Pożyczka bez konta bankowego. Jak wypłacić pożyczone środki?

pożyczka bez konta bankowego
DATA: 28 lutego, 2022

W Polsce nie ma obowiązku posiadania konta bankowego, nie wszyscy w danym momencie mogą też z niego z różnych względów korzystać. Czy można brać pożyczki bez konta bankowego, a jeśli tak- jak w takim razie wypłacić udzielone środki? W jaki sposób następuje spłata pożyczki bez konta bankowego? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym tekście. Pożyczka bez konta bankowego – kompendium wiedzy dla wszystkich, którzy nie mogą lub nie chcą korzystać z własnego konta bankowego i liczą na to, że firmy pożyczkowe udzielą zobowiązanie bez przelewu weryfikacyjnego. Poznaj szczegóły już teraz.

Dlaczego pożyczkodawcy potrzebują numeru Twojego konta bankowego?

Okazuje się, że firmy pożyczkowe w większości przypadków wymagają konta bankowego pożyczkobiorców z różnych względów. Przede wszystkim w odróżnieniu od banków, instytucje pozabankowe nie weryfikują zdolności kredytowej aż tak skrupulatnie. Nie generują raportów BIK, nie sprawdzają historii kredytowej, nie żądają zaświadczeń o zarobkach. Za pomocą weryfikacji konta bankowego firmy pożyczkowe mogą dokonać analizy wpływów, a więc środków, które pozwolą na regularną spłatę rat. To jednak nie wszystko, ponieważ konto bankowe jest najczęściej narzędziem do weryfikacji tożsamości, zaraz obok dowodu osobistego.

Wykonanie przelewu weryfikacyjnego pozwala udowodnić, że środki z pożyczki na pewno trafią do wnioskodawcy. Taka procedura zapobiega wyłudzeniom. W innym przypadku uzyskanie pożyczki byłoby możliwe jedynie na podstawie danych z dokumentu tożsamości, a ten mógł przecież zostać skradziony czy trafić do niepowołanych osób trzecich.

Po stronie pożyczkodawcy jest weryfikacja wiarygodności pożyczkobiorcy, dlatego konto bankowe jest bardzo często dodatkowym zabezpieczeniem. Co więcej, rachunek bankowy najczęściej służy przecież do wypłaty środków, pozabankowe pożyczki ratalne są też regulowane przelewami bankowymi w miesięcznych ratach. Nie ma więc wątpliwości, że pożyczka z wykorzystaniem rachunku bankowego jest tą najbezpieczniejszą i najbardziej komfortową formą udzielania i uzyskiwania finansowego wsparcia. Warto dodać, że z wykorzystaniem konta bankowego pożyczka może zostać udzielona w błyskawicznym czasie, z reguły jeszcze tego samego dnia.

Co zamiast przelewu na numer konta bankowego?

Ponieważ pożyczki bez konta bankowego cieszą się coraz większym zainteresowaniem potencjalnych klientów, a na rynku usług finansowych panuje ogromna konkurencja, firmy pożyczkowe muszą starać się o oferowanie jak najbardziej elastycznych, dopasowanych do indywidualnych potrzeb, oczekiwań oraz potrzeb spłaty zobowiązań. Zdarza się, że konto osobiste przyszłego pożyczkobiorcy jest zablokowane przez komornika, nie każdy też posiada rachunek bankowy. Często umowy pożyczki podpisywane są przez osoby, które prowadzą konta bankowe wraz z drugą osobą, ale nie chcą, aby ta dowiedziała się o braniu pożyczek pozabankowych.

Tak naprawdę przyczyn korzystania z innych usług finansowych, niż banki jest wiele, a wypłaty pożyczki wcale nie muszą odbywać się z zastosowaniem rachunku osobistego. Z pomocą przychodzą pożyczki pozabankowe z poleceniem wypłaty gotówki. Jest to możliwe z dowozem środków pieniężnych pod wskazany adres, w siedzibie firmy pożyczkowej albo poprzez wypłatę pożyczki w placówce pocztowej.

Sprawdź, kto może skorzystać z takich opcji i wybierz ofertę firm pożyczkowych, aby zaciągnąć pożyczkę na miarę Twoich indywidualnych oczekiwań. Pamiętaj, że na stronie internetowej każdego pożyczkodawcy znajdziesz informacje o możliwych rozwiązaniach dostarczania środków, jeśli masz tylko dowód osobisty i chcesz skorzystać z pożyczki udzielonej w formie gotówki.

W przypadki pożyczki tego rodzaju z pomocą przychodzi też aktualny ranking pożyczek. To zestawienie, które uwzględnia kluczowe dla opłacalności, ale też atrakcyjności czynniki różnych, konkurencyjnych względem siebie zobowiązań. Takie porównanie sprawdzi się, aby wybrać pożyczkę bez swojego konta bankowego, ale też zweryfikować, którą pożyczkę zaciągniesz bez przelewania grosza, wypłacisz za pośrednictwem czeku giro czy która firma pożyczkowa udziela środki za pomocą przedstawiciela firmy pożyczkowej.

