Pożyczka dla bezrobotnych bez BIK i KRD — jak ją uzyskać?

Pożyczka dla bezrobotnych bez BIK i KRD — jak ją uzyskać?
DATA: 18 lipca, 2022

Potrzebujesz „zastrzyku” gotówki, ale nie masz szans na uzyskanie finansowego wsparcia z banku? Chwilowo nie generujesz żadnych dochodów, przez co nie masz wystarczającej zdolności kredytowej? Pożyczka dla bezrobotnych jest właśnie dla Ciebie! Złóż wniosek online o pożyczkę ratalną dla bezrobotnych. Instytucje pozabankowe oferują w tym zakresie wiele możliwości. Poznaj je już teraz.

Co oznacza pojęcie „osoba bezrobotna”?

Osoba bezrobotna to taka, która nie generuje żadnych dochodów. To jednostka, która nie jest nigdzie zatrudniona z tytułu umowy o pracę, umowy zlecenie czy umowy o dzieło ani nie prowadzi własnej działalności gospodarczej.

Co ważne, bezrobocie może wynikać z różnych przyczyn. Potencjalny pożyczkobiorca może podejmować naukę na studiach wyższych w trybie dziennym, przez co nie ma możliwości podjęcia pracy zarobkowej, dodatkowych środków może potrzebować również młoda mama pozostająca na urlopie macierzyńskim lub wychowawczym.

Zdarza się również, że osoba bezrobotna rzeczywiście nie generuje żadnych dochodów z tytułu pracy zarobkowej, ale wcale nie oznacza to, że nie ma z czego się utrzymać. Jej źródłem środków finansowych może być np. wynajem własnej nieruchomości. Osoba bezrobotna może również otrzymywać różnego rodzaju świadczenia, w tym świadczenie rentowe lub emerytalne.

Pożyczka dla bezrobotnych — na czym ona polega?

Chociaż żaden bank nie podejmie współpracy z osobą bezrobotną, instytucje pozabankowe jak najbardziej wydają takim osobom decyzje pozytywne w ramach udzielania finansowego wsparcia. Ryzyko ewentualnej niewypłacalności klienta jest w przypadku szybkich pożyczek minimalizowane zupełnie inaczej niż przy kredytach bankowych, gdyż zobowiązania pozabankowe udzielane są na niższą wartość oraz krótszy czas spłaty.

Pożyczka dla bezrobotnych w zakresie spłaty przypomina zobowiązania bankowe. Klient otrzymuje środki finansowe o wskazanej wartości i reguluje należność w miesięcznych ratach. Różnica we współpracy z firmą pożyczkową polega głównie na weryfikacji pożyczkobiorcy. Wśród licznych ofert można wybierać te, zgodnie z którymi koło ratunkowe w postaci pieniędzy wypłacane jest na podstawie dowodu osobistego. Większość firm pożyczkowych nie weryfikuje zdolności kredytowej swoich potencjalnych klientów. Oznacza to, że instytucje pozabankowe nie generują raportów BIK, aby ocenić historię kredytową, nie żądają również zaświadczeń o zarobkach, czy zaświadczeń o zatrudnieniu. Dzięki temu z pomocy finansowej mogą korzystać nie tylko osoby pozostające bez pracy, ale również dłużnicy z przeterminowanymi płatnościami, a nawet osoby, na których ciąży zabezpieczenie komornicze.

Kto może wnioskować o pożyczkę dla bezrobotnych?

Każda instytucja pozabankowa realizuje własną politykę współpracy z klientami, dlatego oferty pożyczki dla bezrobotnych są różne i zawsze należy wybierać je, uwzględniając indywidualne potrzeby, oczekiwania czy możliwości spłaty. Firmy pożyczkowe dedykują zobowiązania różnych grupom potencjalnych pożyczkobiorców, w tym:

  • osobom bezrobotnym, które nie mogą udokumentować stałych, miesięcznych dochodów,
  • osobom zadłużonym, które wykazują negatywną historię kredytową w BIK i KRD,
  • osobom, które szukają finansowego wsparcia „na już”, przy minimum formalności,
  • firmom, które chwilowo nie generują zysków.

Pożyczki dla bezrobotnych są doskonałym sposobem na uzyskanie finansowego wsparcia dla osób, które nagle straciły pracę oraz dla tych, które z różnych przyczyn nie mogą podjąć zatrudnienia. To też dobra opcja dla tych, którzy tylko chwilowo nie generują zarobków, ale mają pewność, że będzie ich stać na spłatę miesięcznych rat.

Należy pamiętać, że żadna pożyczka nie jest udzielana za darmo, a pożyczkobiorca musi liczyć się z miesięcznymi płatnościami. Chociaż zobowiązania tego typu są udzielane praktycznie wszystkim potrzebującym, to jednak decyzja o podpisaniu umowy zawsze musi być racjonalna. Łatwy dostęp do dodatkowych środków może okazać się doskonałym wsparciem w ramach niespodziewanych wydatków czy „czarnej godziny”, natomiast bardzo często prowadzi również do tzw. spirali długów. O pożyczkę dla bezrobotnych nie powinny ubiegać się osoby, które nie mają perspektyw na generowanie dochodów w najbliższym okresie. Większość firm pożyczkowych narzuca horrendalne odsetki karne za zwłokę w spłacie rat, co jeszcze bardziej pogrąża finansowo pożyczkobiorcę.

Pożyczki na dowód i bez zaświadczeń z BIK i KRD dla bezrobotnych — jakie warunki należy spełnić?

