Pożyczka przez Internet, a stacjonarna – różnice

pożyczka przez internet
DATA: 15 września, 2017

Polacy bardzo chętnie pożyczają pieniądze w ramach pożyczek poza bankowych. To bardzo wygodny sposób na szybki dostęp do gotówki, którą przeznaczamy na nagłe wydatki. Takie jak naprawa samochodu, czy remont mieszkania lub możliwość skorzystania z wyjątkowych okazji cenowych, na przykład wycieczek last minute. Do dyspozycji klientów pozostaje pożyczka przez Internet oraz tradycyjne – przyznawane stacjonarnie w oddziale instytucji pożyczkowej. Czym różnią się procesy uzyskiwania obu rodzajów pożyczek?

Specyfika pożyczki przez Internet

Pożyczki przez Internet charakteryzują się możliwością uzyskania gotówki bez konieczności wychodzenia z domu. Aby tego dokonać, należy zarejestrować się na stronie instytucji pożyczkowej. Następnie przejść przez proces ubiegania się o pożyczkę poprzez wypełnienie specjalnego formularza. Zawiera on oczywiście nasze dane osobowe, ale również podstawowe informacje o dochodach i wydatkach. Dostęp do pożyczki przez Internet mają osoby, które wedle instytucji będą w stanie ją spłacić.

W jaki sposób gotówka trafia do klienta? Jeśli decyzja o przyznaniu pożyczki przez Internet jest pozytywna, najczęściej należy dokonać przelewu weryfikacyjnego w wysokości jednego grosza na wskazane konto, aby potwierdzić swoją tożsamość. Firma udzielająca pożyczki prosi również swojego klienta o przesłanie skanu dowodu tożsamości. Jeśli wszystko się zgadza, nic nie stoi na przeszkodzie, aby gotówka została wysłana na rachunek bankowy klienta.

Jak działa pożyczka stacjonarna?

Pożyczka udzielana stacjonarnie działa na bardzo podobnej zasadzie jak pożyczki przez Internet, jednak w tym przypadku cały proces odbywa się „na żywo” w siedzibie firmy. W tym przypadku klient również wypełnia formularz, jednak odbywa się to z udziałem i przy wsparciu doradcy finansowego, który dodatkowo może zaoferować swoją pomoc w wyborze korzystnych warunków.

Jeśli decyzja o przyznaniu pożyczki jest pozytywna, klient podobnie jak w przypadku pożyczki przez Internet nie musi długo czekać na dostęp do gotówki. Ta trafia do niego po okazaniu dowodu tożsamości oraz podpisaniu umowy z pożyczkodawcą. Dokonując wszelkich formalności w oddziale firmy pożyczkowej, pożyczkobiorca w każdej chwili może zapytać o dowolny zapis w umowie, warunki spłaty i uzyskać w razie wątpliwości jednoznaczną odpowiedź.

Pożyczki przez Internet i stacjonarne – najważniejsze różnice z punktu widzenia klienta

Trudno wskazać wyraźne różnice dzielące pożyczki przez Internet od tych udzielanych stacjonarnie. Korzystne warunki spłaty zależą nie od metody ubiegania się o gotówkę, ale od warunków oferowanych przez pożyczkodawcę. Na pożyczkę przez Internet z chęcią zdecydują się osoby, które z różnych przyczyn nie znajdują czasu na odwiedzenie oddziału firmy pożyczkowej. Jeśli jednak istnieje taka możliwość, bo taki odział istnieje w miejscu zamieszkania klienta, warto udać się po pożyczkę osobiście, aby dokładnie ją przedyskutować i skorzystać ze wsparcia doradcy finansowego.

Potrzebujesz dodatkowej gotówki?

Wyślij wniosek pożyczkowy

Kategoria:

Wyślij wniosek