Pożyczka bez przelewu weryfikacyjnego

Pożyczka bez przelewu weryfikacyjnego
DATA: 22 sierpnia, 2022

Jeszcze do niedawna jedyną formą weryfikacji tożsamości potencjalnego klienta instytucji pozabankowej było wykonanie przelewu weryfikacyjnego. Dzięki temu firmy pożyczkowe zapobiegały wyłudzeniom zobowiązań finansowych, istniało bowiem ryzyko, że dam dowód osobisty mógł być skradziony, w wyniku czego dodatkowe środki otrzymywały niepowołane do tego osoby. Dzisiaj wymagania pożyczkobiorców rosną, a ci nie chcą tracić czasu na realizację przelewu ani czekać na jego zaksięgowanie, aby móc uzyskać decyzję pozytywną. Coraz częściej na rynku usług finansowych pojawiają się więc pożyczki bez przelewu weryfikacyjnego.

Przelew weryfikacyjny — co to jest?

Przelew weryfikacyjny to forma dodatkowego zabezpieczenia, która służy bezpieczeństwu całej transakcji. Jego realizacja służy przede wszystkim zapobieganiu brania pożyczek na czyjeś dane, z czym firmy pożyczkowe jeszcze do niedawna musiały mierzyć się nagminnie. Wymagany przez instytucje pozabankowe (niektóre banki w ramach udzielanych kredytów gotówkowych również korzystają z tej opcji) przelew weryfikacyjny może być wykonany tylko z osobistego konta bankowego potencjalnego klienta. Niedopuszczalne jest zrealizowanie przelewu weryfikacyjnego na symboliczny grosz czy złotówkę z rachunku bankowego osoby trzeciej, konta firmowego ani z konta bankowego, które jest współdzielone.

Kiedy potrzebne jest wykonanie przelewu weryfikacyjnego?

Warto wiedzieć, że większość instytucji pozabankowych nie weryfikuje zdolności kredytowej przyszłego klienta. Nie generuje raportu BIK, nie żąda zaświadczeń o zatrudnieniu ani o dochodach, nie analizuje wpływów na konto bankowe. Bardzo często pożyczki udzielane są na dowód osobisty, a jedyną formą potwierdzenia wiarygodności i wypłacalności klienta jest oświadczenie, poręczenie bądź zabezpieczenie w postaci zastawu. Przelew weryfikacyjny pozwala zapobiec wyłudzeniom, kiedy w sytuacji zgubienia lub kradzieży dowodu osobistego, takim dokumentem mogłaby posłużyć się osoba trzecia.

Sam przelew weryfikacyjny jest nieco problematyczny, ale nie ze względu na przekazywaną wartość. Z reguły jest to symboliczna kwota 1 grosz bądź 1 złotówka. Chodzi raczej o przedłużający się proces ubiegania się o finansowe wsparcie. Szybkie pożyczki zaciągane są raczej w ramach niespodziewanych wydatków czy w obliczu tzw. czarnej godziny. Pożyczkobiorcy chcą otrzymać dodatkowe środki natychmiast, jeszcze tego samego dnia. Konieczność wykonania przelewu weryfikacyjnego wydłuża cały proces nawet o kilka dni, ponieważ decyzja pozytywna i wypłata pieniędzy może nastąpić dopiero po zaksięgowaniu przelewu.

Należy również dodać, że konieczność wykonania przelewu weryfikacyjnego może stanowić spory problem dla niektórych grup pożyczkobiorców. Nie każdy klient radzi sobie z korzystaniem z bankowości elektronicznej, nie każdy w ogóle posiada konto bankowe (posiadanie rachunku bankowego nie jest w Polsce obowiązkowe). Co więcej, uzyskanie pożyczki z przelewem weryfikacyjnym nie jest możliwe dla klientów, którzy nie mają żadnych środków na koncie oraz dla tych, których konta zostały zablokowane przez komornika.

Na szczęście, w obliczu wciąż wzrastających wymagań klientów i ich niezadowolenia z konieczności wykonywania przelewu weryfikacyjnego, coraz więcej instytucji pozabankowych oferuje pożyczki bez weryfikacji konta bankowego. Dzięki zaawansowanym technologicznie metodom udaje się sprawdzić tożsamość klienta, a ten otrzymuje potrzebne pieniądze nawet w 15 minut. Trzeba przyznać, że pożyczki bez przelewania grosza cieszą się coraz większą popularnością.

Co zamiast przelewu weryfikacyjnego? Inne metody weryfikacji

Ponieważ przelewanie symbolicznego grosza w ramach weryfikacji tożsamości sprawia potencjalnym klientom spory kłopot i znacząco wydłuża proces ubiegania się o pożyczkę pozabankową oraz wypłatę środków, firmy, które udzielają finansowe wsparcie, coraz częściej wdrażają innowacyjne metody analizy wiarygodności pożyczkobiorcy i oferują pozabankowe pożyczki ratalne bez konieczności wykonywania przelewu weryfikacyjnego.

Chociaż trzeba przyznać, że najłatwiej i najszybciej można otrzymać niezbędne środki, korzystając z pożyczki online, to jednak dla osób, które nie chcą wykonywać przelewu na 1 grosz, dobrą opcją może być pożyczka z obsługą w domu. W ofertach firm pożyczkowych bez problemu można znaleźć zobowiązania, które są udzielane poprzez bezpośredni kontakt przedstawiciela instytucji pozabankowej z klientem i właśnie wtedy możliwa jest weryfikacja danych i tożsamości pożyczkobiorcy.

