3 sposoby na zmniejszenie rachunków zimą

zmniejszenie kosztów
DATA: 5 grudnia, 2018

Zima jest okresem zwiększonych wydatków miesięcznych. Oprócz standardowych kosztów, domowy budżet jest obciążany kosztami zakupu opału lub kosztami ogrzewania w blokach. W tym czasie chętniej bierzemy gorące kąpiele, zwiększając koszty zużycia wody. Zimne wieczory chętniej spędzamy w ciepłych domach, co powoduje zwiększone zużywanie sprzętów oraz dłuższe oświetlanie pomieszczeń. Sprawdź, jak możesz zmniejszyć koszty utrzymania, w kilku prostych krokach.

Zużycie wody

Zmniejszenie rachunków za wodę jest pierwszą propozycją, na obniżenie kosztów miesięcznych. Aby płacić mniej możesz ograniczyć czas, jaki spędzasz pod prysznicem. Sposobem, na obniżenie kosztów jest także ograniczenie strumienia wody oraz zmniejszenie temperatury wody. Stosując się do tych rad możesz zaoszczędzić nawet kilka set złotych rocznie. Zamienienie kąpieli na prysznic kilka razy w tygodniu również może przynieść spore oszczędności. Oszczędności na wodzie możesz uzyskać wymieniając urządzenia takie jak pralka, zmywarka, na wodooszczędne.

Prąd

Zimą, kiedy słońce zachodzi znacznie wcześniej i już koło 16:00 włączamy oświetlenie, warto zastanowić się nad wymianą żarówek na energooszczędne. Jednorazowa inwestycja w wymianę oświetlenia, przełoży się na późniejsze oszczędności, szczególnie w zimowym okresie.

Ogrzewanie

Wysokie koszty ogrzewania mogą być spowodowane nieszczelnymi oknami. Aby zmniejszyć koszty ogrzewania w zimie, już latem należy wymienić stare okna na nowe. Jeśli nie mamy pieniędzy na wymianę okiem, możemy skorzystać z tańszego rozwiązania, jakim jest uszczelnienie starych okien. Ciepło nie będzie uciekać, jeśli do uszczelnienia okien, wykorzystasz specjalne taśmy. Możesz również przykręcać grzejniki w czasie, kiedy jesteś w pracy i odkręcać je po powrocie. Zadbaj o to, aby żadne meble nie zasłaniały grzejników, ponieważ może to spowodować ograniczenie ciepła dostarczanego do mieszkania.

Chcesz zmniejszyć koszty utrzymania gospodarstwa domowego?

Inwestycja w sprzęt, przedmioty, dzięki którym obniżymy rachunki, jednorazowo może trochę nadwyrężyć domowy budżet. Jednak warto zainwestować część środków, aby później cieszyć się mniejszymi rachunkami. Środki na taką inwestycję możesz uzyskać, biorąc pożyczkę na raty. Pieniądze otrzymasz od razu, a późniejsze raty, rozłożone na kilka miesięcy nie nadwyrężą Twojego domowego budżetu, jak to miałoby miejsce przy jednorazowym wydatku własnych środków.

Potrzebujesz dodatkowej gotówki?

Wyślij wniosek pożyczkowy

Kategoria:

Wyślij wniosek