Pożyczka online dla każdego — czy jest możliwa?

Pożyczka online dla każdego — czy jest możliwa?
DATA: 28 czerwca, 2022

Każda instytucja pozabankowa wyznacza własne warunki współpracy z klientami. Właśnie dlatego nie można wskazać najlepszego zobowiązania ani konkretnej grupy potrzebujących finansowego wsparcia, która na pewno może liczyć na współpracę z firmą pożyczkową. Wiadomo jednak na pewno, że w obliczu rosnącej na rynku usług finansowych konkurencji, pożyczki online udzielane są na coraz bardziej preferencyjnych zasadach współpracy, szybko, łatwo i przy minimum formalności. Czy jednak może z nich korzystać każdy? Odpowiedź znajdziesz w poniższym tekście.

Czy każdy może wziąć pożyczkę?

„Pożyczki dla każdego” to najczęściej skuteczny chwyt marketingowy instytucji pozabankowych. Rzeczywiście, niektóre zobowiązania tego rodzaju udzielane są na sam dowód osobisty, dzięki czemu może z nich korzystać również osoba bezrobotna, która nie wykazuje żadnego dochodu albo dłużnik, który nie ma wystarczającej zdolności kredytowej, aby uzyskać kredyt bankowej. Zasada jest jednak prosta, o zobowiązanie pozabankowe może wnioskować tylko osoba pełnoletnia, która jest obywatelem Polski albo może wskazać miejsce zamieszkania na terenie naszego kraju.

Nierzadko firmy pożyczkowe żądają dodatkowych dokumentów i chociaż największą popularnością cieszą się dzisiaj pożyczki online, czyli te przy minimum formalności i wypłacalne nawet w ciągu kilkunastu minut, to jednak od potencjalnych klientów wymaga się spełnienia konkretnych warunków. Pożyczka dla wszystkich zawsze wymaga:

  • wypełnienia wniosku elektronicznego,
  • wskazania danych z dowodu osobistego,
  • wskazania adresu zamieszkania,
  • wskazania numeru konta bankowego,
  • wskazania numeru telefonu.

Dodatkowe formalności to między innymi deklaracja o wysokości generowanych dochodów, zaświadczenie o zatrudnieniu. Niektóre instytucje pozabankowe generują również raport BIK, analizują wpływy na konto bankowe przyszłego pożyczkobiorcy, wymagają także realizacji przelewu weryfikacyjnego.

Tak naprawdę każda firma pożyczkowa ustala inne warunki współpracy z potrzebującymi finansowego wsparcia, dlatego pożyczkę online należy dobierać wedle własnych potrzeb, oczekiwań oraz możliwości spłaty.

Potrzebujesz dodatkowej gotówki?

Wyślij wniosek pożyczkowy

Kto na pewno nie zdoła wziąć szybkiej pożyczki?

Niektóre firmy pożyczkowe oferują zobowiązania tylko dla nowych klientów, inne chętnie współpracują z tymi stałymi, lojalnymi. Jedne pozwalają pożyczyć pieniądze osobom zadłużonym, w przypadku drugich negatywna zdolność kredytowa przekreśla szanse na współpracę. Czasem potencjalny pożyczkobiorca musi być obywatelem Polski, ale zdarza się, że w firmach pozabankowych funkcjonują oferty dla obcokrajowców, na przykład dla Ukraińców.

Jak widać, każdy produkt finansowy jest inny i dedykowany różnym grupom klientów, dlatego tak dobrze sprawdza się ranking pożyczek, który pozwala w łatwy sposób zweryfikować i wybrać najlepszą opcję.

Wiadomo na pewno, że z pozabankowych pożyczek można korzystać na prostych zasadach współpracy, a takie zobowiązania udzielane są przy minimum formalności, nawet tego samego dnia. Ich ogromną zaletą jest też ubieganie się za pośrednictwem Internetu, co znacznie ułatwia cały proces. Pożyczka pozabankowa jest dostępna może nie dla każdego, ale na pewno dla znacznie większej grupy potrzebujących finansowego wsparcia, aniżeli kredyt bankowy. Takie zobowiązanie z reguły jest dedykowane osobom, które szukają dodatkowych środków „na już”, wpadły w finansowe problemy, muszą zrealizować niespodziewane wydatki albo chcą uzyskać pieniądze na spłatę zaległych należności. Oferta firm pożyczkowych bardzo często kierowana jest także do osób, które aktualnie nie generują żadnych dochodów, mają długi, a nawet tym, na których ciąży zabezpieczenie komornicze.

Wszystkie dokumenty, na które można wciąć pożyczkę

Aby otrzymać pożyczkę pozabankową, potencjalny klient nie musi dostarczać licznych dokumentów. Warunki udzielania szybkich pożyczek pozabankowych najczęściej minimalizują formalności. Niezbędny jest:

  • elektroniczny wniosek,
  • dowód osobisty,
  • deklaracja o wysokości dochodów,
  • przelew weryfikacyjny.

Tylko niektóre firmy pozabankowe żądają dodatkowo zaświadczenia o zatrudnieniu czy zarobkach.

Sprawdź, czy możesz wziąć pożyczkę w KredytOK

Każda instytucja pozabankowa dyktuje własne warunki współpracy w ramach udzielanych zobowiązań. Najlepiej skorzystać z rankingu pożyczek, który wskaże najlepszą opcję w zakresie indywidualnych potrzeb.

Chcesz wiedzieć, czy masz szansę na pożyczkę w KredytOK? Wyślij elektroniczny wniosek, wskaż w nim swoje dane, preferowaną wartość finansowego wsparcia i dogodną liczbę rat. Analitycy zaczną go rozpatrywać natychmiast, a Ty otrzymasz decyzję jeszcze tego samego dnia. Pamiętaj jednak, że aby móc korzystać z atrakcyjnego zobowiązania na naprawdę korzystnych warunkach, specjaliści dokonają weryfikacji historii kredytowej oraz ocenią Twoją zdolność kredytową w zakresie wypłacalności.

Samodzielnie możesz wykorzystać kalkulator pożyczki, aby dokonać analizy kosztów i ocenić, czy dodatkowe środki zostaną wypłacone na opłacalnych warunkach. Weź pod uwagę aspekty, takie jak rzeczywista roczna stopa oprocentowania, całkowita kwota pożyczki, okres spłaty, inne koszty pożyczki, aby szybka gotówka na pewno była wsparciem.

Decyzję o współpracy w ramach zobowiązań pozabankowych podejmuj tylko racjonalnie, jeśli na pewno stać Cię na ich spłatę. Łatwy dostęp do dodatkowych pieniędzy i zbyt impulsywne decyzje mogą doprowadzić do tzw. spirali zadłużenia.

Potrzebujesz dodatkowej gotówki?

Wyślij wniosek pożyczkowy

Kategoria:

Wyślij wniosek