Pożyczki dla bezrobotnych udzielane są łatwo, bo przez internet i szybko, ponieważ pieniądze mogą znaleźć się na koncie klienta już w 15 minut. Ponadto, z tego rodzaju zobowiązań finansowych może skorzystać praktycznie każdy, pełnoletni obywatel Polski, którego tożsamość firma pożyczkowa może potwierdzić poprzez dowód osobisty.

Należy zaznaczyć, że pożyczki pozabankowe charakteryzują się różnymi warunkami, natomiast osoby bezrobotne bez większego problemu znajdą oferty, które nie wymagają udokumentowania formy zatrudnienia oraz wysokości generowanych dochodów. Pożyczki na dowód i bez zaświadczeń z BIK i KRD wymagają najczęściej jedynie:

  • wypełnienia elektronicznego wniosku o pożyczkę ze wskazaniem preferowanej kwoty oraz liczby rat do spłaty,
  • przedstawienia danych z dowodu osobistego,
  • podania numeru telefonu do kontaktu, adresu e-mail oraz własnego numeru konta do przelewu środków,
  • wykonania przelewu lub SMS-a weryfikacyjnego.

Instytucje pozabankowe do wydania pozytywnej decyzji pożyczkowej nie wymagają innych dokumentów. Nie sprawdzają również zdolności kredytowej, nie mają informacji o sytuacji finansowej potencjalnego klienta, nie mają wiedzy w zakresie braku generowanych przez niego dochodów, ani o ewentualnych długach.

Aby wybrać najlepszą pożyczkę dla bezrobotnych, zawsze warto porównać co najmniej kilka różnych zobowiązań oferowanych przez instytucje pozabankowe. Świetnie sprawdzają się rankingi pożyczki dla bezrobotnych oraz kalkulatory pożyczek, które pomagają oszacować całkowite koszty takich zobowiązań. Na podstawie tych danych udaje się wybrać zobowiązanie „szyte na miarę” indywidualnych potrzeb pożyczkobiorcy.

Pożyczki dla bezrobotnych — wymagane dokumenty

Każda instytucja pozabankowa udziela pożyczki na własnych warunkach. Osoby bezrobotne powinny szukać takiego źródła finansowego wsparcia, które nie będzie wymagać licznych dokumentów. Dla osób bezrobotnych najlepszym rozwiązaniem będą szybkie chwilówki, udzielane online i tylko na podstawie elektronicznego wniosku oraz danych z dowodu osobistego. Minimum formalności sprawia, że niezbędne środki klient otrzymuje jeszcze tego samego dnia.

Osoby, które aktualnie nie generują żadnych dochodów, nie powinny wnioskować o pożyczkę oferowaną przez instytucje, które weryfikują zdolność kredytową klienta. Niektóre firmy pożyczkowe tak samo, jak banki generują raport BIK i odrzucają wnioski niewiarygodnych i niewypłacalnych klientów.

Zabezpieczenie pożyczki na raty dla bezrobotnych

Niektóre pożyczki dla bezrobotnych udzielane są na sam dowód i bez żadnych zaświadczeń, inne będą wymagać dodatkowych zabezpieczeń. Ponieważ pożyczka bez pracy generuje znacznie wyższy poziom ryzyka, instytucje pozabankowe mogą żądać dodatkowej ochrony. Najczęściej jest ona realizowana poprzez ustanowienie zastawu na dobrach materialnych, które są własnością pożyczkobiorcy. Nierzadko udzielana jest również pożyczka bez zatrudnienia z żyrantem, czyli osobą trzecią, która gwarantuje spłatę zobowiązania, jeśli pożyczkobiorca nie będzie wywiązywał się z warunków umowy.

Czy pożyczka dla bezrobotnych online jest możliwa?

Trzeba przyznać, że pożyczka dla bezrobotnych i zadłużonych stanowi ogromną konkurencję dla banków, ponieważ nie dość, że instytucje bankowe odrzucają wnioski osób, które nie generują dochodów, to jeszcze weryfikacja klienta i ubieganie się o kredyt przebiega w ich przypadku znacznie dłużej i przy zastosowaniu licznych formalności, które trzeba spełnić.

Pożyczki prywatne dla bezrobotnych cieszą się coraz większą popularnością, ponieważ dodatkowe środki udaje się uzyskać bez konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy dostęp do Internetu, aby wypełnić elektroniczny wniosek. Potencjalny pożyczkobiorca wypełnia wniosek online dosłownie w kilka minut, musi wskazać jedynie dane z dowodu osobistego, numer konta do przelewu, numer telefonu i adres e-mail do kontaktu oraz zaznaczyć preferowaną wartość zobowiązania i liczbę dogodnych w spłacie rat.

Ponieważ cały proces weryfikacji wniosku odbywa się przez Internet, czas na wydanie decyzji o udzieleniu pożyczki ulega znacznemu skróceniu. Pożyczka bez pracy udzielana jest tego samego dnia, dosłownie w kilkanaście minut. To świetna opcja, aby uzyskać potrzebne pieniądze natychmiast, bez względu na porę dnia, dzień tygodnia czy lokalizację klienta.

Jeśli znalazłeś się w trudnej sytuacji finansowej, uzyskanie szybkiej pożyczki dla bezrobotnych może okazać się Twoją „ostatnią deską ratunku”. Pamiętaj jednak, aby zawsze dążyć do komfortu w ramach stabilnej sytuacji w zakresie utrzymania płynności finansowej. Szybka pożyczka rzeczywiście może być pomocą, natomiast zaciągnięcie zobowiązania nigdy nie rozwiąże problemu z zarządzaniem własnym budżetem w długim okresie, jeśli czas bez generowania zarobków wydłuża się.

Potrzebujesz dodatkowej gotówki?

Wyślij wniosek pożyczkowy

Kategoria:

Wyślij wniosek