Tanie pożyczki pozabankowe, czyli jak obniżyć koszty zobowiązania?
Data dodania:17.07.2018
Spis treści
Szybkie kredyty udzielane przez instytucje pozabankowe stanowią ważną alternatywę dla produktów bankowych. Mniej formalności, bardziej liberalny proces decyzyjny i szybsze procedury to ich główne zalety. Przeciwnicy tego typu rozwiązań zwracają uwagę na wyższe koszty pożyczania poza bankiem. Czy mają rację? Niekoniecznie! Sprawdź, jak obniżyć koszty i zyskać tanie pożyczki.
Szybkie kredyty – krótszy okres spłaty to niższe koszty
To prawda, że szybkie kredyty w sektorze pozabankowym zazwyczaj charakteryzują się relatywnie wysokimi kosztami. Odpowiedzialne pożyczanie polega jednak na szukaniu okazji i szans. Na całkowity koszt pożyczki wpływa wiele czynników, przede wszystkim okres spłaty. To od konsumenta zależy wysokość kosztów. Warto oszacować swoje możliwości finansowe i możliwie skrócić okres spłaty. Domowy budżet można w międzyczasie poprawić szukając dodatkowego zajęcia. Rata, która wydaje się dużym obciążeniem w chwili zaciągania pożyczki, może po kilku miesiącach okazać się niewielka. W końcu pożyczki zaciągamy zazwyczaj w nietypowych sytuacjach, które z czasem jesteśmy w stanie rozwiązać.
Szybkie kredyty nie tylko w sieci
Wiele osób błędnie uważa, że szybkie kredyty najlepiej zaciągać wyłącznie w sieci. Zaciąganie pożyczki bez wychodzenia z domu jest wygodne, ale jednocześnie tracimy cenną okazję do rozmowy ze specjalistą. Firmy mające w swojej ofercie szybkie kredyty w punktach stacjonarnych zatrudniają wykwalifikowanych doradców. Konsument nie zawsze jest w stanie dostrzec najkorzystniejszą opcję pożyczki, a specjalista zrobi to z łatwością. Krótka rozmowa może zaowocować znalezieniem tańszego i lepiej dostoswanego do potrzeb klienta rozwiązania.
Redukcja niepotrzebnych kosztów
Nie tylko szybkie kredyty, ale również tradycyjne pożyczki udzielane przez banki generują koszty, które możemy zaliczyć do kilku grup. Pierwszą z nich stanowią odsetki. Zwykle są one stosunkowo niskie, a szybkie kredyty charakteryzują się z racji krótkiego terminu spłaty często niższymi odsetkami niż kredyty bankowe. Do odsetek należy doliczyć także prowizje. Ich wysokość zależy już od polityki banku lub instytucji pozabankowych i warto poszukać korzystnej oferty. Istnieje jeszcze grupa kosztów dodatkowych. Aby zredukować wysokość zobowiązania warto poszukać oszczędności właśnie tu. W banku jesteśmy zwykle namawiani między innymi do ubezpieczenia kredytu. Szybkie kredyty najczęściej nie wymagają ponoszenia takich kosztów.
Szybkie kredyty to również okazja do zarobku – wyjdź na plus!
Szybkie kredyty możemy zaciągać w wielu firmach pożyczkowych, dlatego warto poszukać najkorzystniejszej oferty. Niektóre instytucje potrafią zapewnić klientom dodatkowe benefity. Należy do nich między innymi premia za polecenie kolejnych klientów. W ten sposób możemy zarobić jednorazowo kilkadziesiąt złotych, a w sumie nawet kilkaset. W zasadzie wysokość premii zależy wyłącznie od aktywności klienta. Przy odrobinie szczęścia może okazać się, że szybkie kredyty stanowią okazję do zarobku, który z nawiązką równoważy koszty pożyczki.
Nagłe wydatki potrafią zaskoczyć w najmniej dogodnym momencie, a tradycyjne godziny pracy banków często ograniczają możliwość uzyskania szybkiej gotówki. Na szczęście pożyczki chwilówki dostępne 24/7 …
Czy wszystkie pożyczki pozabankowe są bezpieczne? Sprawdź, jaka pożyczka ratalna brana w instytucji finansowej będzie dla Ciebie korzystna już po złożeniu wniosku. Rzeczywista roczna stopa oprocentowa…
Czy wiesz, że co drugi dorosły Polak spłaca przynajmniej jedno zobowiązanie finansowe? Wśród kredytów i pożyczek największą popularnością cieszą się te, które można zaciągać na dowolny cel. Co więcej,…
Każdy, kto choć miał okazję korzystać z kredytu lub pożyczki z pewnością spotkał się z pojęciem RRSO – czyli rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania. Jej wartość zawsze znajduje się w umowie podpisy…