre instytucje pozabankowe przy wyliczaniu zdolności w zakresie spłaty pożyczki uwzględniają także ustalone na koncie bankowym, wykorzystywane limity kredytowe.

Jakie jeszcze dokumenty musi dostarczyć potencjalny klient? Historia rachunku bankowego bardzo często jest wystarczająca, nie jest wymagane zaświadczenie o dochodach, a firma pożyczkowa nie musi sprawdzać raportu BIK. Pożyczkobiorca musi jeszcze wskazać swoje dane osobowe z dokumentu tożsamości i je potwierdzić. Wymagany jest również adres e-mail oraz numer telefonu komórkowego. Tyle wystarczy, aby móc uzyskać pożyczkę jeszcze tego samego dnia. Trzeba przyznać, że w porównaniu do pożyczek, oferty kredytów nie są tak korzystne dla osób, które potrzebują dodatkowych środków „na już”.

Czy warto brać pożyczkę na wyciąg z konta?

Pożyczka na wyciąg z konta bankowego może być dobrą opcją w ramach uzyskania finansowego wsparcia. Zobowiązania, jakie udzielane są klientom, którzy wykazują zdolność kredytową, zawsze charakteryzują się lepszymi warunkami współpracy, ponieważ w ten sposób dodatkowo minimalizowane jest ryzyko ewentualnej niewypłacalności pożyczkobiorcy.

Na jakie korzyści można liczyć, wybierając pożyczkę na wyciąg z konta? Rzeczywista roczna stopa oprocentowania takiego zobowiązania jest niższa, całkowita kwota pożyczki może być zaś większa. Na posiadacza rachunku bankowego, na którym regularnie księgowane są wpłaty, czekają też elastyczne warunki w zakresie liczby rat oraz dodatkowe bonusy. Zdarza się, że na podstawie wyciągu bankowego pożyczka może być udzielona całkowicie za darmo.

Pamiętaj, że posiadanie konta osobistego nie jest warunkiem koniecznym do uzyskania kredytu czy pożyczki pozabankowej, ale na pewno znacznie ułatwia weryfikację klienta i pozwala zaciągnąć zobowiązanie na lepszych warunkach. Zawsze porównaj co najmniej kilka konkurencyjnych ofert i wybierz finansowe wsparcie „szyte na miarę” Twoich indywidualnych potrzeb, oczekiwań czy możliwości spłaty.

Potrzebujesz dodatkowej gotówki?

Wyślij wniosek pożyczkowy

Kategoria:

Wyślij wniosek