Pożyczka pozabankowa dla firm — na czym to polega i jak ją dostać?

Pożyczka pozabankowa dla firm — na czym to polega i jak ją dostać?
DATA: 19 września, 2022

Praktycznie we wszystkich sektorach rynku panuje obecnie ogromna konkurencja. Firmy, aby móc dalej prosperować i rozwijać się w celu zdobywania nowych klientów oraz generowania coraz większych zysków, nierzadko muszą wspierać się finansowym wsparciem. Z pomocą przychodzą kredyty bankowe dla firm, ale również pożyczka pozabankowa. Jest to opcja, dzięki której dodatkowe środki udaje się otrzymać szybko i przy minimum formalności. Sprawdź, jakie warunki należy spełnić, aby wspomóc biznes „zastrzykiem gotówki”.

Na czym polega pozabankowa pożyczka dla firm?

Pożyczki dla firm stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych kredytów bankowych. Takie zobowiązania cieszą się coraz większą popularnością. Bierze się je łatwo, a środki są wypłacane nawet jeszcze tego samego dnia. Co więcej, pożyczka pozabankowa dla firm może zostać udzielona na dowolny cel. Dzięki temu działalność gospodarcza ma szansę skorzystać z finansowego wsparcia w ramach oddłużania czy konieczności realizacji kolejnych inwestycji biznesowych.

Pozabankowe pożyczki ratalne dla firm działają na podobnych zasadach, co kredyty udzielane przez instytucje bankowe. Pożyczkobiorca otrzymuje preferowaną wartość dodatkowych środków i zobowiązuje się do spłaty zaciągniętego zobowiązania zgodnie z ustalonymi w umowie warunkami. Warto dodać, że oferty pożyczki pozabankowej coraz częściej są „szyte na miarę” indywidualnych potrzeb firm. Co szczególnie charakteryzuje tego rodzaju zobowiązania?:

  • bezproblemowy proces wnioskowania, coraz częściej bez konieczności wychodzenia z domu lub z siedziby firmy i za pośrednictwem elektronicznego wniosku na stronie internetowej pożyczkodawcy,
  • szybka decyzja kredytowa,
  • wypłata środków jeszcze tego samego dnia na wskazany rachunek bankowy firmy,
  • niski koszt pożyczki,
  • pożyczka dla firm może być na dowolny cel,
  • minimalne formalności, jakie musi spełnić firma, aby wykazać swoją wiarygodność oraz wypłacalność.

Pożyczka dla firm bez zdolności kredytowej — czy jest to możliwe?

Zarówno kredyt bankowy, jak i pożyczki udzielane przez instytucje pozabankowe, są dostępne jedynie dla tych klientów, którzy mogą pochwalić się stabilną płynnością finansową oraz odpowiednią zdolnością kredytową. Warto jednak zaznaczyć, że w przypadku pożyczki proces weryfikacji firmy jako przyszłego pożyczkobiorcy najczęściej zostaje znacznie uproszczony.

O ile banki weryfikują zdolność kredytową na podstawie podstawowych dokumentów potwierdzających legalne prowadzenie działalności gospodarczej, generowanego raportu BIK, analizy wpływów na konto bankowe biznesu czy osiąganych przez firmę dochodów, a na współpracę z instytucjami bankowymi nie mają szans te, które figurują w bazach dłużników czy zarabiają zbyt mało, tak szansę na pożyczki pozabankowe dla firm ma znacznie więcej chętnych klientów. Proces sprawdzenia firmy przez instytucję pozabankową jest znacznie bardziej uproszczony, a o przyznaniu pożyczki nierzadko decyduje pozytywna historia kredytowa czy potencjał zarobkowy biznesu.

Trzeba jednak wyraźnie zaznaczyć, że firmy, które nie mają zdolności kredytowej, mają znacznie bardziej utrudniony dostęp do zobowiązań finansowych. Należy też podkreślić, że pożyczkę pozabankową czy kredyt w banku powinny zaciągać jedynie te firmy, które wykazują odpowiednią płynność finansową. Są to firmy, które nie borykają się z przeterminowanymi płatnościami i zarządzają własnym budżetem na tyle sprawnie, że spłata całkowitej kwoty pożyczki wraz z dodatkowymi kosztami nie będzie stanowić większego problemu. Warto zwrócić uwagę na fakt, że łatwy dostęp do dodatkowych środków bardzo często wywołuje decyzje zbyt impulsywne. To ruchy nie do końca dobrze przemyślane, które mogą przyczyniać się do powstania tzw. spirali długów. Taka sytuacja finansowo pogrąża firmę, wywołuje długi, które są niemożliwe do spłaty, czego efektem jest nie tylko utrata płynności finansowej działalności, ale również utrata jej pozytywnego wizerunku w oczach klientów oraz biznesowych partnerów. Nad zaciągnięciem pożyczki powinny zastanawiać się tylko te firmy, które mają pewność spłaty miesięcznych rat w wyznaczonym przez instytucję pozabankową terminie.

Pożyczka dla firm bez BIK i KRD — jakie wymagania należy spełnić? Jak długo trwa wypłacanie pieniędzy przy zaciąganiu pożyczki pozabankowej dla firm?

Eksperci rynku finansowego jasno wskazują, że kredyty dla firm bez BIK nie są możliwe. Co więcej, weryfikacja zdolności kredytowej klienta ma być czynnikiem pozytywnym, który zapobiega utracie ich płynności finansowej. Działalność gospodarcza, która nie generuje wystarczających dochodów albo już spłaca kilka kredytów lub pożyczek, bardzo często nie jest w stanie sprostać rosnącym kosztom stałym.

Oferty pożyczki pozabankowej dla firm przewidują preferencyjne warunki finansowego wsparcia, ale tylko dla tych klientów, którzy poradzą sobie z miesięcznymi płatnościami. Kredyt dla firm bez BIK mógłby wywołać szkodliwą pętlę zadłużenia, a w efekcie doprowadzić nawet do bankructwa prowadzonej działalności. Należy jednak podkreślić, że pożyczkę ratalną udaje się zaciągnąć na korzystnych warunkach, szybko i przy minimum formalności.

Wśród tych najlepszych ofert udaje się wybrać nie tylko tanie pożyczki pozabankowe z niskim oprocentowaniem i minimalnymi kosztami dodatkowymi, ale również zobowiązania, które wyróżnia wydłużony okres kredytowania czy zwiększona maksymalna kwota pożyczki. Dzięki temu pożyczone pieniądze firma może przeznaczyć na zaległe płatności, bieżące wydatki czy dowolne cele inwestycyjne. Ponieważ klientom zależy na ekspresowej wypłacie środków, firma pożyczkowa najczęściej proponuje wnioskowanie o finansowe wsparcie przez Internet (złożenie wniosku trwa dosłownie kilka minut), szybki proces weryfikacji i wypłatę środków nawet tego samego dnia.

Potrzebujesz dodatkowej gotówki?

Wyślij wniosek pożyczkowy

Kategoria:

Wyślij wniosek