Pożyczka z dostawą do domu

Praktycznie każda dobra firma pożyczkowa oferuje wypłatę środków nie tylko na rachunek bankowy, ale również w formie gotówki. Niezwykle wygodną opcją jest odbiór gotówki pod wskazanym przez pożyczkobiorcę adresem. Należy uwzględnić, że sytuacje życiowe potrzebujących finansowego wsparcia są różne. Masz małe dziecko i nie możesz wybrać się do placówki firmy pożyczkowej? Od najbliższego punktu obsługi klienta dzieli Cię spora odległość? Jesteś seniorem, który preferuje, aby kwota pożyczki trafiła do Twoich rąk osobiście za pośrednictwem przedstawiciela, który dodatkowo wytłumaczy Ci wszystkie warunki umowy? Pożyczka z dostawą do domu jest najlepszą, najwygodniejszą opcją, aby otrzymać finansowe wsparcie bez wychodzenia z własnych „czterech kątów” i bez wykorzystania rachunku bankowego.

Pożyczka z odbiorem na poczcie

Kolejna propozycja w przypadku pożyczki bez przelewu na konto, to wypłata środków za pomocą czeku giro. Całkowita kwota pożyczki zostanie Ci wypłacona w okienku pocztowym. Musisz tylko przedstawić swój dowód osobisty i potwierdzić dane tożsamości, aby pieniądze trafiły do Twojego portfela. Co ciekawe, w przypadku pożyczek udzielanych na czek giro, charakterystyczne są standardowe warunki spłaty oraz atrakcyjne warunki samych zobowiązań. Co więcej, w celu promocji ofert tego rodzaju firma, która świadczy usługę pośrednictwa kredytowego, może zaproponować nawet jeszcze lepsze zasady współpracy. Jak widać, posiadanie konta bankowego nie jest warunkiem koniecznym, aby móc skorzystać z finansowego wsparcia na naprawdę korzystnych zapisach umowy.

Odbiór pożyczki w placówce

Formę odbioru gotówki wybierz jeszcze przed złożeniem wniosku. W firmach pożyczkowych realizowane są różne warianty współpracy z potencjalnymi klientami. Musisz też wiedzieć, że nie wszystkie instytucje pozabankowe posiadają standardowe placówki, a ich głównym narzędziem komunikacji z klientem jest internet. Bez konta bankowego pożyczka może być możliwa, ale wypłata środków nie zawsze może zostać zrealizowana w oddziale firmy pożyczkowej.

Jeśli chcesz wypłacić pieniądze od firm pożyczkowych, korzystając z ich placówki, a jednocześnie mieć możliwość porozmawiania ze specjalistą z działu obsługi klienta, wybieraj takie instytucje, które tego rodzaju opcję udostępniają. Łatwo sprawdzisz to, korzystając z rankingów pożyczek.

Informacje o dostępnych opcjach wypłaty pieniędzy zawsze zawarte są również w serwisach pozabankowych firm pożyczkowych. Fakt, że nie korzystasz z konta bankowego, wcale nie oznacza, że nie możesz weryfikować najlepszych ofert za pośrednictwem internetu.

Brak numeru konta bankowego a weryfikacja tożsamości pożyczkobiorcy

Jeśli instytucje pozabankowe wykorzystują rachunek bankowy i przelew weryfikacyjny do sprawdzenia wiarygodności potencjalnego klienta, jak w inny sposób udaje się dokonać analizy podawanych przez pożyczkobiorcę danych? Podstawą weryfikacji w przypadku osób, które nie posiadają konta bankowego albo nie chcą z niego korzystać, jest dokument tożsamości, weryfikacja drogą telefoniczną albo odbiór osobisty środków.

Co ciekawe, jeśli pożyczkobiorca chce wziąć pożyczkę z wypłatą pieniędzy na czyjeś konto, może to zrobić, ale tylko w jednym, wyjątkowym przypadku. Warunkiem udzielenia pożyczki z wypłatą środków na nieswoje konto jest skorzystanie z pożyczki z poręczycielem. Korzystając z tej opcji, pożyczka może zostać wypłacona po weryfikacji konta gwaranta i na jego rachunek trafią środki w szybkim tempie, nawet tego samego dnia.

Weź pożyczkę bez konta bankowego w KredytOK

Instytucja pozabankowa KredytOK oferuje różnego rodzaju pożyczki finansowe, dopasowując ofertę do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Dla tych pożyczkobiorców, którzy chcieliby zawrzeć umowę pożyczki bez konta bankowego, KredytOK udostępnia opcję dowozu gotówki pod wskazany adres do klienta. Dzięki temu finansowe wsparcie może zostać uzyskane bez potrzeby wychodzenia z domu, szybko i wygodnie, a przede wszystkim bez obowiązku posiadania czy możliwości korzystania z własnego rachunku bankowego. W przypadku tego rodzaju zobowiązania nie jest również konieczny przelew weryfikacyjny, ponieważ wiarygodność klienta sprawdzana jest przez przedstawiciela KredytOK, instytucję, która udziela pożyczek.

Potrzebujesz dodatkowej gotówki?

Wyślij wniosek pożyczkowy

Kategoria:

Wyślij wniosek