Pożyczki na oświadczenie o dochodach

kalkulator 2

Pożyczki różnią się od siebie pod wieloma względami. Posiadają inne oprocentowanie, terminy spłaty, kwoty oraz warunki udzielania. Jedną z szybszych form pozyskania dodatkowych środków jest pożyczka na oświadczenie o dochodach. W przypadku takiego rozwiązania wnioskodawca musi jedynie przekazać pożyczkodawcy informacji dotyczących dochodów w formie oświadczenia. Nie ma konieczności ich udokumentowania.

Oświadczenie czy zaświadczenie?

Pomimo tego, że te dwa bardzo podobne do siebie terminy, które mogą stanowić o tym samym to w rzeczywistości są to całkowicie inne dokumenty. Bardzo często banki proszą klienta o zaświadczenie potwierdzające prawdziwość podawanych przez niego informacji, które mogą wydawać się mało istotne, lub nawet nieistotne przez ich łatwość do zweryfikowania. Możemy je napisać samodzielnie, jednak dokument ten zawiera informacje, które w przypadku nieprawdy mogą poprowadzić nas do odpowiedzialności karnej. Takie oświadczenie jest niezbędne do otrzymania finansowania. Zaświadczenie to z kolei dokument, który potwierdza określone fakty lub stan prawny. Nie możemy napisać go sobie samodzielnie. Wystawia je odpowiedni urząd. Mówiąc więc o pożyczce na oświadczenie o dochodach, mamy już wyobrażenie tego, czym takie oświadczenie jest.

Czym jest pożyczka na oświadczenie?

Pożyczka na oświadczenie jest uproszczoną formą oferty pożyczkowej, która oferowana jest przez wiele instytucji pozabankowych. Uproszczona forma oznacza nic innego, jak brak konieczności dostarczania zaświadczenia o zarobkach. W przypadku tradycyjnych pożyczek lub kredytów niezbędne jest dostarczenie dokumentów o dochodach. Jest to istotne przy analizie zdolności kredytowej osoby, która chciałaby otrzymać dodatkowe finansowanie. Bez takich formalności jesteśmy w stanie szybko i łatwo otrzymać niezbędne nam fundusze. Cały proces polega na tym, że musimy wypełnić jedynie odpowiedni formularz. Jest to też najczęściej udzielana przez Internet pożyczka. Czy oznacza to, że aby ją otrzymać nie musimy spełniać żadnych warunków?

Jakie warunki musimy spełniać, aby otrzymać pożyczkę na oświadczenie o dochodach?

Kwestią oczywistą jest wiek, posiadanie stałego miejsca zamieszkania, a także ważnego dowodu osobistego. Jak sama nazwa wskazuje, aby otrzymać taką pożyczkę niezbędne jest przedstawienie oświadczenia o dochodach. Jest to wiec pierwszy, niezbędny warunek, bez którego otrzymanie takiego finansowania nie jest możliwe. Firmy pozabankowe najczęściej akceptują źródła dochodu takie jak:

  • wynagrodzenie z tytułu umowy o pracę, zlecenie lub dzieło
  • emerytura
  • renta
  • dochody z pracy za granicą
  • zasiłek np. macierzyński
  • alimenty
  • świadczenia socjalne

Dochody widniejące w oświadczeniu muszą pozwalać pożyczkobiorcy na bezproblemowe wywiązywanie się z wyznaczonych terminów spłaty pożyczki.

Pożyczka na oświadczenie online

W czasach, kiedy praktycznie każda dziedzina sprowadza się do prowadzenia swoich działań online, chyba nikogo nie dziwi fakt, że otrzymanie pożyczki nie wychodząc z domu to norma. Dawniej, żeby dostać pożyczkę trzeba było udać się do oddziału, wypełnić przy pomocy doradcy wszystkie niezbędne dokumenty, żeby finalnie udać się na pocztę i odebrać czekające na nas pieniądze. Dzisiaj cały proces jest zdecydowanie ułatwiony. Niektóre instytucje pozabankowe udzielające pożyczek posiadają procesy, które opierają się jedynie na wniosku internetowym. To z pewnością opcja, która pozwala zaoszczędzić nie tylko mnóstwo czasu, ale też Jest to możliwe również w kwestii pożyczki na oświadczenie. Dzięki temu możemy otrzymać potrzebne nam dodatkowe finansowanie zaledwie w kilkanaście minut. Jest to bardzo korzystana opcja zwłaszcza w jakimś nagłym wypadku, kiedy potrzebny nam szybki zastrzyk gotówki.

