Ćwiczyć w domu czy na siłowni? Porównanie kosztów

Ćwiczenie w domu, siłownia
DATA: 29 grudnia, 2017

W ostatnich latach Polacy coraz mocniej dbają o swoją kondycję fizyczną. Według badań Eurobarometru 28% z nas uprawia sport przynajmniej raz w tygodniu. Zaś raport European Health & Fitness Market Report 2017 wskazuje, że w cały kraju jest prawie 3 miliony członków klubów fitness. Koszt siłowni jest więc wydatkiem, który ponosimy stosunkowo chętnie. Wielu z nas postanawia jednak ćwiczyć samodzielnie i w ty celu odpowiednio wyposaża swój dom. Co opłaca się bardziej, gdy z jednej strony zestawimy comiesięczny karnet na siłownię, a z drugiej koszt sprzętu do ćwiczeń ponoszony jednorazowo? Ile wynosi natomiast koszt ubrań do ćwiczeń?

Koszt ubrań na siłownię – ten wydatek poniesiemy zawsze

Wspólnym wydatkiem dla obu form aktywności jest odzież sportowa. Cena odzieży to wydatek, który musimy ponieść, niezależnie od tego, czy ćwiczymy w klubie czy we własnym domu. Jaki dokładnie jest koszt ubrań na siłownię? Wszystko zależy od naszym oczekiwań, które powinna spełniać odzież sportowa. Cena profesjonalnego zestawu odzieży termoaktywnej i sportowego obuwia może sięgnąć kilkuset, a nawet 1000 zł. Opłacalne może być poszukanie tych części garderoby w outletach i na akcjach internetowych. Mniej wymagające osoby mogą zdecydować się na zwykłe sportowe spodenki i bawełnianą koszulkę, które i tak posiadają. Wówczas koszt ubrań do ćwiczeń jest symboliczny lub zerowy, a przecież i tak poprawiamy kondycję i spalamy kalorie.

Koszt siłowni – ile zapłacimy za karnet?

Koszt siłowni lub klubu fitness również zależy od wielu czynników, między innymi regularności naszej aktywności fizycznej. Pojedyncza wizyta to wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych. Jednak miesięczny karnet w zależności od miejscowości może kosztować od 80 zł do 200 zł. Jeżeli sprawę traktujemy poważnie, warto postarać się o taki, który umożliwia nieograniczoną liczbę wejść na siłownię lub do klubu. Jeśli stawiamy sobie ambitne cele, do dyspozycji pozostaje trener personalny, jednak wówczas koszt jednej godziny treningu to 100-200 zł. Suma obniża się oczywiście, gdy decydujemy się na pakiet.

Ile wynosi koszt domowej siłowni?

Wielu Polaków woli trenować we własnych czterech ścianach. Jaki jest koszt domowej siłowni? Wiele zależy od tego, jakie sprzęty pragniemy w niej umieścić. Koszt sprzętu do ćwiczeń pomagającego w zbudowaniu kondycji (rower stacjonarny, stepper, bieżnia) to zazwyczaj kilkaset lub 1000 zł. Tańsze będą urządzenia używane. Koszt sprzętu do ćwiczeń spotykanego na siłowni jest bardzo zróżnicowany. Zestaw złożony z ławki i sztangi może być wart kilkaset złotych. Z drugiej strony bardziej profesjonale i skomplikowane urządzenia to wydatek kilku, a nawet kilkunastu tysięcy.

Karnet na siłownię, a koszt sprzętu ćwiczeń. Co jest bardziej opłacalne?

Czy biorąc pod uwagę koszt sprzętu do ćwiczeń opłaca się tworzyć siłownię w domu? Raczej tak, pod warunkiem, że zamierzamy korzystać wyłącznie z podstawowych akcesoriów. Jeśli uznamy, że roczny koszt karnetu na siłownię wyniesie około 1000 zł, za tę kwotę, można zakupić najważniejszy sprzęt na własny użytek. Koszt domowej siłowni wzrośnie jednak znacznie, gdy pragniemy zainwestować w urządzenia typu Atlas. Podejmując ostateczną decyzję, każdy powinien jasno określić swoje potrzeby i wymagania, a także budżet jaki mamy do dyspozycji.

Potrzebujesz dodatkowej gotówki?

Wyślij wniosek pożyczkowy

Kategoria:

Wyślij wniosek