Pożyczka z komornikiem — szansa dla zadłużonych?

DATA: 18 grudnia, 2023

Łatwy dostęp do dodatkowych środków finansowych bardzo często sprawia, że pożyczkobiorca wpada w spiralę zadłużenia. Nierzadko oznacza to, że nie ma wystarczającej zdolności kredytowej, aby móc zaciągnąć kolejne zobowiązanie bankowe. Wyjściem z sytuacji może być pożyczka dla osób z komornikiem, czyli dla osób zadłużonych. Sprawdź, jakie warunki stawiają firmy pożyczkowe i która instytucja udzieli pożyczki nawet wtedy, kiedy masz długi. Pożyczki z komornikiem są dostępne i często można je zaciągać przy minimum formalności. Dowiedz się więcej już teraz.

Czy komornik wpływa na Twoją możliwość wzięcia pożyczki?

 

Banki oraz instytucje pozabankowe współpracują z wiarygodnymi i wypłacalnymi klientami. Chcą mieć pewność, że pożyczone pieniądze zostaną zwrócone z zyskiem, a osoby korzystające z ich oferty będą dokonywać spłaty miesięcznych należności zgodnie z wyznaczonym harmonogramem. Wszystkie instytucje bankowe i większość firm pożyczkowych weryfikuje zdolność kredytową potencjalnych klientów. Zaciągnięcie pożyczki może wiązać się z koniecznością analizy raportu BIK i historii kredytowej, firmy pożyczkowe mogą żądać również zaświadczenia o zatrudnieniu i wysokości generowanych dochodów. W raporcie BIK zawsze znajdzie się zapis o ewentualnej egzekucji komorniczej, który sprawia, że potrzebujący finansowego wsparcia tracą zdolność kredytową. Pamiętaj jednak, że pożyczki z komornikiem są możliwe. Bardzo często stanowią doskonałe wsparcie w ramach procesu oddłużania lub są wręcz jedyną „deską ratunku” dla dłużników. To właśnie pożyczka udzielana przez firmę pozabankową może udostępnić środki na spłatę komornika sądowego, dzięki czemu osoba zadłużona odzyskuje finansową płynność.

 

Kto może skorzystać z pożyczki z komornikiem?

 

Pożyczki z komornikiem zawsze udzielane są na elastycznych zasadach, a każda instytucja pozabankowa ustala własne warunki współpracy ze swoimi klientami. Kto najczęściej może liczyć na otrzymanie pożyczki tego rodzaju? Z takich zobowiązań finansowych może korzystać klient, który:

  • figuruje w bazach dłużników,
  • zdecyduje się na zastaw nieruchomości albo zabezpieczenie pożyczki w innej formie, na przykład z poręczycielem,
  • jest zatrudniony i generuje środki niezbędne na spłatę długu.

 

Oferty niejednej firmy pożyczkowej skierowane są do osób ze złą historią kredytową i tych, którzy nie mogą korzystać z propozycji banków. Z zajęciem komorniczym bardzo często wiąże się przecież utrata płynności finansowej, przez co ryzyko niewypłacalności klienta znacznie wzrasta. Takie problemy finansowe udaje się jednak szybko rozwiązać, a z pomocą przychodzą właśnie niektóre firmy pożyczkowe. Przed podpisaniem umowy, koniecznie sprawdź, jak działają pożyczki oferowane przez daną instytucję i przeczytaj zapisy dokumentu potwierdzającego współpracę.

 

Gdzie szukać pożyczek dla zadłużonych?

 

Osoby zadłużone bardzo często szukają finansowego wsparcia bez weryfikacji ofert firm pożyczkowych. Zwróć uwagę na to, że zobowiązania dla zadłużonych z komornikiem mogą być udzielane na niekorzystnych, nieopłacalnych warunkach. Zdarza się, że pożyczki dla osób z komornikiem generują niezwykle wysokie koszty, które są niemożliwe do regulowania w wyznaczonym terminie. Właśnie wtedy można mówić o spirali zadłużenia, z której niezwykle trudno wyjść.

