Pożyczka bez baz

pożyczki bez baz
DATA: 27 lipca, 2022

Teraz możesz otrzymać finansowe wsparcie, nawet jeśli nie wykazujesz odpowiedniej zdolności kredytowej. Instytucje pozabankowe w odróżnieniu od banków nie zawsze generują raporty BIK czy KRD. Dzięki temu pożyczki bez baz dłużników są dostępne dla osób, które mają przeterminowane płatności czy nie wykazują stałych dochodów. Pożyczka bez baz – gdzie się o nią ubiegać?  Dowiedz się więcej już teraz.

Pożyczki bez sprawdzania baz — na czym polegają?

Aby zrozumieć funkcjonowanie prywatnych firm pożyczkowych, najlepiej poznać zasady współpracy z bankami. Kredyty bankowe dostępne są tylko dla osób, które wykazują odpowiednią zdolność kredytową. Wpływ na nią mają nie tylko generowane dochody. Znaczenie mają też wpływy na konto, koszty stałe oraz historia kredytowa. Aby ją poznać, instytucje bankowe korzystają z raportów z baz dłużników, jak BIK czy KRD. To w nich odnotowane są wszelkie zachowania potencjalnego kredytobiorcy względem spłaty innych zobowiązań. Bank zyskuje więc informacje, ile kredytów czy pożyczek ratalnych posiada wnioskujący o kolejne finansowe wsparcie oraz, czy wszystkie zobowiązania regulowane są zgodnie z warunkami umowy. Jeśli klient opóźnia płatności albo ma przeterminowane raty, raczej nie ma szans na współpracę z bankiem.

W przypadku działalności instytucji pozabankowych weryfikacja przyszłego klienta przebiega zupełnie inaczej. Większość firm pożyczkowych wydaje decyzję pozytywną w ramach udzielenia finansowego wsparcia jedynie na podstawie dowodu tożsamości. Ryzyko ewentualnej niewypłacalności klienta nie musi być minimalizowane poprzez sprawdzanie baz i potwierdzenie jego pełnej wiarygodności i wypłacalności. Szybkie pożyczki pozabankowe dawane są po prostu na znacznie niższą wartość i krótszy okres spłaty. Z reguły maksymalna wartość zobowiązania tego rodzaju to 10 000 złotych, a spłata następuje w maksymalnie 12 ratach.

W jakich bazach weryfikowana jest zdolność kredytowa?

Banki oraz instytucje pozabankowe, które korzystają z baz dłużników, aby zweryfikować wiarygodność i wypłacalność swoich potencjalnych klientów, z reguły sprawdzają informacje zgromadzone w różnych źródłach. Podstawą jest raport BIK, czyli ten generowany przez Biuro Informacji Kredytowej. W zapisach znajdują się informacje o wszystkich zobowiązaniach, jakie klient posiada lub zaciągnął w przeszłości, a dane dotyczą zarówno kredytów bankowych, jak i szybkich chwilówek. BIK dostarcza również dane w zakresie ich spłaty, mówi o tym, czy klient posiada przeterminowane płatności oraz, czy zdarza mu się opóźniać regulowanie miesięcznych rat.

Bazy dłużników, z których korzystają zarówno banki, jak i niektóre instytucje pozabankowe to również KRD, czyli Krajowy Rejestr Długów oraz BIG, czyli Biuro Informacji Gospodarczej. Ten ostatni rejestr gromadzi informacje o należnościach z tytułu różnego rodzaju niespłaconych rachunków, na przykład opłat za mandaty czy alimenty.

Pożyczki bez baz – kto może je otrzymać?

Pożyczka bez baz oferowana jest przede wszystkim osobom, które nie mogą liczyć na współpracę z bankiem i otrzymanie kredytu. To opcja dla dłużników z przeterminowanymi płatnościami oraz tych, na których ciąży zabezpieczenie windykacyjne lub komornicze. Pożyczki online bez sprawdzania baz dłużników to świetny sposób na uzyskanie finansowego wsparcia dla osób bezrobotnych albo tych, których miesięczne koszty stałe przekraczają dostępny budżet.

Warto jednak wiedzieć, że każda instytucja pożyczkowa realizuje własną politykę współpracy z klientem i stawia różne warunki w zakresie udzielanych zobowiązań. Nie wszystkie pożyczki są dostępne bez sprawdzania baz dłużników, niektóre firmy pożyczkowe podobnie jak banki weryfikują raporty BIK oraz żądają zaświadczenie o dochodach czy formie zatrudnienia. Jeśli nie masz zdolności kredytowej, posiadasz przeterminowane płatności, jesteś osobą bezrobotną albo w przeszłości nie spłacałeś regularnie zaciągniętych zobowiązań, pożyczki prywatne bez sprawdzania baz danych są dla Ciebie idealnym źródłem finansowej pomocy.