Kolejna możliwość to pożyczki bez przelewania 1 grosza, za to z pełną weryfikacją zdolności kredytowej. Niektóre firmy pożyczkowe generują raport BIK, sprawdzają historię kredytową, żądają zaświadczenia o dochodach i formie zatrudnienia. To rozwiązanie dla osób, które utrzymują płynność finansową i nie mają przeterminowanych płatności.

Otrzymanie pożyczki bez przelewu weryfikacyjnego jest również możliwe z dodatkowym zabezpieczeniem, na przykład w formie poręczenia (tzw. żyranta) albo zastawu dobra trwałego, które jest własnością pożyczkobiorcy.

Pamiętaj, że każda firma pożyczkowa realizuje własną politykę współpracy ze swoimi klientami i może ustalać własne zasady w ramach udzielania zobowiązań finansowych. Istnieją pożyczki pozabankowe, które wymagają skorzystania z bankowości internetowej oraz takie, które pozwalają wybrać klientowi dogodną formę weryfikacji tożsamości. Bardzo często konieczność weryfikacji danych i wiarygodności nakładana jest tylko na nowych klientów, którzy z tego rodzaju finansowego wsparcia korzystają pierwszy raz. Zawsze warto porównać co najmniej kilka konkurencyjnych propozycji, aby wybrać pożyczkę gotówkową dopasowaną do indywidualnych potrzeb, wymagań oraz możliwości spłaty. W tym celu doskonale sprawdza się ranking pożyczek.

Pożyczka bez przelewania grosza (przelewu weryfikacyjnego). Czy można ją uzyskać?

Potrzebujący finansowego wsparcia, którzy nie chcą albo z różnych przyczyn nie mogą wykonać przelewu weryfikacyjnego, bez problemu otrzymają dodatkowe środki, korzystając ze zobowiązań, które nie nakładają takiego obowiązku. Dogodne formy weryfikacji tożsamości są dzisiaj możliwe dzięki specjalnym aplikacjom internetowym, z których korzysta coraz więcej instytucji pozabankowych.

Czy możliwa jest pożyczka online bez weryfikacji konta?

Otrzymanie pożyczki bez konieczności wychodzenia z domu wciąż jest możliwe i to bez przelewania grosza. Wraz z coraz większymi wymaganiami potencjalnych klientów, firmy pożyczkowe zaczęły stosować nowoczesne aplikacje, które szybko i łatwo pozwalają zidentyfikować tożsamość wnioskującego o finansowe wsparcie. Bardzo często to sam klient już na etapie wypełniania wniosku o pożyczkę pozabankową dokonuje decyzji w zakresie formy weryfikacji tożsamości.

Aplikacje internetowe, które pozwalają potwierdzić tożsamość pożyczkobiorcy, działają przy zachowaniu optymalnego bezpieczeństwa danych. Nawiązują połączenie z kontem bankowym potencjalnego klienta za pomocą połączenia zaszyfrowanego SSL. Co więcej, żadne dane dotyczące rachunku bankowego nie zostają zapisane, chodzi jedynie o sprawdzenie, że wskazane konto bankowe, na które zostaną wypłacone środki, należy do osoby, która posługuje się danym dowodem osobistym.

Warto wiedzieć, że niektóre aplikacje weryfikują jedynie wiarygodność pożyczkobiorcy, inne mogą zaś dokonywać również analizy wpływów na rachunku bankowym, co może mieć znaczenie dla zdolności kredytowej i ostatecznej decyzji o udzieleniu pożyczki bez przelewania 1 grosza.

Jakie dokumenty należy przedstawić, aby pożyczka online bez baz i przelewania grosza była możliwa?

Pożyczki bez przelewu weryfikacyjnego udzielane są najczęściej przy minimum formalności. Z reguły pożyczkobiorca musi przedstawić dowód osobisty, a we wniosku online o szybką pożyczkę wpisać zawarte na tym dokumencie dane.

Tylko niektóre firmy pożyczkowe proszą o dodatkowe dokumenty, takie jak na przykład zaświadczenie o generowanych dochodach czy zaświadczenie o formie zatrudnienia. Rzadko zdarza się również, aby potrzebny był wyciąg z własnego rachunku bankowego do analizy bieżącej sytuacji finansowej klienta.

Ponieważ instytucje pozabankowe mogą stawiać różne warunki w ramach udzielanych zobowiązań, potencjalny klient może zostać poproszony o wypełnienie oświadczenia albo o przedstawienie dodatkowego zabezpieczenia, na przykład w formie zastawu. W tym przypadku niezbędne będzie przedstawienie aktu własności mienia.

Jeśli potrzebujesz dodatkowych środków „na już”, wybierz finansowe wsparcie spośród pożyczek bez przelewu weryfikacyjnego, które udzielane są tylko na dowód. Dzięki temu możesz liczyć na wypłatę pieniędzy nawet w 15 minut. Zwróć uwagę, na dzisiaj na rynku usług finansowych panuje ogromna konkurencja, dlatego firmy pożyczkowe muszą wręcz walczyć o każdego klienta, oferując coraz bardziej atrakcyjne i opłacalne warunki współpracy. Dzięki temu możesz wybrać zobowiązanie „szyte na miarę”, idealnie dopasowane do Twoich indywidualnych oczekiwań i możliwości dogodnej spłaty. Uwzględnij przy tym, że nie zawsze priorytetem musi być forma sprawdzenia Twoich danych. Wybieraj przede wszystkim pożyczkę opłacalną. Równie ważna będzie stopa oprocentowania pożyczki oraz całkowite koszty takiego zobowiązania. Chodzi przecież o to, aby firma pożyczkowa udzieliła Ci pomocy finansowej, a nie przyczyniła się do powstania spirali zadłużenia.

Potrzebujesz dodatkowej gotówki?

Wyślij wniosek pożyczkowy

Kategoria:

Wyślij wniosek