Pozabankowe pożyczki na oświadczenie

Nie tylko banki udzielają pożyczek. Taką propozycję znajdziemy w ofercie wielu instytucji pozabankowych. Tam zamiast pożyczek na zaświadczenie o dochodach otrzymamy pożyczki na oświadczenie o dochodach, czyli o wiele uproszczoną opcję. Taki rodzaj pożyczek to bardzo częsta możliwość wybierana w firmach pozabankowych. Chcąc otrzymać taką pożyczkę nie musimy zgłaszać tego do swojego pracodawcy. Pożyczki na oświadczenie to wygodna opcja, którą ocenią sobie przede wszystkim osoby, którym zależy na czasie i szybkiej decyzji pożyczkowej.

Dlaczego warto zdecydować się na pożyczkę na oświadczenie?

Warto skorzystać z możliwości pożyczki na oświadczenie z wielu aspektów. Głównym z nich jest wymieniony wcześniej krótki czas oraz brak wielu formalności. Klient, który stara się o kredyt w banku, musi liczyć się z tym, że jego zdolność kredytowa będzie musiała zostać oceniona. Warto, żeby była ona jak najlepsza, ponieważ jest to decydujący aspekt, który decyduje o tym czy kredyt lub pożyczka zostaną nam udzielone. O zdolności kredytowej decydują w głównej mierze dochody. Nie oznacza to jednak, że osoba o niskich zarobkach posiada małe szanse na finansowanie.

Ważna jest również wysokość wydatków, a także rodzaj umowy zawarty w obecnym miejscu pracy. Banki instytucje pozabankowe najchętniej udzielają pożyczek i kredytów osobom, które uzyskują dochód z pewnego i stabilnego źródła. W najlepszej sytuacji są osoby, które zatrudnione są na umowę o pracę na czas nieokreślony. Sam dochód nie jest jednak w dużej mierze znaczący. Istotne jest również to, na co klient starający się o finansowanie musi przeznaczyć otrzymane dochody. W tym przypadku pod uwagę brana jest wielkość gospodarstwa domowego, a także wydatków, które przeznaczone są każdego miesiąca ,,na życie”.

Nawet w przypadku kredytu lub pożyczki z minimum formalności, nie jest uniknione ocena naszej zdolności kredytowej. Warto więc, żeby była ona możliwie jak najlepsza. Kiedy instytucja finansowa lub bank ocenią ją niewystarczająca, może to oznaczać negatywną decyzję kredytową. Wówczas otrzymanie interesującego nas finansowania nie będzie możliwe. W takiej sytuacji rozwiązaniem jest pożyczka na oświadczenie.

Pożyczka na oświadczenie bez BIK

Jest to oferta, która atrakcyjna jest dla osób posiadających negatywną historię kredytową. Negatywna historia kredytowa to nic innego jak odnotowane w rejestrze BIK opóźnienia w spłacie zobowiązań finansowych. Takie wpisy obniżają scoring kredytowy oraz utrudniają otrzymanie kredytu w banku i skorzystanie z dodatkowego finansowania w w przypadku instytucji pozabankowych. Tak więc osoby, które opóźniały się w spłacie raty poprzedniej lub obecnej pożyczki mogą już na etapie starania się o dodatkowe finansowanie mieć problem z jego otrzymaniem. Może być to problem, nawet jeśli obecnie posiadają środki na koncie. Negatywna przeszłość finansowa jest w stanie dużo zamieszać i spowolnić cały proces starania się o pożyczkę. Pamiętajmy, że diabeł zawsze tkwi w szczegółach.

BIK, czyli Biuro Informacji Krajowej gromadzi oraz udostępnia wszystkie zobowiązania kredytowe klientów zarówno indywidualnych, jak i firmowych. Niektóre instytucje pozabankowe nie korzystają jednak z bazy biura informacji kredytowej, dlatego mówi się, że proponują one opcję pożyczki bez BIK. Zazwyczaj jest to pożyczka, która nie związana jest z wieloma formalnościami oraz długim okresem oczekiwania. Zazwyczaj są to proste i szybkie procedury, które w większości możliwe są do zrealizowania przez internet.

Podobnym produktem jest pożyczka na oświadczenie bez KRD, czyli InfoMonitora. Posiadające wpis o zadłużeniu w rejestrze KRD, lepiej skorzystać z usług firmy, która nie sprawdza podczas procesu weryfikacji wniosków pożyczkowych z baz. Pożyczka na oświadczenie to opcja dla osób, w którym zależy na czasie.

Potrzebujesz dodatkowej gotówki?

Wyślij wniosek pożyczkowy