 

Z drugiej strony należy zaznaczyć, że pożyczki bez zdolności kredytowej z komornikiem w wielu przypadkach okazują się jedynym ratunkiem i jedyną formą finansowego wsparcia, aby osoby zadłużone mogły wdrożyć skuteczny plan oddłużania. Oczywiście, chwilówka dla zadłużonych z komornikiem powinna być brana tylko wtedy, kiedy klient ma pewność, że będzie w stanie ją spłacić.

 

Gdzie znaleźć najlepsze kredyty dla zadłużonych z komornikiem i złym BIKiem? Najlepiej sprawdzić różne możliwości uzyskania dodatkowych środków na spłatę długów. Z pomocą przychodzą rankingi, w których uwzględniane są aktualne pożyczki dla zadłużonych z komornikiem. W takich zestawieniach ujęte są najważniejsze kryteria, które pożyczkobiorca powinien wziąć pod uwagę. Niektóre firmy pożyczkowe oferują finansowe wsparcie osobom, na których ciążą zajęcia komornicze tylko na sam dowód osobisty, inne, aby udzielić pomocy finansowej, podejmują się weryfikacji różnych czynników, jak zła historia kredytowa, bieżące wydatki, świadczenia rodzinne czy rodzaj stałego zatrudnienia. Każda firma pożyczkowa ustala własne warunki współpracy z klientem, dlatego oferty można dopasować wedle indywidualnych potrzeb i możliwości dogodnej spłaty pożyczki z komornikiem.

 

Jakie formy wypłaty gotówki wybrać, gdy komornik zajął nam konto?

 

Jeśli Twój rachunek bankowy został zabezpieczony przez komornika, wciąż możesz wziąć pożyczkę i skorzystać z finansowego wsparcia. Z tej opcji warto korzystać wtedy, kiedy podjąłeś decyzję o wdrożeniu procesu oddłużania, aby odzyskać płynność finansową. Pamiętaj, że każda decyzja o wzięciu dodatkowej pożyczki musi być racjonalna. Osoby prywatne powinny otrzymać pożyczkę tylko wtedy, kiedy nie pogorszy ona stanu ich budżetu. Jeżeli kredyt dla zadłużonych z komornikiem nie może zostać wypłacony na konto bankowe klienta, opcją mogą być pożyczki z komornikiem w domu klienta. To rozwiązanie, dzięki któremu środki przekazywane są w formie gotówki. Pożyczka z komornikiem od ręki może być również wypłacana bezpośrednio przez pożyczkobiorcę w oddziale pocztowym.

 

Dlaczego warto zdecydować się na kredyt z komornikiem w KredytOK?

 

Pożyczki dla zadłużonych z komornikiem i złym BIKiem pozwalają uzyskać finansowe wsparcie, aby móc spłacić przeterminowane należności i przestać się martwić windykacją komorniczą. Szybka pożyczka w KredytOK udzielana jest na jasnych zasadach i prostych warunkach. Przed złożeniem wniosku skontaktuj się z naszymi ekspertami, którzy pomogą Ci wybrać dopasowany do Twoich potrzeb produkt finansowy. Przekonaj się, że pozbycie się zaciągniętych zobowiązań, które wywołały zajęcie komornicze i blokadę Twojego konta bankowego przyniesie Ci ogromną, finansową ulgę. Szybka pożyczka może być „szyta na miarę” Twoich oczekiwań i możliwości spłaty. Wybierz kryteria, takie jak kwota pożyczki czy okres spłaty, aby wyjść z finansowego dołka i móc cieszyć się płynnością finansową. Skuteczne oddłużenie pozwoli Ci nie tylko walczyć z zajęciami komorniczymi, ale poprawi Twoją zdolność kredytową i sprawi, że dla banków i firm pożyczkowych staniesz się wypłacalnym i wiarygodnym klientem.

Potrzebujesz dodatkowej gotówki?

Wyślij wniosek pożyczkowy

Kategoria:

Wyślij wniosek