Dlaczego ludzie niechętnie biorą pożyczkę online?

pożyczkę online
DATA: 30 sierpnia, 2017

Chociaż na polskim rynku działa wiele firm posiadających w ofercie pożyczkę online, wciąż nie budzą one zaufania wśród wielu klientów. Regulująca ich działanie ustawa antylichwiarska nie chroni klientów przed wykradnięciem danych personalnych i pozostawia oszustom sporo furtek. Ponadto wiele osób preferuje wzięcie pożyczki na jasnych zasadach z udziałem profesjonalnego doradcy. Tego można dokonać w jednym z licznych oddziałów KredytOK, gdziena klientów czekają ponadto dodatkowe produkty, jak choćby ubezpieczenie.

Brak kontaktu z rzetelnym doradcą

Duże znaczenie w kontekście niechęci do pożyczek online ma brak kontaktu z pracownikiem firmy pożyczkowej. Profesjonalnego doradcę w każdym momencie możemy zapytać o warunki spłaty lub inne elementy umowy, co przez internet nie jest wykonalne. Ponadto pracownik doświadczony we wsparciu klienta będzie w stanie udzielić cennej porady związanej z warunkami pożyczki – w internecie oferta nie zawsze jest czytelna.

Cyfrowe wykluczenie

Pożyczki przez internet wciąż z naturalnych powodów nie są produktem dla wszystkich. Wiele, zwłaszcza starszych osób nie korzysta na co dzień z sieci lub nie ma do tego sposobu załatwiania ważnych spraw wystarczającego zaufania. A przecież finanse należą do najbardziej istotnych i newralgicznych elementów naszego życia.

Obawa przed oszustwem

Instytucje udzielające w Polsce pożyczkę online wciąż nie budzą wystarczającego zaufania klientów. Chociaż ich działanie jest ściśle sankcjonowane prawnie, oszuści są w stanie znaleźć metody wyciągnięcia od klienta dodatkowych pieniędzy, choćby w oparciu o niejasne zasady odroczenia terminu spłaty. Teoretycznie dług może zostać przekazany kolejnej spółce, stając się w świetle prawa kolejną pożyczką.

Kradzież tożsamości

Pożyczki przez internet mogą również wydawać się niebezpieczne ze względu na możliwość kradzieży danych personalnych. W końcu zanim uzyskamy dostęp do gotówki, jesteśmy zmuszeni przedstawić je potencjalnemu pożyczkodawcy, jednocześnie przekazując mu skan dowodu tożsamości. Nigdy nie ma  gwarancji, że łącze jest w 100% bezpieczne.

Stacjonarne instytucje pożyczkowe – odziały KredytOK w całej Polsce

Między innymi z powyższych względów ogromnym powodzeniem w Polsce cieszą się pożyczki udzielane stacjonarnie, między innymi w wielu oddziałach KredytOK, zlokalizowanych na terenie całego kraju. Oferta stacjonarnych instytucji pożyczkowych bywa bardzo konkurencyjna, a jednocześnie możemy w nich liczyć na kontakt z profesjonalnym doradcą i pełne bezpieczeństwo.  W razie wątpliwości odnośnie konkretnych zapisów umowy zostaną one błyskawicznie wyjaśnione,

Brak dodatkowych produktów

Instytucje udzielające pożyczki przez Internet koncentrują się wyłącznie na tym aspekcie działalności. Odziały KredytOK to z kolei miejsca, w których klient jest w stanie załatwić znacznie więcej. Sama oferta pożyczek jest bardzo rozbudowana, a także uzupełniona dodatkowymi usługami, w tym ubezpieczeniami, pakietami zdrowotnymi i dofinansowaniem leczenia lub rehabilitacji. Wydaje się zatem, że pożyczki online nieprędko staną się produktem chętnie wybieranym przez większość Polaków.

Potrzebujesz dodatkowej gotówki?

Wyślij wniosek pożyczkowy

Kategoria:

Wyślij wniosek