Pożyczka na samochód bez zdolności kredytowej

Pożyczka na samochód bez zdolności kredytowej
DATA: 7 listopada, 2022

Wylicza się, że średnia wartość samochodu używanego w Polsce to około 24 tysiące złotych, natomiast nowego to aż 153 tysiące złotych. Chociaż auto jest jednym z najczęściej nabywanych dóbr materialnych, to niestety nie wszystkich kierowców stać, aby zrealizować taką inwestycję z własnych oszczędności. Z pomocą przychodzą więc instytucje pozabankowe, które oferują finansowe wsparcie. Kto może na nie liczyć? Czy istnieje możliwość wzięcia pożyczki na samochód bez zdolności kredytowej? Jakie warunki trzeba spełnić, aby pożyczka samochodowa została uruchomiona? Szczegóły znajdziesz w poniższym tekście.

Auto na raty bez zdolności kredytowej — kto może udzielić takie pożyczki?

Wśród zobowiązań finansowych, które pozwalają kupić własny samochód używany lub całkiem nowy, wyróżniają się oferty proponowane przez banki oraz te od firm pożyczkowych. Należy przy tym podkreślić, że każda z tych instytucji realizuje własną politykę współpracy ze swoimi klientami, dlatego też zobowiązania kredytowe i pożyczkowe znacznie się od siebie różnią.

Nie ma możliwości, aby auto na raty bez zdolności kredytowej zostało nabyte przy wsparciu instytucji bankowej. Banki współpracują jedynie z w pełni wiarygodnymi i wypłacalnymi klientami. Podstawą w zakresie wydania decyzji pozytywnej jest zdolność kredytowa. Przyszły kredytobiorca musi udokumentować generowanie dochodów o odpowiedniej wysokości, weryfikowany jest raport BIK oraz historia kredytowa. Jeśli wnioskujący o kredyt samochodowy posiada przeterminowane płatności albo spóźnia się z regulowaniem miesięcznych rat innych zobowiązań, raczej nie może liczyć na współpracę z bankiem. Osoby lub firmy, które posiadają odpowiednią zdolność kredytową, mogą za to korzystać z dogodnych kredytów gotówkowych na dowolny cel, aby uzyskane środki przeznaczyć na zakup auta albo z celowego kredytu samochodowego, w przypadku którego już sam pojazd mechaniczny stanowi dodatkowe zabezpieczenie zobowiązania, dzięki czemu kredyt udzielany jest na znacznie bardziej preferencyjnych warunkach.

Potrzebujący gotówki na samochód mogą korzystać także z ofert firm pożyczkowych, które stawiają znacznie bardziej liberalne warunki swoim klientom. Wśród najlepszych propozycji wyróżnia się pożyczka na samochód dla młodych, którzy nie mają jeszcze wystarczającej zdolności kredytowej. Niektóre instytucje pozabankowe oferują też samochód bez BIK i KRD. Należy przy tym zaznaczyć, że brak weryfikacji zdolności kredytowej wcale nie oznacza, że potencjalni klienci firm pożyczkowych nie muszą spełniać żadnych warunków. Co więcej, przed podpisaniem umowy z instytucją pozabankową zawsze należy dobrze się zastanowić. Łatwy dostęp do finansowego wsparcia może wywołać tzw. spiralę zadłużenia. Każde zobowiązanie należy spłacać w uzgodnionym terminie, a kolejne raty mogą wywołać brak płynności finansowej. Kredyt samochodowy czy zakup samochodu za środki, które udostępnia firma pożyczkowa, to zobowiązania, które w wielu przypadkach mogą być zbytnim obciążeniem dla domowego budżetu. Podejmuj w tym zakresie tylko racjonalne decyzje i decyduj się na finansowe wsparcie tylko wtedy, kiedy masz pewność, że stać Cię na regulowanie należności.

Auto bez BIK i KRD- jakie warunki należy spełnić?

