Pożyczka online bez BIK, KRD i innych świadczeń — na czym to polega?

Pożyczka online bez BIK, KRD i innych świadczeń — na czym to polega?
DATA: 31 sierpnia, 2022

Polacy zaciągają coraz więcej zobowiązań finansowych i nie zawsze wynika to z konieczności zdobycia dodatkowych środków. Zdarza się, że decyzja o współpracy z instytucją pozabankową jest podejmowana zbyt impulsywnie, ponieważ pieniądze udaje się otrzymać łatwo i szybko, przy minimum formalności i bez weryfikacji zdolności kredytowej. Sprawdź, komu dedykowane są pożyczki bez BIK, kiedy rzeczywiście warto z takiej opcji skorzystać i jak wybrać zobowiązanie na atrakcyjnych, opłacalnych warunkach.

Dla kogo jest pożyczka online bez BIK?

Ponieważ na rynku usług finansowych panuje coraz większa konkurencja, firmy pożyczkowe muszą walczyć o każdego klienta. Właśnie dlatego oferty finansowego wsparcia są coraz atrakcyjniejsze. Należy wspomnieć, że szybkie pożyczki bez BIK stanowią dla szerokiej grupy odbiorców doskonałą alternatywę, biorąc pod uwagę, chociażby oferty banków, które za każdym razem dokonują skrupulatnej weryfikacji przyszłego klienta, dlatego nie każdy może liczyć na uzyskanie niezbędnej pomocy finansowej. Decyzję odmowną w ramach uzyskania kredytu gotówkowego otrzymują nie tylko ci, którzy nie mają wystarczającej zdolności kredytowej w wyniku generowania niewystarczających dochodów. Dla banków niewiarygodnymi klientami są także osoby, których historia kredytowa budzi wątpliwości. To najczęściej ludzie, którzy nie spłacają regularnie innych zobowiązań albo na ich koncie figurują przeterminowane płatności czy też zabezpieczenie komornicze.

Dłużnicy, którzy nie mogą liczyć na wsparcie ze strony instytucji bankowej, korzystają ze zobowiązań, takich jak pożyczki pozabankowe. Te, które są udzielane bez sprawdzania baz BIK oraz zaświadczeń o zatrudnieniu czy wysokości generowanych dochodów. Dodatkowo uzyskuje się je łatwo i to nawet w 15 minut. Jest to również dobra opcja dla wszystkich, którzy wymagają finansowej pomocy natychmiast, na przykład w ramach niespodziewanych wydatków czy tzw. czarnej godziny. W ofertach firm pożyczkowych znajduje się wiele pożyczek online, co znacznie skraca czas całego procesu. Na kredyt bankowy bardzo często trzeba poczekać nawet kilka dni.

Zalety szybkiej pożyczki online bez BIK

Pożyczki online najczęściej oferowane są wszystkim obywatelom Polski, którzy ukończyli 18 lat. Do weryfikacji klienta i jego tożsamości z reguły wystarczy sam dowód osobisty. Szybka pożyczka udzielana jest przy minimum formalności, na podstawie wypełnionego wniosku online. Pożyczkobiorca musi w nim wskazać swoje dane osobowe, adres zamieszkania, numer telefonu, numer konta do przelewu oraz preferowaną wartość zobowiązania i czas spłaty. Warto tutaj uwzględnić, że zobowiązania udzielane przez prywatne firmy, to najczęściej pożyczki krótkoterminowe, które należy spłacić w ciągu kilku miesięcy, a ich całkowita wartość nie jest wysoka. Właśnie w ten sposób instytucje pozabankowe minimalizują ryzyko ewentualnej niewypłacalności klienta.

Ponieważ instytucja finansowa udziela pożyczek bez BIK oraz bez weryfikacji zdolności kredytowej, korzystając z innych raportów, na przykład KRD, proces sprawdzania wniosku o takie zobowiązanie następuje natychmiast. Zaletą jest również to, że potencjalny klient nie musi przedstawiać zaświadczenia o zatrudnieniu czy wysokości generowanych dochodów. Dzięki temu z finansowego wsparcia mogą korzystać również osoby pozostające chwilowo bez pracy.

Szybko, przy minimum formalności, na dowolny cel, bez konieczności wychodzenia z domu, z dogodną formą spłaty w systemie ratalnym, to najważniejsze walory, jakimi charakteryzują się pożyczki online bez BIK.

Pożyczka bez BIK online — na czym ona polega?

