Czy można wziąć pożyczkę na 500 plus?

pożyczka, 500+,
DATA: 17 sierpnia, 2018

Świadczenia rodzinne, dodatki, alimenty, zasiłki. Takie formy dochodu nie zawsze są uznawane za pewny przychód, dlatego nie zawsze są akceptowane przy wniosku o pożyczkę. Czy warto zatem, informować o pobieranym świadczeniu? Dla wielu instytucji takie świadczenie, może nie być wystarczającym dowodem, na spłacenie pożyczki przez kredytobiorcę. Są jednak firmy, które akceptują te źródła dochodu.

Świadczenie 500 plus

Program 500 plus jest nieopodatkowanym świadczeniem pieniężnym w wysokości 500 złotych, które jest przyznawane rodzinom z dziećmi. Świadczenie przysługuje na drugie i każde kolejne dziecko. W rodzinach, w których dochód nie przekracza 800 zł netto na osobę, świadczenie przysługuje także na pierwsze dziecko, nawet jeśli jest to jedynak. Dla opiekunów dzieci niepełnosprawnych, dochód minimalny wynosi 1200 zł netto. Program ten obowiązuje dzieci do 18 roku życia. W przypadku rodziców rozwiedzionych, świadczenie otrzyma rodzin, który faktycznie sprawuje opiekę na dzieckiem. Jeśli opieka jest podzielona, świadczenie będzie przyznane obojgu z uwzględnieniem okresu, w jakim sprawują opiekę. Aby otrzymywać pieniądze z programu 500+, w roku należy składać wniosek o ich przyznanie.

Pożyczka na świadczenie

Świadczenie 500+ jest akceptowalnym źródłem dochodu, przy niektórych produktach finansowych. Jednak, nie przy wszystkich. To świadczenie rodzinne, powinno być przedstawiane jako dodatkowe źródłu dochodu, nie jako główne. Im więcej źródeł dochodu przedstawisz, tym bardziej wiarygodnym płatnikiem jesteś dla pożyczkodawcy. Dlatego udając się po pożyczkę do oddziału stacjonarnego warto zabrać ze sobą dokument potwierdzający otrzymywanie świadczenia. Jeśli chcesz skorzystać z pożyczki przez telefon lub Internet, również możesz przedstawić świadczenia rodzinne wraz z innymi źródłami Twoich dochodów. Przy niskich kwotach pożyczek oraz dobrej historii świadczenie 500+ może być akceptowalnym źródłem dochodu.

Jeśli posiadasz dodatkowe świadczenia i zasiłki, ale nie jesteś pewien, czy są one akceptowalnym źródłem dochodu, możesz zadzwonić do naszych doradców finansowych. Każda z pożyczek charakteryzuje ma inną charakterystykę i różne akceptowane źródła dochodu. Jeśli potrzebujesz pieniędzy, w każdej chwili możesz się z nami skontaktować. Nasi doradcy odpowiedzą na Twoje pytania, rozwieją wątpliwości i dobiorą dla Ciebie najlepszą ofertę.

Potrzebujesz dodatkowej gotówki?

Wyślij wniosek pożyczkowy

Kategoria:

Wyślij wniosek