Jak otrzymać pożyczkę bez sprawdzania baz dłużników?

Przede wszystkim należy wybrać ofertę, zgodnie z którą o pożyczkę online może wnioskować osoba, która nie posiada zdolności kredytowej. Warunki wszystkich bieżących ofert bez problemu można zweryfikować, korzystając na przykład z rankingu szybkich pożyczek bez baz czy wchodząc na oficjalne strony internetowe firm pożyczkowych.

Jeśli Twoim celem jest pożyczka bez baz online, szukaj zobowiązania, które udzielane jest na sam dowód. Dzięki temu instytucja pozabankowa zweryfikuje jedynie Twoje dane osobowe oraz sprawdzi wniosek o pożyczkę, natomiast nie będzie generować raportów BIK czy KRD, aby ocenić Twoją historię kredytową.

Jak otrzymać pożyczkę bez sprawdzania zdolności kredytowej w bazach dłużników? Dodatkowe środki zdobędziesz poprzez realizację kilku prostych etapów:

  • wybierz zobowiązanie, które dostępne jest dla osób bez zdolności kredytowej,
  • wypełnij wniosek online, wskaż w nim dane z dowodu osobistego, numer konta do przelewu środków, adres zamieszkania i numer telefonu. Zaznacz również preferowaną wartość pożyczki i dogodny czas spłaty zobowiązania,
  • wyślij wniosek i czekaj na decyzję od firmy pożyczkowej.

Czy wiesz, że pożyczka bez baz online jest udzielana jeszcze tego samego dnia, a nawet w ciągu 15 minut? Wszystko dlatego, że instytucja pozabankowa nie wymaga zbyt dużo formalności do spełnienia i nie sprawdza licznych dokumentów. Cały proces odbywa się za pośrednictwem Internetu, a pożyczkobiorca nie musi nawet wychodzić z domu.

Pożyczka bez sprawdzania baz — jakie dokumenty są wymagane?

Chociaż pożyczka bez baz nie wymaga weryfikacji klienta w rejestrach dłużników, nie oznacza to, że przyszły pożyczkobiorca nie musi dostarczyć innego rodzaju dokumentów. Podstawą w ramach udzielanych zobowiązań tego rodzaju jest wniosek online, w którym zamieszcza się dane osobowe, numer rachunku bankowego, adres zamieszkania, numer telefonu kontaktowego czy adres e-mail. W elektronicznym wniosku pożyczkobiorca zaznacza również preferowaną wartość pożyczki oraz liczbę rat, poprzez które będzie regulował miesięczne należności.

Dokumentem, który żądany jest obowiązkowo, zawsze pozostaje dowód osobisty, na podstawie którego potwierdza się wiarygodność i tożsamość wnioskującego o pożyczkę online bez baz. W przypadku, w którym finansowe wsparcie ma zostać udzielone obcokrajowcom, konieczne jest dostarczenie pozwolenia na legalny pobyt czy pozwolenia na legalną pracę oraz potwierdzenie miejsca zamieszkania na terenie naszego kraju.

Pożyczka bez baz online — jak szybko można otrzymać decyzję?

Pożyczki bez sprawdzania baz dłużników udzielane są w ekspresowym tempie, ponieważ instytucja pozabankowa sprawdza jedynie elektroniczny wniosek oraz weryfikuje tożsamość potencjalnego klienta. Firma pożyczkowa nie musi czekać na raport BIK, KRD czy KIG ani zajmować się analizą dostępnych w nim informacji. Ponieważ wniosek wysyłany jest za pośrednictwem Internetu, od razu trafia do firmy pożyczkowej. Wszystko to sprawia, że decyzja o udzielenie pożyczki wydawana jest jeszcze tego samego dnia, a środki mogą trafić na konto bankowe wnioskującego nawet w ciągu 15 minut. Wiele zależy oczywiście od indywidualnej polityki udzielania pożyczek przez każdą instytucję pożyczkową. Może zdarzyć się, że decyzja pozytywna zostanie wydana od razu, ale na pieniądze klient będzie musiał poczekać do kolejnego dnia roboczego.

Pamiętaj, że chociaż szybkie pożyczki bez baz mogą stanowić doskonałe źródło finansowego wsparcia, to jednak decyzja o ich zaciąganiu zawsze powinna być dobrze przemyślana. Okazuje się, że chwilówki bardzo często wywołują tzw. spiralę zadłużenia, ponieważ z oferty pożyczek tego rodzaju korzystają również osoby, które nie mają środków na ich spłatę.

Potrzebujesz dodatkowej gotówki?

Wyślij wniosek pożyczkowy

Kategoria:

Wyślij wniosek