Spis treści
Potrzebujesz niewielkiej kwoty dodatkowych pieniędzy w obliczu niespodziewanych wydatków albo tzw. czarnej godziny? Żaden bank nie udzieli Ci kredytu na niską kwotę. Rozwiązaniem może być współpraca z instytucją pozabankową. Okazuje się, że firmy pożyczkowe wychodzą naprzeciw coraz większym wymaganiom swoich potencjalnych klientów i oferują pożyczki kieszonkowe. Sprawdź już teraz, co to jest mała pożyczka dla zadłużonych, jak ją zaciągnąć i na jakich warunkach przebiega współpraca z pożyczkodawcą.
Czym są pożyczki kieszonkowe?
Pożyczka kieszonkowa udzielana jest najczęściej online, a pożyczkobiorca zobowiązany jest jedynie do wypełnienia elektronicznego wniosku. Mała pożyczka udzielana jest z reguły na niską kwotę i krótki okres spłaty, od kilku do maksymalnie 65 dni. Cechą charakterystyczną pożyczki kieszonkowej bez konieczności wychodzenia z domu jest finansowe wsparcie w ramach niewielkiego zastrzyku gotówki. Czy wiesz, że kwota pożyczki tego rodzaju to nawet 100 złotych?
Instytucje pozabankowe udzielają pożyczek kieszonkowych na różnych warunkach. Musisz wiedzieć, że każda firma pożyczkowa realizuje własną politykę współpracy ze swoimi klientami, dlatego zasady udzielania finansowego wsparcia mogą być mniej bądź bardziej atrakcyjne. Jedno jest pewne – ponieważ pożyczka kieszonkowa nie generuje wysokiego ryzyka ewentualnej niewypłacalności klienta, zazwyczaj udostępniana jest łatwo, szybko i przy minimum formalności.
Mała pożyczka kieszonkowa dostępna jest jeszcze tego samego dnia. Pożyczkobiorca wypełnia elektroniczny wniosek w kilka minut, który natychmiast zostaje poddany weryfikacji, a po wydaniu decyzji pozytywnej, środki wypłacane są na wskazane przez klienta konto bankowe. Cała procedura trwa nierzadko do 15 minut.
Jakie informacje powinny znaleźć się we wniosku online o udzielenie pożyczki kieszonkowej? Na pewno dane z dokumentu tożsamości, najczęściej z dowodu osobistego. Pożyczkobiorca musi wskazać również adres zamieszkania, posiadać konto bankowe, na które zostaną przelane środki (konto bankowe musi być własnością klienta, nie może należeć do osoby trzeciej). Szybka pożyczka na niską kwotę zostanie udzielona, kiedy klient wskaże adres e-mail oraz numer telefonu komórkowego. Do złożenia wniosku o pożyczkę kieszonkową wystarczy tylko tyle! Pożyczkobiorca musi jeszcze oczywiście wskazać preferowaną wartość środków oraz dogodny termin spłaty pożyczki. Najważniejsze jest jednak to, że pożyczka kieszonkowa udzielana jest praktycznie wszystkim, którzy tylko ukończyli 18 lat. Potrzebujący finansowego wsparcia nie muszą generować stałych dochodów, nie jest sprawdzana ich zdolność kredytowa. Firmy pożyczkowe nie analizują raportów BIK, wiarygodność klienta sprawdzana jest za pomocą przelewu bankowego, tzw. przelewu weryfikacyjnego. Dzięki temu z drobnych środków finansowych ze strony instytucji pozabankowej może ucieszyć się dłużnik, osoba niepracująca, ale również wszyscy ci, którzy nie mają szans na współpracę z bankiem.
Jakie kwoty można pożyczyć w ramach małej pożyczki kieszonkowej?
Pożyczka 100 zł dla zadłużonych jest jak najbardziej możliwa i jest to właśnie pożyczka kieszonkowa na bardzo niskie kwoty. Taka smart pożyczka oferowana jest a pośrednictwem strony internetowej danej instytucji pozabankowej, dzięki czemu każdy potencjalny klient może z łatwością sprawdzić, jakie zobowiązania może zaciągać.
Zawsze warto korzystać również z rankingów pożyczek kieszonkowych. W tego rodzaju zestawieniach znajdują się porównania najważniejszych czynników, jakie mają znaczenie dla opłacalności i atrakcyjności danego zobowiązania. Dzięki nim udaje się wybrać pożyczkę kieszonkową o preferowanej wartości. Przyszły klient firmy pożyczkowej powinien jednak wiedzieć, że maksymalna kwota pożyczki tego typu jest znacznie ograniczona. Najmniej można pożyczyć 100 złotych, zaś najwięcej jest to około 3000 złotych. Wiele zależy oczywiście od indywidualnych warunków, jakie stawia poszczególna firma pożyczkowa, natomiast niska wartość zobowiązania jest cechą charakterystyczną pożyczek kieszonkowych.
