Czy można wziąć pożyczkę na sam PESEL?

Czy można wziąć pożyczkę na sam PESEL?
DATA: 24 czerwca, 2022

Polacy mają coraz większe wymagania względem współpracy z instytucjami bankowymi i firmami pożyczkowymi. Chcą zaciągać zobowiązania szybko, łatwo i przy minimum formalności. Nic dziwnego, że dzisiaj tak ogromną popularnością cieszą się pożyczki online, dzięki którym dodatkowe środki trafiają na konto jeszcze tego samego dnia i to bez konieczności wychodzenia z domu. Te same zobowiązania bardzo często charakteryzują się także prostą procedurą ubiegania się o finansowe wsparcie, nierzadko wystarczy sam dowód osobisty. Co to jest pożyczka na PESEL i kto może z niej skorzystać? Szczegółowe informacje znajdziesz poniżej.

Czy w ogóle istnieje możliwość wzięcia pożyczki na PESEL?

Najpierw należałoby odpowiedzieć na pytanie, czy można wziąć kredyt na PESEL? Oczywiście, że nie. Banki skrupulatnie weryfikują każdego potencjalnego klienta, nie wystarczy tylko dokument tożsamości, aby analitycy mogli wydać decyzję pozytywną o udzieleniu zobowiązania. Priorytetem jest również zaświadczenie o dochodach oraz raport BIK, na podstawie którego udaje się sprawdzić zdolność i historię kredytową. Instytucje bankowe współpracują tylko z w pełni wiarygodnymi i wypłacalnymi klientami.

Nie co mniej formalności należy spełnić, wybierając pozabankowe firmy pożyczkowe, natomiast pożyczki na sam PESEL w ich przypadku także są w praktyce niemożliwie. Ich mianem określa się zobowiązania finansowe udzielane na podstawie sprawdzenia tylko jednego dokumentu tożsamości, jakim jest dowód, ale trzeba zaznaczyć, że nie jest to jedyna forma weryfikacji wiarygodności klienta.

Co jeszcze może być wymagane do tzw. pożyczki na PESEL?

Rzeczywiście, numer PESEL pozwala sprawdzić niektóre informacje o potencjalnym pożyczkobiorcy, na przykład potwierdzi jego obywatelstwo, natomiast najczęściej nie jest to wystarczające, aby instytucja pozabankowa mogła udzielić finansowe wsparcie.

Podanie numeru PESEL jest podstawą w ramach podjęcia współpracy z firmą pożyczkową. Klient musi jeszcze wypełnić elektroniczny wniosek, złożyć deklarację dotyczącą generowanych dochodów czy wykonać przelew weryfikacyjny. Dopiero wtedy uznawany jest za wiarygodnego klienta. Oczywiście, warto wziąć pod uwagę, że każda instytucja pozabankowa dyktuje własne warunki współpracy z klientami, natomiast w celu uzyskania pożyczki sam PESEL nigdy nie jest wystarczający.

Weź pod uwagę, że gdyby umowy pożyczki wymagały jedynie podania numeru PESEL, jakże często takie współprace kończyłyby się wyłudzeniem pożyczki albo braniem takich zobowiązań na osoby trzecie. Każda firma pożyczkowa musi zapewnić w tej kwestii optymalne bezpieczeństwo i prowadzić działania, które niwelują ryzyko takich przestępstw.

 

Potrzebujesz dodatkowej gotówki?

Wyślij wniosek pożyczkowy

Pożyczka na PESEL — jakie dane są najczęściej weryfikowane?

W praktyce szybka pożyczka na pesel, to jedynie chwytliwe hasło reklamowe, chociaż warto uwzględnić, że zobowiązania pozabankowe bierze się i tak znacznie szybciej i łatwiej, aniżeli kredyty bankowe. Czy wiesz, że pożyczka online może być udzielona nawet w ciągu 15 minut? To rzeczywiście doskonała wiadomość dla osób, które potrzebują finansowego wsparcia „na już”.

Pamiętaj, że oprócz podania numeru PESEL, aby móc zaciągnąć pożyczkę pozabankową, firma będzie wymagać podania dodatkowych informacji, takich jak:

 • numer dowodu osobistego,
 • adres zamieszkania,
 • konto bankowe, które musi być założone na osobę ubiegającą się o pożyczkę,
 • numer telefonu.

To dane podstawowe, natomiast firmy pozabankowe mogą żądać jeszcze dodatkowe dokumenty, jak zaświadczenie o zatrudnieniu i generowanych dochodach. Umowę pożyczkową nierzadko podpiszą tylko te osoby, które zgodzą się na wykonanie przelewu weryfikacyjnego w celu potwierdzenia swojej tożsamości. Dopiero taka pożyczka na pesel jest całkowicie bezpieczna.

Czy warto brać pożyczkę na PESEL?

Aby zobowiązanie bankowe czy też pozabankowe mogło być opłacalne i udzielone na atrakcyjnych warunkach, zawsze należy je dobierać wedle własnych preferencji. Dokładnie tak samo jest z pożyczką na PESEL. Na rynku usług finansowe oferowane są te bardziej, jak i mniej korzystne, niektóre wykazują niskie koszty w przypadku pierwszej pożyczki udzielanej klientowi, inne charakteryzują się lepszymi warunkami współpracy dla stałych klientów.

Aby chwilówka na PESEL była opłacalna, zawsze należy najpierw porównać kilka, konkurencyjnych względem siebie zobowiązań. Pod uwagę zawsze warto brać aspekty, takie jak:

 • rzeczywista roczna stopa oprocentowania,
 • jednorazowa opłata rejestracyjna,
 • całkowity koszt pożyczki,
 • całkowita kwota pożyczki,
 • oprocentowanie stałe czy zmienne,
 • czas na wydanie decyzji o udzieleniu pożyczki,
 • realizacja wszelkich formalności online,
 • dodatkowe wymagania względem klienta. Firmy pożyczkowe coraz częściej weryfikują wiarygodność i wypłacalność pożyczkobiorcy poprzez analizę raportu BIK czy generowane wpływy na konto bankowe.

Należy zaciągać zobowiązania finansowe tylko w firmach pożyczkowych, które na rynku tychże usług działają od lat, cieszą się renomą, dobrą opinią, a ich kapitał zakładowy daje bezpieczeństwo współpracy.

Pożyczka jak najbardziej może być korzystnym wsparciem finansowym, ale musi być dopasowana do indywidualnych potrzeb, oczekiwań oraz możliwości spłaty pożyczkobiorcy.

Potrzebujesz dodatkowej gotówki?

Wyślij wniosek pożyczkowy

Kategoria:

Wyślij wniosek