Pożyczka online bez BIK to finansowe wsparcie, które można dobierać wedle indywidualnych potrzeb, ale też możliwości spłaty. Takie zobowiązania cieszą się ogromną popularnością, ponieważ udzielane są błyskawicznie, nawet tego samego dnia, a udzielone środki można przeznaczać na dowolny cel.

Pożyczka bez BIK online działa na podobnych zasadach, jak tradycyjny kredyt gotówkowy, jeśli pod uwagę weźmiemy system jej spłaty. Odbywa się ona poprzez miesięczne raty, w dogodnym terminie wskazanym przez klienta.

Schemat zaciągania pożyczki bez BIK jest prosty. Przyszły pożyczkobiorca musi wypełnić wniosek online, który znajduje się na oficjalnej stronie internetowej wybranej instytucji pozabankowej. Na decyzję o przyznaniu pożyczki bez BIK oczekuje dosłownie kilkanaście minut, po czym środki natychmiast przelewane są na wskazany rachunek bankowy.

Z tego rodzaju finansowego wsparcia najczęściej korzysta się w ramach niewielkich potrzeb, ale za to takich, które są nagłe:

  • niespodziewane wydatki,
  • chwilowy brak zatrudnienia,
  • nadprogramowe koszty,
  • konieczność spłaty innych zobowiązań, aby móc utrzymać płynność finansową.

Cele są różne i dowolne, nie ma jednak wątpliwości, że pozabankowe pożyczki ratalne coraz częściej uznawane są za doskonałe produkty oddłużeniowe.

Należy wiedzieć, że pożyczka bez BIK jak najbardziej może stanowić dobre źródło finansowego wsparcia, natomiast zawsze powinna być „szyta na miarę” indywidualnych oczekiwań klienta. Na rynku usług finansowych działa niezliczona liczba firm pożyczkowych, a każda z nich oferuje pożyczki wedle własnej polityki współpracy z klientami. Najlepiej korzystać z tych zobowiązań, które charakteryzują się niskimi kosztami całkowitymi. Pamiętaj, że nawet darmowa pożyczka online może przyczynić się do poważnych problemów finansowych, jeśli firma pożyczkowa będzie narzucać horrendalnie wysokie odsetki za ewentualną zwłokę w spłacie. Pożyczki bez BIK, z jednej strony są odpowiedzią na potrzeby finansowe klientów, z drugiej mogą przyczynić się nie tylko do utraty płynności finansowej, ale również powstania tzw. spirali zadłużenia. Decyzja o współpracy z instytucją pozabankową musi być podjęta racjonalnie, a pożyczkobiorca musi mieć pewność, że stać go na spłatę miesięcznych rat w wyznaczonym terminie.

Kto może wnioskować o pożyczkę online bez BIK?

Każda firma pożyczkowa ustala własne zasady współpracy z potencjalnymi klientami, dlatego też każda pożyczka bez BIK charakteryzuje się innymi warunkami w zakresie wnioskowania czy spłaty zobowiązania.

Niektóre pożyczki bez BIK udzielane są na podstawie jedynie dowodu osobistego, a od pożyczkobiorcy wymaga się jedynie uzyskania pełnoletności. Inne instytucje pozabankowe do wydania pozytywnej decyzji pożyczkowej potrzebują weryfikacji raportu BIK czy zaświadczenia o zatrudnieniu oraz wartości generowanych dochodów.

Aby wybrać zobowiązanie finansowe, które może zostać udzielone bez sprawdzania zdolności kredytowej klienta, najlepiej wykorzystać dedykowane do tego narzędzia. W sieci z łatwością udaje się znaleźć ranking pożyczek bez BIK. To zestawienia, które uwzględniają najważniejsze kryteria, którymi charakteryzuje się dane zobowiązanie. Porównywarki wskazują, które firmy pożyczkowe nie analizują raportów BIK, które nie żądają zaświadczeń, poręczeń ani innych dodatkowych zabezpieczeń.

Co istotne, instytucje pozabankowe, które decydują się udzielać pożyczki klientom bez zdolności kredytowej, z reguły ustalają nieco gorsze warunki takich zobowiązań, ponieważ ponoszą większe ryzyko w zakresie niewypłacalności pożyczkobiorcy. Te wiążą się najczęściej z większymi kosztami całkowitymi, jakie w całym okresie współpracy z firmą pożyczkową musi ponieść klient. Aby móc zweryfikować ten czynnik, najlepiej skorzystać z kalkulatora pożyczki bez BIK. Wystarczy wpisać w konkretne rubryki poszczególne wartości, jak wysokość pożyczki, oprocentowanie oraz liczba rat, aby oszacować opłaty. W ten sposób najlepiej porównać co najmniej kilka konkurencyjnych ofert, aby wybrać tę najkorzystniejszą.

