Ile kosztuje szkolna wyprawka? Czy 300 plus pokryje szkolne wydatki?

szkolna wyprawka, pożyczka za zero
DATA: 29 sierpnia, 2018

Nowy rok szkolny jest coraz bliżej, a co za tym idzie większe wydatki na szkolna wyprawka. Wrzesień oznacza konieczność zakupu artykułów szkolnych, nowych ubrań, książek. A jeśli Twoje dziecko idzie do pierwszej klasy, bądź zmienia szkołę, wydatki są jeszcze wyższe. Sprawdź, ile pieniędzy potrzebujesz, na obkupienie swojego dziecka.

Ile kosztuje wyprawka szkolna?

Obkupienie dziecka do szkoły jest jednym z większych wydatków w ciągu roku. A jeśli masz dwójkę lub trójkę dzieci w wieku szkolnych, koszty mogą przerosnąć miesięczne przychody. Zobacz, jakie wydatki musisz ponieść i zaplanuj swój budżet zanim pierwszy szkolny dzwonek zadzwoni. Jednym z wydatków jest plecak lub torba, ceny mieszczą się w granicach 30 – 150 zł. Koszt piórnika wraz z wyposażeniem (długopisy, linijki, kredki) to 50 -100 zł. Zeszyty to 22 – 50 zł. Pudełko na kanapki oraz termos to wydatek ok. 70 złotych. Sporym obciążeniem może być ubranie sportowe, składające się z butów, spodni, dwóch koszulek to koszt od 100 do 400 złotych. Artykuły plastyczne to kolejne 30- 50 złotych. Koszt całej wyprawki można szacować w granicach 300 -820 zł na każde dziecko. W ubiegłym roku przeciętny koszt wyprawki jednego dziecka wyniósł 903 zł (wg badań CBOS).

Jak pokryć szkolne wydatki?

W roku szkolnym 2018/2019 istnieje możliwość obniżenia części kosztów na szkolną wyprawkę. Program „Dobry Start” to świadczenie w wysokości 300 zł, które można otrzymać na dziecko uczące się, które nie ukończyło 20 lat. Program nie obejmuje studentów, uczniów szkół policealnych, a także dzięki chodzących do przedszkola i zerówki. Wnioski można składać do 30 listopada. Kolejnym obniżeniem kosztów szkolnych są bezpłatne podręczniki i materiały ćwiczeniowe dla uczniów klas I, IV i VII. Jeśli wybierzesz tańsze produkt i skorzystasz z oferowanych przez sklepy promocji, być może uda Ci się koszty wyprawki pokryć z programu „Dobry Start”. Jednak jeśli czekasz z zakupami na ostatnią chwilę, bądź wolisz produkty lepszej jakości, świadczenie rządowe nie wystarczy na pokrycie wydatków. Nadwyżkę kosztów możesz pokryć z pomocą Szybkiej Pożyczki  dostępnej dla nowych klientów za darmo, zadzwoń do nas lub odwiedź jeden z oddziałów KredytOK.

Potrzebujesz dodatkowej gotówki?

Wyślij wniosek pożyczkowy

Kategoria:

Wyślij wniosek