Chcę pożyczkę

Jakie elementy powinna zawierać umowa pożyczki?

Każda większa transakcja, pomiędzy dwoma stronami powinna być potwierdzona umową. Jest to rodzaj zabezpieczenia dla obu stron, że dane porozumienie zostało zawarte. Umowa pożyczkowa jest układem, pomiędzy pożyczkodawcą i pożyczkobiorcą, określonym w kodeksie cywilnym, postanowieniach oraz ustawie o kredycie konsumenckim.

Umowa pożyczkowa powinna zawierać:

  1. strony umowy: pożyczkodawcę i pożyczkobiorcę,
  2. opis przedmiotu umowy, np. rodzaj pożyczki,
  3. czas trwania umowy,
  4. koszty pożyczki,
  5. zasady i termin zwrotu,
  6. zabezpieczenie spłaty,
  7. regulacje i postanowienia dotyczące wcześniejszej spłaty, czy możliwości przedłużenia spłaty,
  8. informacje dotyczące konsekwencji, wynikających z nieterminowej płatności, a także odstąpienia i reklamacji,
  9. możliwości wypowiedzenia umowy,
  10. podpisy obu stron.

W pierwszym etapie doradca poprosi Cię o dowód osobisty. Ten dokument jest potrzebny do uzupełnienia umowy pożyczkowej. Następny etap to wypełnienie danych o usłudze i obowiązujących warunków, czyli kwoty pożyczki, kosztów i czasu spłaty. Możesz poprosić doradcę o wyjaśnienie warunków, jeśli coś jest dla Ciebie nie jasne. Ostatnim etapem jest złożenie podpisów przez obie strony. Przed podpisaniem umowy, koniecznie sprawdź, czy zamieszczone dane są prawidłowe oraz przeczytaj obowiązujące zasady. Jeśli nie rozumiesz, któregoś podpunktu, poproś doradcę o dodatkowe wyjaśnienia. Podpisanie dokumentu, jest równoznaczne z zapoznaniem się z nim oraz akceptacją informacji w nim zawartych. Podpisana umowa nabiera mocy prawnej.

W KredytOK staramy się, aby informacje przedstawione w umowie, były napisane w sposób przystępny i zrozumiały dla klienta. A cały proces przebiegał sprawnie i szybko. Przed spotkaniem w sprawie udzielenia pożyczki, zadzwoń do doradcy i dowiedz się, jakie dokumenty powinieneś ze sobą zabrać. Przyjście do oddziału z kompletem dokumentów znacznie przyspieszy cały proces i po kilku minutach wyjdziesz z dodatkową gotówką.

Może cię zainteresować

umowa pożyczkowa

Umowa pożyczki prywatnej. Na co zwracać uwagę?

Fakt, że Polacy bardzo chętnie korzystają z szybkich pożyczek to najlepszy dowód na uczciwość pożyczkodawców. Nieczytanie jakiegokolwiek dokumentu przed jego podpisaniem stanowi jednak spory błąd. Pol…
Umowa pożyczki w rodzinie

Umowa pożyczki w rodzinie: jak ją spisać i uniknąć problemów?

Pożyczki rodzinne są popularnym rozwiązaniem w przypadku nagłych wydatków, zakupu mieszkania czy wsparcia finansowego młodych członków rodziny. Jednak nawet w przypadku najbliższych relacji warto pami…
Kredyt gotówkowy

Kredyt a pożyczka – czym się różni kredyt od pożyczki?

Każdy, kto potrzebuje zastrzyku gotówki, może skorzystać z kilku różnych opcji pożyczania pieniędzy, m.in.: kredyt gotówkowy, pożyczka ratalna, czy pożyczka krótkoterminowa (tzw. chwilówka). Jakie są …
Ugoda z wierzycielem

Ugoda z wierzycielem — co warto o niej wiedzieć?

Jedną z najskuteczniejszych form ustania sporu jest właśnie ugoda. Takie porozumienie dwóch stron dotyczy już istniejącego między nimi stosunku prawnego. Umowa, zgodnie z którą ustalane zostają cechy …
Wyślij wniosek