Pożyczki BIK i KRD online — jakie są ich warunki i jakie dokumenty należy złożyć?

Pożyczki bez sprawdzania baz BIK i KRD udzielane są przy minimum formalności. Warunki korzystania z tego rodzaju zobowiązań są proste i czytelne, natomiast za każdym razem ustalane indywidualnie przez instytucje pozabankowe. Niektóre firmy pożyczkowe decydują się na współpracę tylko z osobami prywatnymi, inne kierują swoje usługi finansowe do działalności gospodarczych. Czasem znacznie lepsze oferty dedykowane są do nowych klientów, dla których będzie to pierwsza pożyczka, innym razem na dogodne warunki współpracy liczyć mogą ci, którzy korzystali już z tego rodzaju wsparcia. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby dopasowywać zobowiązanie do indywidualnych potrzeb czy możliwości spłaty.

Nie da się wskazać jednych i konkretnych warunków, które są typowe dla szybkich pożyczek pozabankowych bez BIK i KRD. Chociaż firmy pożyczkowe nie korzystają z baz dłużników, to otrzymanie pożyczki może wiązać się z koniecznością zagwarantowania poręczenia lub wskazania dodatkowego zabezpieczenia. Klienci, którzy wykazują złą historię kredytową, muszą w inny sposób poświadczyć swoją wiarygodność oraz wypłacalność, (coraz częściej otrzymanie pieniędzy jest możliwe pod zastaw).

Podstawowym dokumentem, który jest niezbędny podczas ubiegania się o pożyczkę bez BIK, jest dowód osobisty. Przyszły klient musi również wypełnić wniosek elektroniczny. Przed złożeniem wniosku zawsze warto upewnić się, że firma pożyczkowa na pewno nie żąda zaświadczenia o dochodach czy formie zatrudnienia, ponieważ niekompletny wniosek zostanie odrzucony. W przypadku firm, które ubiegają się o finansowe wsparcie, niezbędne będą dokumenty potwierdzające legalną działalność gospodarczą, jak wpis do ewidencji działalności gospodarczej, NIP oraz REGON.

Jak długo trwa składanie wniosku o pożyczkę online bez BIK i KRD?

Samo wypełnienie wniosku o pożyczkę online bez BIK trwa dosłownie kilka minut. Przyszły klient musi w nim jedynie wskazać:

  • dane potwierdzające tożsamość z dowodu osobistego,
  • adres zamieszkania,
  • numer telefonu do kontaktu,
  • adres e-mail,
  • preferowaną wartość pożyczki,
  • dogodną liczbę miesięcznych rat.

Niektóre instytucje pozabankowe żądają również pisemnego oświadczenia w zakresie osiąganych dochodów.

Co istotne, chociaż pożyczka bez sprawdzania BIK najczęściej zaciągana jest online, a środki zostają przelane na konto bankowe, to w niektórych przypadkach klienci mogą korzystać również z opcji brania pożyczki bezpośrednio, za pośrednictwem przedstawiciela firmy pożyczkowej. To najlepsza opcja dla osób, które chcą otrzymać pożyczkę w formie gotówki. To również jedyne rozwiązanie na finansowe wsparcie dla tych, którzy nie posiadają konta bankowego albo nie mogą z niego swobodnie korzystać (na przykład, kiedy dzielą rachunek bankowy z inną osobą albo kiedy ich konto w banku zostało zablokowane przez komornika).

Pewne jest, że cały proces ubiegania się o pożyczkę oraz wypłata środków trwa w tym przypadku znacznie krócej, niż przy wyborze kredytu bankowego. Co więcej, kredyt online bez BIK jest absolutnie niemożliwy. Praktycznie nie zdarza się, aby bank nie podjął weryfikacji zdolności kredytowej swojego potencjalnego klienta. Wynika to nie tylko z wewnętrznych regulacji działalności poszczególnych instytucji bankowych, ale także z obowiązujących przepisów prawa i norm narzucanych przez Komisję Nadzoru Finansowego. Jeśli więc masz długi, Twoja historia kredytowa jest negatywna albo nie generujesz wystarczających dochodów, zobowiązanie pozabankowe może okazać się dla Ciebie „ostatnią deską ratunku”.

Potrzebujesz dodatkowej gotówki?

Wyślij wniosek pożyczkowy

Kategoria:

Wyślij wniosek