Auto na raty bez zdolności kredytowej czy klasyczny kredyt gotówkowy albo kredyt samochodowy to zobowiązania, które zawsze wymagają spełnienia przez klientów określonych warunków. Ogromna konkurencja na rynku usług finansowych sprawia jednak, że banki i instytucje pozabankowe muszą walczyć o zainteresowanie swoimi ofertami, dlatego coraz częściej proponują współpracę na atrakcyjnych warunkach, a same zobowiązania są wręcz „szyte na miarę” potrzeb i możliwości finansowych kredytobiorcy bądź pożyczkobiorcy.

Zanim złożysz wniosek w firmie pożyczkowej lub banku, najpierw porównaj co najmniej kilka różnych zobowiązań. Pamiętaj, że auto na raty bez zdolności kredytowej nigdy nie powinno być priorytetem. Prawda jest taka, że instytucje, które nie weryfikują swoich klientów w BIK i KRD, najczęściej narzucają nieatrakcyjne warunki współpracy. Kluczowe powinny być całkowite koszty, oprocentowanie, marża, prowizje za udzielenie zobowiązania, ubezpieczenie, miesięczna rata. Ważny jest również okres współpracy z firmą pożyczkową lub bankiem i dodatkowe bonusy, jak wcześniejsza spłata czy możliwość wzięcia wakacji kredytowej.

Dobrą opcją dla osób, które nie wykazują odpowiedniej zdolności kredytowej, ale jednak potrzebują finansowego wsparcia, aby móc zrealizować zakup auta jest pożyczka samochodowa, której głównym zabezpieczeniem jest zastaw samochodu. Dzięki temu instytucja, która pożyczka pieniądze, zyskuje gwarancję wiarygodności i wypłacalności swojego klienta.

Samochód bez BIK i KRD — wymagane dokumenty

Tani kredyt samochodowy udzielany przez firmę pożyczkową wymaga znacznie mniej formalności, aniżeli zobowiązanie udzielane przez bank. Podstawą jest wniosek o udzielenie takiej pożyczki i najczęściej można go wysłać za pośrednictwem internetu. Warto dodać, że wniosek online wypełnia się dosłownie kilka minut. Wystarczy w nim wpisać swoje dane osobowe, wskazać konkretny samochód (najczęściej z rynku wtórnego) i jego wartość oraz określić preferowaną wartość zobowiązania i liczbę miesięcznych rat. Warto wspomnieć, że firma pożyczkowa może wymagać również realizację przelewu weryfikacyjnego, aby potwierdzić dane tożsamości wnioskującego o finansową pomoc.

Co istotne, kredyty samochodowe i pożyczki na samochody udzielane są na różnych warunkach. Nieco lepsze warunki współpracy oferują instytucje finansowe, które jednak weryfikują zdolność kredytową potencjalnego klienta. Takie firmy pożyczkowe najczęściej wymagają dostarczenia:

  • zaświadczenia o zatrudnieniu,
  • zaświadczenia o generowanych dochodach.

Co więcej, generują raport BIK i KRD, mogą również analizować wpływy na konto bankowe przyszłego klienta. Na uzyskanie pozytywnej decyzji kredytowej bardziej mogą liczyć ci, którzy zdecydują się na pożyczkę z zastawem auta. Takie zobowiązania są też z reguły tańsze.

Jak widzisz, wcale nie musisz posiadać pokaźnych oszczędności, aby już niedługo móc cieszyć się wymarzonym autem. Z pomocą przychodzą instytucje finansowe, które oferują Ci różnego rodzaju zobowiązania celowe. Wybierz kredyt samochodowy albo pożyczkę wedle indywidualnych potrzeb i możliwości spłaty. Pamiętaj, że każde zobowiązanie musisz spłacać zgodnie z warunkami umowy.

Potrzebujesz dodatkowej gotówki?

Wyślij wniosek pożyczkowy

Kategoria:

Wyślij wniosek