Osoby, które chcą skorzystać z małej pożyczki kieszonkowej, powinny być również świadome różnych zasad współpracy, jakie określają instytucje pozabankowe. Może być udzielona pożyczka 100 zł bez baz, bez zdolności kredytowej, natomiast obowiązkowe jest podanie swoich danych osobowych i posiadanie konta bankowego. Zawsze należy również zweryfikować przynajmniej kilka konkurencyjnych ofert, aby wybrać tę najbardziej opłacalną.
Musisz wiedzieć, że znaczenie ma rzeczywista roczna stopa oprocentowania, oprocentowanie stałe bądź zmienne, odsetki karne za ewentualną zwłokę w spłacie, odsetki kapitałowe, warunki związane z terminem spłaty czy też promocyjne warunki spłaty dla nowych klientów. Dopiero po sprawdzeniu tych kryteriów można podpisać umowę pożyczki.
Czy warto pożyczać małe kwoty w pożyczkach?
Niektóre umowy pożyczki zakładają udzielenie wręcz darmowego wsparcia finansowego, inne obarczone będą bardzo wysokimi kosztami. Wszystko zależy od polityki instytucji pozabankowej, która udziela pożyczek. Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, jakie korzyści daje pożyczka kieszonkowa i czy w ogóle takie zobowiązanie jest opłacalne. Dla niektórych zadłużonych pożyczka tego rodzaju może być „ostatnią deską ratunku”, dla innych stanie się czynnikiem, który doprowadzi do utraty płynności finansowej i tzw. spirali zadłużenia.
Najważniejszy jest wybór zobowiązania, które jest „szyte na miarę” indywidualnych oczekiwań. Pamiętaj również, że łatwy dostęp do dodatkowych środków bardzo często wywołuje zbyt impulsywne podejmowanie decyzji. Ta w przypadku pierwszej pożyczki udzielanej nawet na tak niską wartość, jak 100 złotych powinna być podejmowana tylko racjonalnie i wynikać z rzeczywistych potrzeb finansowych.
Przed złożeniem wniosku o pożyczkę kieszonkową, sprawdź opłacalność przykładowej pożyczki, zweryfikuj koszty całkowite takiego zobowiązania, dokonaj analizy warunków, jakie stawia dana firma pożyczkowa. Dopiero wtedy uda Ci się skorzystać z realizacji umowy pożyczki na korzystnych zasadach. Nie ma wątpliwości, że chociaż kwota pożyczki kieszonkowej nie jest duża, to bardzo często jest wystarczająca na niespodziewane wydatki czy tzw. czarną godzinę.
Czy całkowita kwota pożyczki kieszonkowej jest wystarczająca?
Czy opłaca się zaciągać małe pożyczki kieszonkowe, jeśli potrzeby finansowe pożyczkobiorcy są znacznie większe? Wszystko zależy od indywidualnych preferencji oraz warunków współpracy z firmą pożyczkową. Jeśli pożyczki kieszonkowe na małą wartość udzielane są całkowicie za darmo, to oczywiście nawet kilkukrotne korzystanie z takiej oferty jest jak najbardziej opłacalne. Zazwyczaj jednak koszty pożyczki na niską kwotę są relatywnie wyższe od tych, jakie są charakterystyczne dla zobowiązań o większej wartości.
Jeśli potrzebujesz więcej pieniędzy, sprawdź stronę pożyczkodawcy i poznaj jego szczegółową ofertę. Najczęściej instytucje pozabankowe, które oferują pożyczki kieszonkowe, dysponują również zobowiązaniami innego rodzaju. Może lepsza okaże się standardowa, szybka pożyczka online? Takie produkty finansowe bardzo często oferowane są także przy minimum formalności, bez konieczności składania zaświadczeń o dochodach czy weryfikacji raportów BIK.
Zdecydowałeś się jednak na pożyczkę kieszonkową? Zastanów się tylko, czy będziesz w stanie spłacić zobowiązanie w ciągu najbliższych kilku, czy kilkunastu dni. Jeśli tak, to jest to świetny sposób na „zastrzyk gotówki”, jeśli nie, taka pożyczka może okazać się początkiem Twoich finansowych problemów. Firmy pożyczkowe najczęściej naliczają bardzo wysokie odsetki karne za zwłokę w spłacie, przez co takie zobowiązanie może okazać się zupełnie nieopłacalne.
Potrzebujesz dodatkowej gotówki?
Kategoria: Blog OK